Rembrandt als troost voor Zeeuwen Tweeling vaste plek in eerste klas TOP Q\ contacta.nl Omer Gielliet 0 Vuurtorenmuseum 'ongekend succes' Provincie draait korting terug aar in beelden Door meevallers in de begroting vindt provinciebestuur ruim 3 ton om subsidies toch te indexeren. 7 AXEL. Van Sint Hubertusdag tot Pasen, bijna een kerkelijk jaar, zo lang duurt de tentoon stelling 'Omer Gielliet 90 jaar in 90 beelden', die gisteren geopend is in museum Het Warenhuis in Axel. Met de tentoonstelling wordt een ode gebracht aan de priester beeldhouwer-dichter uit Breskens, maar meer nog aan de aimabele persoon Gielliet, de trots van heel Zeews- Vlaanderen, die zelf bij de opening aanwezig was en geëmotioneerd zijn verbazing uitsprak over de werken die hij in zoveel decennia heeft bevrijd uit hout. De tentoon stelling is te zien van woensdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. MIDDELBURG. Een extra bezuini ging op 21 gesubsidieerde instellin gen in Zeeland is van de baan. Het dagelijks provinciebestuur heeft gisteren besloten hun subsidies volgend jaar toch met 2 procent te indexeren. Dat scheelt het Zeeuws Mu seum 55.000 euro en de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ) 32.000 euro. Zij trokken vorige maand aan de bel omdat het voor nemen van de provincie om hun subsidies niet te indexeren risico's zou opleveren voor hun bedrijfs voering. Het museum en SCEZ hoeven nu niet te reorganiseren. De afgelo pen jaren was al flink op hun bud getten bezuinigd. Dat hebben ze op kunnen vangen door de kaas schaaf te hanteren en in te teren op hun reserves. Maar vorige maand liet directeur Marjan Rui ter van het Zeeuws Museum aan Provinciale Staten weten dat ze mogelijk in het personeelsbestand zou moeten snijden als de indexe ring van de subsidies niet door zou gaan. Gedeputeerde Jo-Annes de Bat (CDA, financiën) meldde gisteren dat er in het provinciehuis wat meevallers zijn geboekt, in totaal voor 3 miljoen euro. Het leeuwen deel daarvan wordt gebuikt om de algemene reserve van de provin cie te verstevigen, maar 320.000 euro wordt uitgetrokken om de subsidies van 21 instellingen te in dexeren. Andere instellingen die profite ren zijn onder meer ZB, planbu reau en bibliotheek, NV Economi sche Impuls, Het Zeeuws Land schap, Landschapsbeheer Zeeland en de VW Zeeland. Ruiter was gisteren aangenaam verrast te horen dat de korting toch niet doorgaat. „Ik ben heel blij dat de provincie naar ons ge luisterd heeft en een oplossing voor het probleem heeft gevon den." 'Ik ben heel blij dat de provincie naar ons geluisterd heeft' BRESKENS. Het bezoekerscentrum in de vuurtoren bij Breskens heeft in de eerste vier maanden sinds de opening meer dan zes duizend bezoekers getrokken. De Stichting Behoud Vuurtoren Bres kens spreekt van 'een ongekend succes'. De stichting kocht de to ren, die overbodig was geworden, van de Vlaamse overheid en maakte er een bezoekerscentrum en museumpje van. Dat ging be gin juli voor drie dagen per week open. Er kwamen dagelijks vele tientallen, soms honderden be zoekers. De vuurtoren is tijdens de wintermaanden, tot het voor jaar, gesloten. Na een evaluatie wordt een aantal kleinigheden aangepast. Tijdens de winter maanden kunnen groepen, in overleg, wel terecht. Registreer gratis als zakelijke bezoeker f 1 [fel (in) opwww.contacta.nl/registreren Registratie code: 4063 PAGINA 12 13 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl WOENSDAG 4 november 2015 Zeeland Bezuiniging instellingen van de baan Dé netwerkbeursvan Zuidwest-Nederland en Vlaanderen foto Camile Schelstraete door Wilma Valk door Ernst Jan Rozendaal Marjan Ruiter, directeur Zeeuws Museum

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71