Raad schuift beslissing Kruidvat voor zich uit Dagbladbezorger 'CR werkt duurder en minder sociaal' 6 BEVELANDEN en THOLEN <Zz\ï BAARLAND Stimulans voor muziekklimaat Niet alleen het Kruidvat zelf, maar ook de VOF die de gronden in de wijk Vestetuin exploi teert, oefent druk uit op de ge meenteraad om akkoord te gaan met het verplaatsen van de win kel. De winkeliers uit de binnen stad staan daar lijnrecht tegen over. Zij vrezen een totale leeg loop van het historische cen trum. De raad zit tussen deze twee vuren in, maar heeft de he te aardappel doorgeschoven voor in elk geval een half jaar. Het Kruidvat wil zijn winkel van de binnenstad verplaatsen naar het nieuwe winkelgebied in Vestetuin, aan de rand van de kern. Het bestaande pand aan de Kerkstraat zou te klein zijn en las tig bereikbaar voor de bevoorra ding. Eigenaar Watson Group dreigt de Thoolse vestiging hele maal op te doeken als er geen toe stemming komt. De ondernemers uit de bin nenstad oefenen juist druk uit om niet op het verzoek van de drogisterijketen in te gaan. Zij vinden dat de gemeente het oude centrum al een slechte dienst heeft bewezen door behalve su permarkten ook verswinkels toe te staan in Vestetuin. „Als nu ook het Kruidvat nog vertrekt, vrezen we een domino-effect", stelde Martine van der Velde maandag namens de binnenstadswinke liers tijdens de commissieverga dering. Tijdens die bijeenkomst lag echter ook een brief van 'Tholen Stad Grondexploitatie VOF' op de tafels. Daarin benadrukt direc teur Bert Jeucken het belang voor Vestetuin. Het lukt maar niet om de commerciële ruimtes, die nog gebouwd moeten worden aan het Terreplein, te vullen met dienstverlenende ondernemers. Daarom zou een verruiming van de bestemming, zodat Kruidvat er kan komen, zeer welkom zijn. Zelfs horeca is volgens de VOF een goede bestemming om de ruimtes gevuld te krijgen. Vol gens Jeucken is het voor zowel Kruidvat, de stad Tholen als de 'We moeten onze oren niet laten hangen naar de grondexploitant' WeGeNeR Media OPZOEK JT s consument goed als de winkel naar Vestetuin kan verhuizen. Hij benadrukt dat het slecht is als de gronden in die wijk te lang niet worden ontwikkeld. Dit alles plaatst de gemeente raad voor een dilemma. Kiest ze voor de belangen van de winke liers in de binnenstad of komt ze de VOF tegemoet? Van die laatste partij maak de gemeente nota be ne zelf deel uit, samen met de projectontwikkelaar en woning corporatie Stadlanden Eigenbe lang kan dus ook een rol spelen. Diverse fracties maakten maandag echter duidelijk dat de gemeente oog moet hebben voor de belangen van iedereen. „Dat de heer Jeucken geen betrokken heid heeft bij de binnenstad, kan ik hem niet kwalijk nemen", stel de Rob Duijm (CDA). „Maar wij mogen onze oren natuurlijk niet alleen naar de belangen van de grondexploitant van Vestetuin la ten hangen." Het college heeft nu opdracht gekregen om een nieuwe poging te wagen dienstverlenende onder nemers naar Vestetuin te halen. Gelijktijdig moeten B en W pro beren om Kruidvat alsnog over te halen in de binnenstad te blij ven. De drogisterijketen zou ge wezen moeten worden op het leegstaande Ciooo-pand aan de Eendrachtsweg. Als dat allemaal lukt, hoeft de raad de lastige keu ze niet meer te maken. Gisteravond besprak de raad het verzoek van de GR om structureel twee ton extra aan de begroting toe te voegen. Voor de Christenunie en Leef baar Reimerswaal was dit het bewijs dat de schaalvergroting geen geld bespaart, maar juist meer kost. Wethouder Hans de Kunder (CDA) wees op de bij zondere omstandigheden. Het samenwerkingsverband kreeg volgens hem veel extra nieuw werk voor de kiezen, wat vol gens hem bijna onmogelijk door de oude afdeling sociale zaken van de gemeente had kunnen worden uitgevoerd. Dieuwke Louwrink van de PvdA geloofde daar niet in. Zij sprak, net als Andries Jumelet van de Christenunie, haar