'Geluksvogel' Albert de Bruijn is altijd bezig met cultuur Misverstand over chip dode dieren Terneuzen Gedichten op bestelling in Sint Anna ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Gesprekken aan tafel met Hulst in Dialoog iassöau' OOSTBURC. Eigenlijk wilden de le den van de nieuwe folkband Si rius uit Oostburg helemaal niet optreden. Ze maakten een cd om hun werk niet verloren te laten gaan. Maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Inmiddels staat de band van wethouder Albert de Bruijn weer regelmatig op de planken, en wordt Sirius op de lo kale radio gedraaid. Sirius komt voort uit de groep Brakzand, van wie Albert de Bruijn, zijn vrouw Rianne Kore vaar en dochter Wouke de Jong deel uitmaakten. „Daar zaten twee mensen uit Friesland bij", vertelt Albert. „En Wouke woont in Utrecht. We repeteerden elke maand, maar dat was uiteindelijk niet vol te houden." Gevolg was wel dat het repor- toir van Brakzand verloren dreig de te gaan. „Dat vonden we zon de", zegt Rianne. „Dus hebben we een paar maanden geleden een album opgenomen." Tim Hoek uit Oostburg sloot aan als gastmuzikant. Dat beviel. Toen de groep vervolgens gevraagd werd voor optredens, besloten de bandleden, inclusief Hoek, om als Sirius toch de planken weer op te gaan. „Organisatoren ken den ons nog van Brakzand, dus het contact was snel gelegd", geeft Rianne aan. En dus trad Si rius inmiddels op tijdens het Smartlappenfestival in Retranche- ment, en bij de huiskamerconcer ten in Groede. Sirius, dat door de komst van Ferry Mannaert en Mario Goet- hals inmiddels uitgroeide tot een zesmansformatie, speelt vooral Keltische folk. Hoek bespeelt 'zo wat alle instrumenten', zeggen De Bruijn en Korevaar. „Hij is een muzikaal wonder." Wouke is de vocale duizendpoot van de fa milie. „Zij doet van alles", vertelt Rianne. „Ze zingt ook met rap pers en in housenummers." Het paar is zelf ook muzikaal onder legd. Op het album speelt Rianne viool, accordeon, fluit en key board, en Albert zingt en speelt op gitaar, mandoline en mondhar- Sirius, dat inmiddels is uitgegroeid tot een zesmansformatie, speelt vooral Keltische folk monica. De Bruijn, vroeger mu ziekleraar en nu wethouder in de gemeente Sluis, is toch al een cul turele duizendpoot. Hij schildert in zijn vrije tijd. „Niet onverdien stelijk", oordeelt zijn vrouw Rian ne vriendelijk. Daarnaast is De Bruijn, die twee jaar geleden de roman Davied uitbracht, bezig aan zijn tweede boek. Waar hij al die tijd vandaan haalt? „Ach, ik heb weinig slaap nodig. En ik kijk bijna geen tv." De Bruijn heeft als cultuurwethouder dus een ta kenpakket dat hem op het lijf is geschreven. „Dat kun je wel zeg gen. Ik kom voor mijn werk bij concerten, op exposities... ik ben een geluksvogel." 'Ze hebben me nog nooit gebeld. Wij weten het niet als ze een dood dier gevonden hebben' ren van dode dieren te achterha len en dat er goed wordt samenge werkt met Dierenbescherming Zeeland. Tineke Vos van de Dierenbe scherming reageert daar verbaasd op. Volgens Vos laat die samenwer king juist nog steeds te wensen over. „Ze hebben me nog nooit ge beld. In al die jaren", zegt ze. „Wij weten het niet als ze een dood dier gevonden hebben." En daar zit volgens Vos nog steeds het pro bleem: er zijn dieren die dood zijn, nog rondlopen, of terugge bracht zijn en bij de Dierenbe scherming ondertussen nog steeds als vermist geregistreerd blijven staan. „En