AZ denkt voorzichtig aan zege in Augsburg Ook mooie 18 TOP-5 GROOTSTE REVANCHES VAN AJAX Stefan de Vrij geopereerd aan knie: zes maanden buitenspel Politie hoort ook Benzema Nog kleine kans voor Groningen Formule 1 weer zonder vrouw Benfica-Ajax Panathinaikos-Ajax Aj'ax moet tegen Fenerbahqe eerder falen in Europa League goed maken. Lazio kan een halfjaar geen be roep doen op verdediger Stefan de Vrij. De Oranje-international heeft gisteren een operatie aan zijn linkerknie ondergaan. De club gaat er van uit dat het herstel zo'n zes maanden gaat duren. De revalidatie heeft plaats in Nederland. De Vrij werd ge opereerd in het Academisch Zie kenhuis Monica van Antwerpen door specialist Koen Lagae. De ingreep is volgens de arts succes vol verlopen. De oud-Feyenoor- De Franse aanvaller Karim Ben zema is in Versailles verhoord door de politie naar aanleiding van een onderzoek naar een af persingszaak rond collega-inter national Mathieu Valbuena. Twee weken eerder werd ook oud-international Djibril Cissé al ondervraagd met betrekking tot dezelfde zaak. Mathieu Valbu ena zou gechanteerd worden met een sextape. der liep de blessure begin sep tember op in de EK-kwalificatie- wedstrijd van Nederland tegen Turkije. Achteraf bleek dat hij kort ervoor in het duel met IJs land al last had gehad van die kwetsuur. De medische staf van Lazio stelde dat bondscoach Dan ny Blind de verdediger helemaal niet had mogen opstellen. Lang werd gehoopt dat een operatie niet noodzakelijk was, maar eind vorige week werd alsnog tot een ingreep besloten. Na twee nederlagen en één ge lijkspel heeft FC Groningen nog een minieme kans om te over winteren in de Europa League. Dan moet de club in ieder geval vanavond winnen van Slovan Li- berec. Michael de Leeuw is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart in de uitwed strijd. Daarnaast zijn Mimoun MahiTom Hiariej en Rasmus Lindgren geblesseerd. Marianne Vos mag wat meer gaan trainen Wielrenster Marian ne Vos mag vaker en langduriger gaan trai nen. De Brabantse heeft toestemming gekregen om de in tensiteit te verho gen. Vos kwam in het afgelopen jaar door blessures en overtraindheid nau welijks in actie. „Ik mag voorzichtig gaan opbouwen, heb een mooie winter voor me. Ik mag het nu met recht zeg gen, het gaat echt goed." Vermeer mist training van Feyenoord Feyenoord-doelman Kenneth Vermeer kampt met liesklach ten in aanloop naar het beladen duel van zondag met zijn oude club Ajax. Hij sloeg daarom giste ren de training van zijn ploeg over. Ver meer was ook eerder deze week al niet in staat volledig mee te trainen. Warner Hahn is de tweede doelman van Feye noord. Hij keerde af gelopen zomer terug van PEC Zwolle. Nederland begint goed aan kwalificatie De Nederlandse handballers zijn posi tief begonnen aan de eerste kwalificatie fase voor het WK 2017 in Frankrijk. De ploeg versloeg giste ren Luxemburg in Al- mere met 26-20. Na een ruststand van 15-9. De return tegen Luxemburg is zater dag. Oranje speelt in de poule ook tegen Zwitserland. Alleen de groepswinnaar plaatst zich voor de play-offs om een WK-ticket. Het is één van de vele clichés die de voetbaltaal rijk is: een verlo ren wedstrijd wil je het liefst de volgende dag opnieuw spelen. Omdat het dan vaak te laat is, ver dwijnt zo'n uitspraak normaal ge sproken langzaam in het luchtle dige. Maar nu is het tóch anders. Precies zo letterlijk als het cliché luidt, kan het deze week niet in Amsterdam. Het komt toch aar dig in de buurt. Ajax verloor in korte tijd van Fenerbahce én van Feyenoord. Precies de tegenstan ders van vanavond en zondag. Ne derlagen ook nog die op identie ke wijze tot stand kwamen, met de enige treffer van de wedstrijd in de laatste minuten. Wraak dus. Maar in hoeverre past die term eigenlijk bij Ajax? Zeker ook als