zorg uit over de minder sociale en persoonlijke benadering voor inwoners van Reimerswaal, nu de ambtenaren in Goes zitten. Leefbaar Reimerswaal kondi- ge aan tegen het voorstel voor extra geld te zullen stemmen. In de regio Tourclub De Kroon viert jubileum Tourclub De Kroon uit Wissen- kerke bestaat dertig jaar. Dat jubi leum viert de tourclub zaterdag bij restaurant De Kroon. Om 15.00 uur starten de feestelijkhe den met een rollenbankcompeti- tie. Inschrijven kan tussen 14.30 en 15.00 uur in de tent voor De Kroon, 's Avonds is er een feest voor clubleden, oud-leden, vrij willigers, sponsors en leden van bevriende fietsclubs. Meer infor matie via www.tourclubde- kroon.nl. Bij nader inzien In het artikel 'Noord-Beveland vreest verdwijnen laadpalen' dat af gelopen vrijdag in deze krant stond, is een fout geslopen. De snellader die in het artikel wordt aangehaald, staat niet bij Schuddebeurs, maar is wel in eigen dom van de firma Mol uit Schudde beurs. De laadpaal staat op het Shell-sta- tion aan de westzijde van de Delta weg (N256) nabij Kats. Voedselactie voor Dorcas Dorcas zamelt vrijdag en zater dag voedsel in voor projecten in Oost-Europa en Afrika. De si tuatie in Oost-Europa is ver slechterd door de economische crisis; die in Afrika door de poli tieke onrust en de aanhouden de droogte. De voedselpakket ten zijn bestemd voor mensen die door Dorcas worden onder steund. Bij binnenkomst in een van de deelnemende super markten ontvangt iedereen een voedsellijstje. Deelnemende su permarkten zijn onder andere Agrimarkt, Albert Heijn, Jum bo en Dirk van den Broek. De actie wordt in diverse plaatsen ondersteund; in onder meer Goes, Wemeldinge, Kapelle, Yerseke en Wolphaartsdijk kan er voedsel ingeleverd worden. Mijn dorp, mijn stad Dorpshuis, 19.30 -20.30 uur - Open les Zumba Gold De Spinne, 09.30 -11.30 uur - Inloop spreekuur voor vra gen over de compu ter; 10.00-11.00 uur - Spreekuur wijkagent in wijkinfowinkel; Zeelandhallen, 14.00 -22.00 uur - Contac- ta; Sportzaal Thor- beckelaan, 19.00 -20.00 uur - Sporten voor mensen van 55 tot 70 jaar Bibliotheek, 19.30 -22.00 uur - Lezing Rosita Steenbeek (fo to) over haar boek 'Rosé'; Kai Munk, 19.30 uur - Bingo voor dames Scoutinggebouw, 't Dijkje, 09.00-11.30 uur - Speelgoed beurs De Vroone, 09.30 - 11.30 uur - Koersbal Dorpshuis De Mei boom, 14.00 uur - Bingo Hoofdstraat 126A, 20.00 uur - Lezing John van den Bosch over onafhankelijk heid en zelfbeschik king Dorpscentrum Meer waarde, 20.00 uur - Lezing Hans Sakkers over 'Slag om de Schelde door Rob Paardekam Rob Duijm, fractievoorzitter CDA De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers* die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen. Wat staat er tegenover? Een prima vergoeding Gratis de PZC, AD, Trouw of de Volkskrant lezen Uitstekend te combineren met andere bezigheden Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie Direct aanmelden? www.bezorgers.nl *min. leeftijd 15 jaar /■-< a Meer bereiken. Met Wegener door Joeri Wisse KRUININGEN. De oppositie in Rei- merswaal is allesbehalve over tuigd van de voordelen van de GR De Bevelanden, het samen werkingsverband van de Beve- landse gemeenten die sinds dit jaar veel sociale zaken uitvoert. WISSENKERKE lil' GOES GOES. Meer ouderen aansporen om met muziek aan de slag te gaan. Dat willen zowel de Zeeuwse Muziekschool als Zorggroep Ter Weel. Beide organisaties gaan daarom gezamenlijk werken aan een program ma dat het muziekklimaat onder ouderen stimuleert. Gisteren werd het startsein daartoe gegeven, waarna cliënten van Zorggroep Ter Weel en kinderen van de Bisschop Ernstschool genoten van een muzi kaal optreden in woonzorgcentrum Randhof in Goes, foto Mechteld Jansen BAARLAND GOES 'S-GRAVENPOLDER HANSWEERT HEINKENSZAND KAPELLE KRABBENDIJKE KORTGENE WAARDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68