mensen bellen ons het eerst als ze hun dier kwijt zijn", legt Vos uit. „Dode dieren melden we zelf aan bij de gemeen te maar andersom weten we niet welke dieren zij hebben gevonden. We moeten hier samen aan wer ken, zodat ieder dier aan een eige naar gekoppeld kan worden." Veel mensen laten hun huisdier voorzien van een chip met adresge gevens, maar daar zou volgens Wo jtal weinig mee gedaan worden. De PvdA'er vroeg zich onder meer ook af of de gemeente Terneuzen op de hoogte is van de regeling dat gegevens van een gevonden dier en een beschrijving daarvan door gegeven moeten worden aan de Dierenbescherming Zeeland. Het college bevestigt dat ze daarvan op de hoogte is en ook zegt ze te be schikken over twee chiplezers die regelmatig worden gebruikt. Het college zegt ook de eigena- HULST. Hulst in Dialoog doet dit jaar weer mee aan de Week van de Dialoog, die van 6 tot 14 november gehouden wordt. Het thema is dit jaar 'het geluk van de vrijheid'. Op verschillen de plaatsen in de gemeente worden dialogen gehouden. Bij voorbeeld in Terra Groda in Graauw, waar wethouder Frank van Driessche vrijdag om 9.30 uur de eerste 'dialoog- tafel' opent. Zaterdag is er ook een wandeldialoog over de Hulster stadswallen. Wie wil aanschuiven aan een 'dialoogtafel' kan zich aanmel den via 06-44 8170 01 of loykens@zeelandnet.nl. SINT ANNA TER MUIDEN. Het twaalf de literaire feest 'Open Dichthuis' van de Kunstkring Sint Anna, dat zondag plaatsvindt in Sint Anna ter Muiden, heeft dit jaar een an dere formule: een interactieve voorstelling op rustieke locaties in een huiselijke sfeer, zodat de inter actie tussen publiek en kunste naars veel sterker wordt. De titel van het jaarlijkse herfstpoëziepro- ject spreekt boekdelen: 'Dichter op bestelling'. „De bezoekers kunnen naar een speciaal gedicht vragen", ver telt artistiek leider Jan Peter Kake- beeke. „Zij kunnen kiezen uit een aantal categorieën. Musici omlijs ten de voorstellingen vocaal en in strumentaal." De voorstellingen zijn op drie rustieke historische locaties die normaal niet toegankelijk zijn voor het publiek: de Maneschijn- hoeve (Graaf Jansdijk 7), de hoeve bij de Vergelieput en een groot dubbelhuis aan de Singel 7-9. De deelnemende Nederlandse en Vlaamse kunstenaars zijn dich ters Wim Hofman, Anneke Schenk, Daan Anthuenis, Theo Raats, Ann Slabbinck en Frederik De Laere, en musici Claire Clark, Rein Kooien, Monique de Paauw, Arie Lensen, Cees Hamelink en Miriam Reijntjens. De voorstellingen beginnen om 14.00,15.00 en 16.00 uur en de be zoekers verplaatsen zich tussen de locaties. Kaarten kosten 10 euro. Reserveren via 0117-451226 of via kunstkringsintanna@gmail.com. WOENSDAG 4 NOVEMBER 2015 Albert de Bruijn (rechts) met de medebandleden van Sirius: zijn vrouw Rianne Korevaar, dochter Wouke de Jong en Tim Hoek. foto Peter Nicolai door Martijn de Koning De CD van Sirius is voor 10 euro te bestellen via siriusfolk@hotmail.com. Per bestelling gaat 2 euro naar educa tieproject Stiksoep. Tineke Vos, Dierenbescherming door Sophie Stockman TERNEUZEN. Het college van B en W van Terneuzen krijgt nooit klach ten over het niet uitlezen van chips bij dode dieren. Dat laten ze weten in antwoord op vragen van PvdA- raadslid Ingrid Wojtal. Jan Peter Kakebeeke: „Voor het publiek is dit een unieke mogelijkheid om 'dichter bij de dichters' te komen." foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 74