Plots opgedoken Hrant gelijk uitgezet Patiënten blij met gesprek u:x f iBj molenaar^ Burger zelf plek flitser* laten kiezen Rijbewijs weer terug Visfraude in restaurants Meer zieken door ratten 6 NIEUWS BED IN DE WOONKAMER? NEEM EEN TRAPLIFT! V LEVERING VANAF 1 DAG V mogelijk. Door wie Hrant bij het asielzoe kerscentrum is afgezet om met zijn familie herenigd te worden, is onduidelijk. „Ons onderbuikgevoel lijkt goed te zijn geweest. De jongen is opzettelijk verborgen gehouden om uitzetting van het gezin te voorkomen", zegt politiewoord voerder Bernhard Jens. Advocaat Saskia den Boer van het gezin van Hrant: „Mogelijk dat het sociale netwerk van het gezin is gaan rondbellen toen maandaga vond duidelijk werd dat de recht bank niet zwichtte voor de druk en de uitzetting gewoon liet door gaan. Dat is ook logisch, want an ders worden er straks overal kinde ren achtergehouden." Moeder heeft altijd volgehou den niet te weten waar haar zoon afgelopen anderhalve week ver bleef. Hij werd het laatst publieke lijk gezien na afloop van zijn voet baltraining bij de Amersfoortse club KWA, waar hij samen met zijn broertje speelde. Voetbaltrai ner Sander Steijger bracht als eer ste Hrants vermissing naar buiten op zijn Facebookpagina. „Want DEN HAAG. Hoogle raar Van der Weij- den waarschuwt dat er weerstand kan ontstaan bij art sen om hun werkwijze te veran deren. „De patiënt laten meebe slissen in de behandelmethode raakt aan hun autonomie en hun verantwoordelijkheidsge voel voor de patiënt. Ook is het een vak apart om patiënten goed in te lichten over conse quenties van een behandeling." Van der Weijden vermoedt dat een uitgebreider gesprek tussen arts en patiënt niet al tijd extra tijd hoeft te kosten. „Die tijd win je later in de be handeling terug, omdat de pa tiënt beter op de hoogte is. Ook kan het schelen in het aantal se cond opinions." Directeur-bestuurder Dian- da Veldman van patiëntenfede ratie NPCF is een groot voor stander van de invoering van kijk- en luistergeld. „Hier heb ben wij altijd voor gepleit. In sommige gevallen kan de uit komst ook zijn dat het beter is om niet te opereren. Nu komt die optie te weinig aan bod. Art sen worden betaald om de pro duceren." „Een goed gesprek tussen arts en patiënt staat voorop", zegt Lilian Jansen van de Fede ratie Medisch Specialisten. „Dit onderwerp staat hoog op onze agenda. Er moet wel tijd zijn voor zo'n gesprek." wat is er erger dan een kind dat wordt vermist. Het is goed dat hij nu weer bij zijn moeder is. Dat ze worden uitgezet is tegelijkertijd een drama voor deze familie. Ik kan niet oordelen of het terecht is of niet, maar pijn doet deze hele affaire wel." Of moeder en zoons in Arme nië inmiddels met de vader zijn herenigd is niet bekend. Hij werd een week eerder al uitgezet. Volgens de moeder zou Narek Simonyan afgelopen week bij aan komst direct zijn gearresteerd. De bewijsstukken daarvan worden door de rechtbank in Roermond in twijfel getrokken. Van de stuk ken was volgens de rechtbank niet vast te stellen of ze rechtsgeldig zijn en authentiek. Bij de overwe gingen van de rechtbank speelt ook mee dat het gezin al tijden de rechtsgang frustreert, tot en met het verbergen van Hrant aan toe. Wat precies de omstandighe den zijn die maken dat het gezin Simonyan koste wat het kost niet terug wil naar Armenië zijn mis tig- Feit is dat ze vijf jaar geleden, na een afgewezen verzoek in Zwe den, in Nederland aanklopten van- 'Het is goed dat hij nu weer bij zijn moeder is. Dat ze worden uitgezet is tegelijkertijd een drama voor deze familie' wege problemen in het thuisland door politieke activiteiten van va der Narek. Hij vertelde de IND dat hij werd