Tim Pleijte zet met nationale Tweeling debuteert met Amemuids korfbalteam 12 Symposium tijdens Contacta Terneuzense Boys in volgende ronde van bekertoernooi Jurriaan en Emmelie Bouwens (20) hebben een vaste plek verworven in het eerste team van TOP. Ismail Isler op stage bij AS Trencin Ismail Isler is aan een stage be gonnen bij AS Trencin in Slo wakije, de club waar Tscheu La Ling mede-eigenaar van is. Ismail Isler is een voormalige jeugdspeler van NAC en komt dit voetbalseizoen uit voor za terdag-eersteklasser Kloetinge. IFG Football, bureau van spe lersmakelaars, uit Utrecht heeft de stage voor Isler verzorgd. Nieuwenhuis rijdt zich in de kijker Dressuuramazone Jeanine Nieuwenhuis uit Serooskerke reed zich bij de selectiewed strijd voor de Young Riders in de kijker. De amazone van TC Sport Hor- se uit Oud-Beijerland behaalde in Beek met de tienjarige ruin TC Athene de overwinning. Ze haalde een score van 68,99 pro cent. Terneuzense Boys heeft zich gisteravond voor de derde ron de van het districtsbekertoer nooi voetbal geplaatst. De Zeeuws-Vlaamse zater dag-tweedeklasser versloeg vierdeklasser Hoedekenskerke met 4-0. De thuisclub kwam in de acht tiende minuut op voorsprong via spits Maarten van Hecke. Daarna viel de formatie van trainer Diederik Hiensch stil en duurde het lange tijd voor dat de marge werd uitgebreid. Middenvelder Ruud Hoogeste- ger liet in de 70e minuut de 2-0 aantekenen. Daarna was het een gelopen koers. Via Len Eversdijk werd het ook nog 3-0 en 4-0. Komende zondag is de loting voor de derde ronde. sport kort mmelie Bouwens verdiende vorig sei zoen als eerste een basisplek bij TOP. In middels is haar twee lingbroer Jurriaan ook niet meer weg te denken uit het team van trainer Arco Goed koop. Beiden zorgen voor nieuw elan en genieten volop van de weelde in Arnemuiden. Samen stellen ze zich voor. TWEELINGEN Jurriaan: „Ik! Heel belangrijk, toch? Haha." Emmelie: „Maar het scheelt maar vier minuten, hoor." Jurriaan: „Tja, dat vragen ze nou al tijd aan tweelingen. Goed, je doet wel veel dingen samen, maar je hebt toch echt je eigen leven. Soms is het wel handig, omdat je door dezelfde fases van dat leven gaat: school, sport, autorijles... Je kunt eJkaar daarbij helpen." „Bij TOP hebben we vanaf de E'tjes altijd wel in dezelfde teams gezeten. Soms ging Emmelie wat vroeger omhoog. Zij zat ook eer der bij TOP 1 dan ik." Emmelie: „We hebben niet altijd in hetzelfde vak gestaan, maar nu dus wel. Dat is wel prettig, vind ik. Met Jurriaan gaat meer automa tisch, er is een natuuriijke klik. We weten goed wat eikaars sterke punten zijn." Jurriaan: „Ik vind het ook mega- leuk dat we bij elkaar staan. Maar om elkaar perfect aan te voelen, hoefje geen tweelingen te zijn. Ik heb die klik bij iedereen. Bij TOP loopt het op dit moment heel goed. Als er een pass van mij naar Emmelie of andersom precies goed is, zeggen mensen: 'Dat komt omdat jullie elkaar zo goed aanvoelen'. Ik geloof daar niet he lemaal in." Jurriaan: „Ja, zeker als het niet zo goed gaat als we zouden willen. Dan is Emmelie thuis de eerste met wie je het erover hebt." Emmelie: „Dat klopt. Ik durf ook naar Jurriaan kritischer te zijn dan naar de anderen. Ik ben wat rustiger dan hij en zal tegen ande ren in het team niet zo snel zeg gen wat er misgaat. Dat is ook om dat ik nog niet zo lang in het team zit. Maar tegen Jurriaan gaat dat wat makkelijker." ROL IN DE PLOEG Jurriaan: „Nou ja, ik ben niet dé spits in het vak. Bij TOP is het spel hoofdzakelijk op de dames ge richt. Het is in eerste instantie de bedoeling dat we die in goede po sitie brengen. Maar omdat de te genstanders