Nieuwdorpse dorpsraad viert veertigste verjaardag BEVELANDEN en THOLEN 7 Verlichting, milieu of nieuwbouw; de dorpsraad houdt zich met alles wat inwoners aangaat bezig. Al veertig jaar Erfgoed inspriatie van Reimerswol KURKVLOEREN ZIJN HELEMAAL TERUG VAN WEGGEWEEST Geïnspireerd? Kom eens kijken in onze showroom en verbaas u over de mogelijkheden. De aangekondigde komst van het Ita liaanse chemie concern Monte dison naar het Sloegebied was de directe aanleiding om in 1975 in Nieuwdorp een dorpsraad op te richten. „Dat bedrijf had een hele slechte naam", zegt Han Michiel- sen, destijds bestuurslid van de dorpsraad. Montedison is uiteinde lijk nooit gekomen, maar de dorps raad bleek een blijvertje en be staat 40 jaar. Daarmee is de dorps raad van Nieuwdorp de oudste dorpsraad in Borsele. „De tweede reden om een dorpsraad op te rich ten was de herindeling. Tot die tijd waren de lijnen kort, maar daarna werden de afstanden erg groot. En de derde reden was dat we een tegenwicht wilden bieden tegen het beeld dat Nieuwdorp een tweede Moerdijk is", vertellen oud- bestuurslid Michielsen en huidig secretaris Griet Aarnoutse. De eerste dorpsraad werd een 'goe de afspiegeling' van de samenle ving. „Iedereen moest er in verte genwoordigd worden, met als ge volg dat de dorpsraad 23 leden had." Als snel bleek dat niet te werken en er ontstond een stam menstrijd. De helft wilde de barri caden op, de andere helft wilde po sitief blijven. Een situatie die na twee jaar normaliseerde. Woningbouw was vanaf de start een belangrijk thema. Door de komst van het Sloegebied wa ren veel woningen gesloopt en de Nieuwdorpers wilden nieuw bouw. Maar Nieuwdorp werd een 'consolidatiedorp', een dorp dat niet mocht groeien. De dorpsraad legde zich daar niet bij neer en boekte uiteindelijk succes. „Er zijn zo'n 40 of 50 woningen bijgeko men." Tegenwoordig is woning- ledereen moest er in vertegenwoordigd worden, met als gevolg dat de dorpsraad 23 leden had bouw is niet meer het belangrijk ste thema. Nu zijn leefbaarheid, behoud van voorzieningen, het imago van het dorp, milieu en in dustrie terugkerende thema's. „En hele gewone dingen zoals de straatverlichting, de ommetjes. We hebben ons ook erg ingezet voor een tunneltje onder de Sloe- weg, maar dat is er helaas niet ge komen", zegt Aarnoutse. In de afgelopen jaren heeft de dorpsraad best veel bereikt, vertel len Aarnoutse en Michielsen. De relatie met de gemeente is goed en de dorpsraad heeft regelmatig contact met de bedrijven op het aangrenzende Sloegebied. Bedrij ven die verschillende zaken in het dorp financieel ondersteunen. De dorpsraad heeft wat hen be treft dan ook nog een goede toe komst voor zich. „De ambitie is er en de noodzaak ook." NET ZO VOORDELIG MAAR DAN BETER WAARDE. Over een week gaat Rei merswol van start. Reimerswol is een project in de gemeente Rei- merswaal waarbij de ervaren breis ters in de afgelopen maanden de pennen flink hebben laten tikken om nieuwe breisels te maken. Al les is volgens de laatste mode ont worpen en geïnspireerd op het Zeeuws erfgoed. Het project wordt woensdag 11 november gepresenteerd in dorps centrum Meerwaarde in Waarde vanaf 10.30 uur. Leerlingen van het Calvijncollege showen dan de kleren. De handgemaakte produc ten van Reimerswol zijn te koop in 't Wienckeltje in Kruiningen, Arduin in Yerseke en Stichting de Putter in Oostdijk. Aan ieder brei werk hangt een kaartje van de maakster. Het is de bedoeling dat die kaartjes teruggestuurd worden aan de breister. 'everbaar Leverbaar vanaf 19,95 m2 VElZI K'jk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl WOENSDAG 4 NOVEMBER 2015 Strij den voor leefbaarheid door Melita Lanting Han Michielsen en Griet Aarnoutse bij Lancaster. Woningbouw is door de jaren heen een belangrijk thema geweest in het dorp. foto Mechteld Jansen Van Konijnenburgweg 55-57 - Bergen op Zoom - 0164-270245 - www.laminaatwinkel.com Deze vloeren zijn comfortabel warm en worden geleverd in een click-systeem. Het voordeel is dat deze vloeren zwevend te leggen zijn en vanuit fabriek afgelakt zijn. De kurkvloeren zijn in een traditioneel kleurenpallet of met een houtmotief De speciaalzaak met de grootste en mooiste collectie vloeren in het zuidwesten van Nederland. Kennis van product en technisch aspect is essentieel om u een vloer aan te bieden waar u jarenlang plezier van heeft. Met ruim 25 jaar ervaring in harde vloeren bent u bij ons aan het juiste adres.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 69