Bert van Marwijk hoeft niet naar Ramallah Resultaat Eindhovenaren motiveert ook Ajax-trainer Frank de Boer Ml LIPS 20 SPORT Nu Nederland in Europa amper nog meetelt, moeten zeges zoals die van PSV op VfL Wolfsburg worden gekoesterd. -W" ürgen Locadia liet gisteren op De Herdgang weten nauwe- I lijks geslapen te hebben. „Dat lukte gewoon niet." Met een I strak schot zorgde de PSV-spits dinsdagavond voor J de openingstreffer in het Cham pions League-duel met VfL Wolfs burg, daarna had de adrenaline het van de vermoeidheid gewonnen. De zege van PSV op Wolfsburg (2-0) werd er eentje om te koesteren. Het werd een overwinning die niet al leen met gejubel werd ontvangen in Eindhoven, ook de rest van voetbal- minnend Nederland kon wel weer eens een succesje gebruiken. Trots Trainer Phillip Cocu toonde zich ook op de day after trots op zijn ploeg. „We stonden verdedigend goed, maar we hebben wel willen voetbal len. Dat valt in deze wedstrijden niet mee. We hebben namelijk ook een ploeg die graag naar voren speelt. Je moet daar de juiste momenten voor kiezen. Dat hebben we tegen Wolfs- 'De weg naar de volgende ronde van de Champions League ligt nu open voor ons. We geloven erin' burg erg goed ingevuld." PSV speelde dinsdagavond met het hart en met het hoofd. Het resul taat is dat PSV, met nog twee duels te gaan in de groepsfase, alles weer in ei gen hand heeft om de knock-outfase in de Champions League te bereiken. Het gebeurde voor het laatst in het seizoen 2006-2007 dat een Nederland se club de groepsfase van Europa's be langrijkste clubtoernooi wist te over leven. Het was PSV dat in die betref fende jaargang in de kwartfinale uit eindelijk werd uitgeschakeld door Li verpool. Acht jaar later zijn de verhoudin gen in het internationale topvoetbal compleet zoek. Wat dat betreft geeft de realistische kans van PSV om weer eens te overwinteren in de Champions League een sprankje hoop voor het Nederlandse voetbal. Ook Ajax-trainer Frank de Boer was onder de indruk van PSV, hij hoopt dat de zege op de Duitsers zijn ploeg vanavond inspireert tegen Fenerba- hqe. „De zege van PSV op Wolfsburg is een fantastisch voorbeeld dat een Nederlandse club een goed resultaat in Europa kan halen. Het is een goe de motivatie voor ons." Terwijl de basisploeg van PSV gis teren op De Herdgang binnenkamers bleef en het rustig aan deed op de ho metrainers, werkte de rest van de se lectie een veldtraining af. Florian Jo- zefzoon was een van hen, hij staat na lang blessureleed voor zijn rentree in PSV 1. „Het hart bonkte in mijn keel tegen Wolfsburg", zei de aanvaller. „Op de tribune kun je niets doen. Het was zó spannend. Het was een hele mooie zege, in de kleedkamer komt dan de ontlading. Maar ik denk dat heel Nederland deze wel kon ge bruiken." Onder druk Nu directe plaatsing voor de Cham pions League vanaf 2017 onder druk is komen te staan, verdienen de over winningen tegen United en Wolfs burg nu al het predicaat bijzonder. Ook al omdat deze zeges uitzicht bie den op een verlengd avontuur op het kampioenenbal. Ajax wist in de afge lopen jaren onder meer te winnen van FC Barcelona en Manchester Ci ty, maar wist niet een keer de volgen de ronde te halen. Nu wordt er door heel Nederland gekeken naar PSV. Op 25 november speelt de ploeg van Cocu op Old Trafford tegen het Man chester United van Louis van Gaal en op 8 december in eigen huis tegen CSKA Moskou. „De weg naar de vol gende ronde ligt open. We geloven er in", aldus Adam Maher. De kwestie ging in essentie over veiligheid, maar had ook politieke lading. Saudi-Arabië erkent Israël niet als staat en weigerde zijn spe lers langs een Israëlische grens post te sturen. Gisteren ging de FI FA alsnog overstag. 'Er woedt daar oorlog. Daar stuur je een voetbalelftal niet heen' Bert van Marwijk: „Toch wel, maar uiteindelijk is het volkomen logisch natuurlijk. Het gezond ver stand heeft ook bij de FIFA uitein delijk gezegevierd. Het is wel men senwerk hè. Het is daar onveilig, er woedt oorlog. Daar stuur je een voetbalelftal - nog los van het hele politieke verhaal - toch niet heen?" „Er was zelfs sprake van dat als we niet zouden gaan, dat we dan re glementair met 3-0 zouden verlie zen. Te gek voor woorden. Het ver haal werd iedere keer anders. Eerst werd de wedstrijd omge draaid (Saudi-Arabië won het eer ste duel met 3-2, red.). Toen hoef den we er niet te spelen, daarna weer wel, en nu gelukkig weer niet. Definitief niet." „Ik heb dat destijds spontaan zo gezegd, ook vanwege het negatie ve reisadvies vanuit Nederland, maar al snel bleek dat de Saudi sche bond daar precies hetzelfde over dacht. Dat deden ze al, maar dat standpunt hadden ze alleen nog niet geformaliseerd. De spe lers, mijn staf: echt niemand wil de daar spelen. Alleen werd het dus nog een hele kwestie met de FIFA." „Ja, dat was inderdaad raar ge weest. Maar ik voelde gelijk al dat ik in mijn standpunt werd ge steund door de bond. Zij waren so lidair, dat merkte ik aan alles, en gelukkig heeft dat uiteindelijk tot een oplossing geleid. We hebben onze eerste vier wedstrijden alle maal gewonnen, we liggen goed op schema. Gelukkig kan het nu weer over het sportieve verhaal gaan." Zeges van PSV nu al bijzonder door Bart Hoffman Adam Maher Andrés Guardado viert de overwinning op Wolfsburg na het laatste fluitsignaal. foto ANP door Sjoerd Moussou ROTTERDAM. Het begon stilaan op een klucht te lijken, maar de bela den WK-kwalificatiewedstrijd Pales tina - Saudi-Arabië wordt 9 novem ber op neutraal terrein gespeeld. Nadat bondscoach Bert van Mar wijk eerder al aangaf'absoluut niet' naar Ramallah af te willen rei zen, maakte ook de Saudische voet balbond zich de laatste weken hard voor een oplossing. Bert van Marwijk Opgelucht? Toch leek het lange tijd wel die kant op te gaan. Eerder bepaalde de FIFA juist dat jullie daar wél moesten spe len. Als de wedstrijd wél in Ramallah ge speeld zou worden, had je dat ook persoonlijk een hoop gezeik opgele verd. Zelf gaf je al vrij snel aan abso luut niet af te reizen. Maar hoe dan ook: dat was toch goedbeschouwd een absurde situatie geweest? Dat je team naar Palestina had gemoeten, maar dan zonder zijn coach?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 20