gezocht door de Armeen se autoriteiten. Volgens Vluchtelingenwerk is Armenië een land met een poli tiek instabiele situatie waar tegen standers van de regering worden bedreigd en mensenrechten wor den geschonden. Feit is dat het Bureau Medische Advisering van de IND consta teert dat Hrants vader leidt aan chronische PTSS (posttraumati sche stressstoornis) met een de pressieve stoornis en met zelf- moordgevoelens. Maar dat is on voldoende aanleiding geweest om het gezin asiel te verlenen. t/(xptopejA, sow\^ AfiuieZfUjk.e/' ^ouxJt Bel 0800 - 27 40 400 voor thuisadvies of kijk opwww.molenaar.nl www.molenaar.nl Inwoners moeten plekken in hun woonplaats kunnen aanwijzen waar zij een snelheidscontrole nodig vinden. Dat stelt de Twee de Kamer op initiatief van CDA'er Martijn van Hel- vert. Volgens hem zijn bur gers goed in staat om aan te geven waar de politie op snelheid zou moeten con troleren. Zij zijn immers op de hoogte van de ver keerssituatie in hun woon plaats. Hij benadrukt de zin van controles om het verkeer veiliger te maken. Twee mensen die hun rij bewijs zijn kwijtgeraakt omdat ze geen geld had den om aan het alcoholslot- programma mee te doen, moeten hun rijbewijs te rugkrijgen van het CBR. Dat heeft het gerechtshof in Den Haag geoordeeld. Het hof heeft naar deze in dividuele gevallen gekeken en geoordeeld dat de gevol gen hier te klemmend zijn. Het alcoholslot kost zo'n 5.000 euro en voorkomt dat mensen met alcohol op nog rijden. Restaurants in Brussel ser veren in veel gevallen ande re vissoorten dan ze op de kaart beloven. Uit DNA-on- derzoek blijkt dat vissoor ten als blauwvintonijn, ka beljauw en tong worden vervangen door soorten die tot 40 procent goedko per zijn. Volgens de onder zoekers van de KU Leuven gaat het gemiddeld om 30 procent van de vis. Vorig jaar zijn meer men sen ziek geworden door toedoen van wilde knaag dieren als ratten en mui zen. Gemiddeld krijgen jaarlijks dertig mensen last van een infectie met leptospirose, maar vorig jaar waren dat er 97. Het aantal hantavirusinfecties steeg ook, waarschijnlijk door het zachtere weer. door Iris van den Boom en Marco Willemse AMERSFOORT. Het 9-jarige Armeen se jongetje Hrant Simonyan is gis termiddag met zijn moeder en zijn 10-jarige broertje het land uitge zet. De jongen was anderhalve week geleden als vermist opgege ven, maar dook de avond voor de uitzetting op bij het azc in Ter Apel. Hrant Simonyan werd maandag afgezet bij het azc in Ter Apel. De jongen zou opzettelijk verborgen zijn gehouden, foto Privéfoto Sander Steijger voetbaltrainer Hrant Mevrouw de Vries heeft een longziekte die de laatste tijd leidt tot kortademigheid. In plaats van een verhoogd bed in de woonkamer kozen meneer en mevrouw de Vries voor een trap lift van Molenaar. "Ik ga nu veel sneller 'even' naar boven, bijvoorbeeld voor een middagdutje," vertelt mevrouw de Vries. "Ik probeer in beweging te blijven door de tra plift alleen te gebruiken als ik naar boven ga. De trap lift is een prettig hulpmiddel waar je snel aan gehecht raakt. Het brengt mij veel tijd, ontspanning en levensgeluk." De oplossing voor iedere trap Watvoortrap u ook heeft, Molenaaradviseertu altijd de beste oplossing. Alle topmerken onder 1 dak Alle A-merken trapliften onder 1 dak. Met 1 afspraak alle mogelijkheden in beeld. Grootste assortiment van NL Al honderden klanten kozen voor het onafhankelijke advies van Molenaar. den haag 20,9 Met 20,9 graden gisteren in Maastricht is het nog nooit zo warm in het land geweest sinds het begin van de metingen (1901). Het oude record stamt uit 1927: 20,7 graden. DEN HAAG BRUSSEL DEN HAAG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 6