Goedkoop niet bezig met nieuwe wisselregel Zaalploeg Tjoba rekent op betere resultaten titel kroon op een sterk seizoen in de zaal in de hoofdklasse ZEELAND 13 Goedkoop ziet op termijn wel de voordelen van het vele wisselen, maar denkt dat hij zijn ploeg er nog aan moet laten wennen. „Bij ons zijn ze allemaal erg eerzuch tig en zien ze een wissel als een brevet van onvermogen. Ze moe ten gaan inzien dat het een onder deel kan zijn van je tactiek. Ik be gin met dat wennen pas na onze eerste wedstrijd tegen DSC." Goedkoop had andere prioritei ten in de aanloop naar het zaalsei zoen. Hij wilde zijn spelers in de vier oefenduels hele wedstrijden laten spelen. Daarnaast wilde hij een goede keuze kunnen maken tussen de rebounders Kristian Huisman en Corné Bezemer. „Met dat vele wisselen kan ik later ook nog wel experimenteren. Nu had dit voorrang", legde hij uit. „En ik heb voor Kristian gekozen voor de eerste wedstrijd." In de zaal gaat de nieuwkomer op het tweede niveau van Neder land in eerste instantie voor lijfs behoud. Het succes in de eerste helft van de veldcompetitie - TOP staat na één nederlaag en zes ze ges bovenaan in de hoofklasse - heeft niet geleid tot een andere doelstelling. „We moeten rea listisch blijven. We beginnen weer gewoon op nul punten alle maal." Uitgerekend tegen het Eindho- vense DSC verloor TOP op het veld. Goedkoop: „We hebben dus meteen kans op revanche." De overgangsklasser uit 's-Heer Hendrikskinderen liet soms wel goed spel zien. Onder meer in het oefenduel met hoofdklasser Dee- tosSnel. Sercu: „Dat bewijst dat we het wél kunnen." Tjoba speelde beroerd op het veld en verloor zes van de zeven duels. Maar de zaal ligt het team meer. „Dat komt omdat het spel compacter is; op het veld kwamen we vaak in de verleiding om van heel ver te schieten. Daarnaast is het zaalspel ook technischer dan het korfbal buiten, wat ons ook goed uitkomt." Sercu rekent erop dat zijn acht tal iets makkelijker punten zal pak ken. „We zitten in een minder zware poule dan op het veld. Ik re ken op betere resultaten." Bij Swift steken ze hun ambitie niet onder stoelen of banken. De Middelburgse ploeg wil nu wel eens kampioen worden in de eer ste klasse. „We hebben het op het veld goed gedaan in de overgangs klasse. In de zaal willen we graag ook de stap omhoog maken", zegt coach Dennis Plantinga. Swift ziet in Vriendenschaar de voornaamste concurrent. „Maar het is een poule waarin de krachts verschillen klein zullen zijn." Coach Marco van Lomwei van het Souburgse Fortis is zeer te spreken over de voorbije weken. „Drie keer geoefend, drie keer ge wonnen", laat hij weten. „En tegen Tjoba scoorden we zelfs 33 keer. Ik zag steeds meer dingen terug waar op we al een tijdje trainen." Van de trainer mag Fortis nu in de competitie ook wel verrassend uit de hoek komen. „Als we op de zelfde manier doorgaan, zou je zeg gen dat we leuke wedstrijden kun nen gaan spelen." Fortis speelt natuurlijk twee maal tegen Swift. De eerste keer is op 12 december. 'Drie keer geoefend, drie keer gewonnen. En tegen Tjoba scoorden we zelfs 33 keer' hoog lag. Dat was voor tegenstan ders niet te volgen. Dat was dan ook mooi, omdat alles lukte en niemand ons kon stoppen." HOOFDKLASSE IN DE ZAAL Op het veld speelden jullie al hoofd klasse. Maar nu komt de zaal. Gaat het daarin pas echt beginnen? Emmelie: „Dat denk ik wel, ja. Wij vinden het veldseizoen niet min der belangrijk, maar korfbal is in de zaal toch iets spectaculairder en er wordt door de mensen ook meer naar uitgekeken." Jurriaan: „Nou, er geldt nog steeds hetzelfde als op het veld: we gaan voor