je kijkt naar de his torie van de club. Is het niet veel te vaak goed gegaan? Natuurlijk, er zijn genoeg voorbeelden van de perfecte revanche. Echter voor de meest aansprekende ontsnap pingen moet je toch flink terug in de geschiedenis. Bovendien: de eerste associatie met Ajax is niet dat wraakgevoelens diep ge worteld zijn in het dna van de club. En toch zal het vanavond al een belangrijke factor worden in de Europa League. Frank de Boer AUGSBURG. AZ heeft vanavond in de uitwedstrijd tegen FC Augsburg voor de Europa Lea gue in dubbel opzicht iets goed te maken. De Alkmaarse ploeg aast op wraak na de smadelijke thuisnederlaag twee weken gele den tegen de Duitse hekkenslui ter (0-1). Bovendien is het team van trainer John van den Brom gebrand op revanche voor de ver- liespartij op eigen veld afgelo pen zondag tegen NEC (2-4). „Ik verwacht een mooie wed strijd", liet Van den Brom giste ren weten. „Beide teams hebben niks aan een gelijkspel. Ik denk dat het ongeveer een wedstrijd als in Alkmaar gaat worden. We moeten aanvallen, maar ook via de omschakeling gaan we tot kansen komen. Aan de andere kant moeten we scherp zijn op counters van de tegenstander. Dat heeft ook de wedstrijd te gen NEC ons geleerd." Midden velder Ben Rienstra gaf toe dat AZ in Augsburg iets recht heeft te zetten. „We willen ons natuur lijk revancheren voor de neder laag tegen NEC. Dat gevoel over heerst in de spelersgroep. Ik zie voor ons kansen om te winnen van Augsburg. Als we dat doen, doen we weer volledig mee voor kwalificatie. Voor de ploeg die verliest wordt het een heel lastig verhaal." weet ook dat wraak, of de milde re variant revanche, een motive rende emotie is in de topsport. Dus heeft hij zijn woorden voor de afsluitende wedstrijdbespre king van vandaag al in zijn hoofd. „Ik ga die wedstrijden ze ker even de revue laten passe ren", zegt hij daarover. „Op jacht naar eerherstel, zo voelt het wel." Maar De Boer houdt zich juist ook vast aan de dingen die wel goed gingen. „In beide wedstrij den hebben we gedeeltes goed ge speeld. Vooral tegen Feyenoord hebben we kansen gehad. En uit tegen Fenerbahce hielden we het lang vol." Vanavond gaat het niet om te genhouden. Ajax móet winnen om de kansen op overleven in de En wel met hogeschoolvoetbal zoals maar een paar clubs in Eu ropa dat kunnen etaleren. Een gedreven Arjen Robben be kroonde een invalbeurt direct met een treffer. Zijn intikker, de vierde goal van de avond, hoog in het doel was zijn eerste balcontact. Nog voor rust stelden de Sport VOETBAL VOETBAL VOETBAL De Formule 1 raakt zijn vrouwelijke coureur kwijt. Susie Wolff (rechts) was vier jaar reserve- en testrijder bij Williams. Vorig jaar reed de 32-jarige Britse twee vrije GP-trainingen. „Ik heb mijn droom kunnen waarmaken. Nu ga ik op zoek naar nieuwe uitdagingen." foto AP WIELRENNEN VOETBAL HANDBAL Ajax verliest in de kwartfinales van de Europa Cup 1 thuis, in de sneeuw, kansloos van Benfica: 1-3. Neder land verwacht niets meer, maar Ajax wint in Lissabon ook met 1-3. Via een memorabel beslissingsduel in Pa rijs plaatst Ajax zich alsnog voor de halve finale: 3-0. Een jaar na de winst van de Champions League haalt Ajax in 1996 opnieuw de finale door af te rekenen met Panathinaikos. Ajax verliest thuis met 0-1, maar krijgt in Athene 74.000 toeschouwers stil: 0-3. Ajax verliest overigens die finale van Juventus. Jagen op Europees eerherstel door Daniël Dwarswaard Robin van Persie trainde met Fenerbahce in de Arena, foto ANP door Nik Kok MÜNCHEN Een getergd Bayern München heeft gisteren revan che genomen voor de nederlaag die het twee weken geleden leed tegen Arsenal. De koploper van de Bundesliga was de ge deelde nummer één van de Pre mier League nu wél de baas (5-1).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 18