lijfsbehoud. Er zitten ook in deze poule acht ploegen die volle dig aan elkaar gewaagd zijn. Wij gaan het gewoon weer van wed strijd tot wedstrijd bekijken, te be ginnen met die tegen DSC." Emmelie: „Och, ik denk dat wij moeten proberen nuchter te blij ven en niet te ver vooruit moeten kijken. Eerlijk gezegd vind ik al die aandacht voor TOP alleen maar mooi. Je merkt dat er heel veel mensen met onze prestaties bezig zijn, in het Zeeuwse korf bal, in en buiten het dorp.We worden er overal op aangespro ken. Ik vind het alleen maar mooi dat we deel mogen uitmaken van dit succes." goed voor mijn ritme, waardoor ik vreesde dat ik net als bij de Kust- marathon in de slotfase door ieder een zou worden ingehaald." Toch liet Pleijte de moed niet zakken. „Ik liep nog altijd in derde positie, terwijl ik nog nooit een medaille had behaald op een NK. Ik heb dus doorgezet." En zo kreeg hij Freudenburg weer in het vizier. „Ik haalde hem daarna snel in, wat een enorme boost gaf. Ik lag plots in tweede stelling en dat gaf vleugels. Ik merkte dat koplo per Iwan niet meer verder uit liep. Sterker nog, ik had het idee dat mijn achterstand kleiner werd. Ik heb toen nog een tandje bijgezet." Met als gevolg dat hij bij de laat ste verzorgingspost op acht kilo meter voor het einde in het kiel zog van Kamminga zat. „Op de volgende steile trap heb ik hem ge passeerd. Toen begon ik pas te ge loven in de overwinning." Het doorzettingsvermogen van Pleijte werd beloond. „Ik had het vooraf gehoopt op de Nederlandse titel en ik wist dat het mogelijk was, maar het is toch wel een ver rassing. Het is fantastisch dat het gelukt is. Ik ben voor het eerst Ne derlands kampioen geworden en dat in de eerste editie van het NK trailrunning. Dat maakt het extra speciaal." Eerder dit seizoen liep Pleijte ook al het WK trailrunning, het EK skyrunning en de Transalpine Run. „Ik had van die evenemen ten mijn hoofddoelen gemaakt en ik kan daar tevreden op terugkij ken. Eigenlijk was mijn seizoen toen al geslaagd." Als kers op de taart mag hij zich nu Nederlands kampioen trailrunning noemen. „Dat voelt heel bijzonder", realiseert hij zich. Pleijte gaat nu een korte rustpe riode nemen. „Ik zal vrij vlot weer beginnen en dan een paar keer in de week wat korte trainingen doen. Ook ga ik wellicht verschil lende crossen uit de regio meepik ken. In december ga ik in weer een trail lopen." 'Ik wist dat ik het tempo van de kopgroep niet 37 kilometer lang zou kunnen volhouden' WOENSDAG 4 NOVEMBER 2015 door Roeland van Vliet ARNEMUIDEN. TOP Arnemuiden mag in de komende zaalcompetitie liefst acht keer wisselen per wed strijd. En daarbij geldt dat spelers die er eerst uit zijn gehaald, later ook weer binnen de lijnen mogen worden gebracht. „Het is een nieu we regel. Voor alle clubs. Ik heb nog geen idee hoe het gaat uitpak ken", zei coach Arco Goedkoop kort voor de competitiestart. „Bij TOP hebben we er nog niet al te veel energie in gestoken." door Roeland van Vliet VLISSINGEN. Tjoba heeft een voor bereiding achter de rug die niet he lemaal naar de zin van trainer Dirk Sercu was. In geen van de oefen wedstrijden kon hij spelen met zijn acht vaste krachten. „Altijd was er wel iemand afwezig of gebles seerd..." Marco van Lomwei, trainer Fortis de veldwedstrijd tegen Avanti. Haar broer en vakgenoot Jurriaan kijkt mee. Emmelie Bouwens in actie tijdens foto Ruben Oreel Op het veld staan jullie bovenaan. Zijn er daardoor in de zaal hogere verwachtingen bij jullie? Vorig jaar lag de druk al hoog in de overgangsklasse. Die gaat nu alleen maar toenemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 62