ook vooral op onze dames letten, moeten we het spel snel kunnen verleggen. We moe ten ook veel schijven scoren en dat kunnen we ook. Het mooie is dat we ook allemaal weten dat TOP dan het sterkst is. We accep teren elkaar allemaal. Niemand eist de positie van de nummer één-spits op." Emmelie: „Mijn rol is 'meespit- sen'. Ik moet de druk wegnemen bij Jeanine (Marijs) en hetzelfde geldt voor Jurriaan. Kijk, in beide vakken staat één echte rebounder. De drie anderen moeten samen voor de doelpunten zorgen. En als de rebounder er ook nog wat maakt, wat de laatste tijd steeds meer gebeurt, is het helemaal mooi." SPEELSTIJL Jullie spelen op een verschillende manier korfbal. De één is rustig en gedegen, de ander meer showy. Emmelie: „Ik denk sowieso het ver schil is tussen de dames en de he ren. De mannen willen het altijd net ietsje mooier doen. Voor mij geldt in elk geval: ik scoor liever op een gewone manier dan dat ik 'm mis omdat ik te veel show wil de laten zien." Jurriaan: „Maar ik vind niet dat ik nou een showman ben, hoor. Na tuurlijk houd ik er wel van om op een mooie manier korfbal te spe len. Het publiek komt daar na tuurlijk ook voor. Maar echt showy mag het pas worden als de punten allang binnen zijn. Staan we ruim genoeg voor, dan kan er ook wel eens wat geëxperimen teerd worden." Emmelie: „Dat mooie spel zit er overigens al bijna automatisch in bij ons, vind ik. Op het veld heb ben wij wedstrijden gespeeld waarin het tempo ontzettend Pleijte liet niets aan het toeval over en ging in Schoorl hard van start. Toch moest hij al vroeg in de wedstrijd de koplopers Za- chery Freudenburg en Iwan Kam- minga laten gaan. „Ik wist dat ik het tempo van de kopgroep niet 37 kilometer lang zou kunnen vol houden, dus ik heb voor mijn ei gen ritme gekozen. Ik gokte erop dat Zachery zou terugvallen. Iwan probeerde in eerste instantie Za chery nog wel te volgen, maar ook hij moest later passen." Pleijte liep tot halverwege de wedstrijd samen met Kamminga achter de koploper. „Vervolgens moest ik meerdere malen lossen, maar ik kwam telkens terug. Die schommelingen waren echter niet 'Ik had het vooraf gehoopt op de Nederlandse titel en ik wist dat het mogelijk was, maar het is toch wel een verrassing' Sport sport@pzc.nl wn GOES. 'Zeeuwse topsporters spelen graag een thuiswedstrijd.' Dat is vanavond het motto van het symposium tijdens de Contacta in Goes, de zakenbeurs van Zeeland. Gasten zijn de wielrenners Johnny Hooger- land (foto) en Davy Gunst. Verder zijn ook Mark Aalders (rolstoelbas ketballer) en Ad Vos (sportpsycholoog) aanwezig. Daarnaast is er aan dacht voor de Ronde van Zeeland, foto ANP KLOETINGE TERNEUZEN BEEK MIDDELBURG 't Begin wint kartrace Het team van 't Be gin Domburg heeft de derde race van het Zeeuwse indoor- kartkampioenschap gewonnen. De snel ste rondetijd kwam op naam van Werner Idzerda. De rijder van het KCR-team reali seerde een tijd van 42.334 seconden, 't Begin Domburg is ook leider in het alge meen klassement. NEW YORK Grim snelste in marathon In het verslag van de marathon van New York is een fout ge slopen. Bij de vrou wen bleek niet Igna Becks (4.17.13) de snelste Zeeuwse vrouw te zijn, maar Corina Grim. Zij liep een tijd van 3.58.20. Zowel voor Grim als Becks was het een persoonlijk record. 'S-HEERENBERG Geoffrey Mutai in Montferland Run Geoffrey Mutai is een van de Keniaan- se topatleten die meedoet aan de 20e editie van de Mont ferland Run (6 de cember). De winnaar van zeven befaamde stadsmarathons, waaronder Berlijn, Boston en New York, is sinds 2012 met 42.25 houder van het parcoursrecord in deze wedstrijd over 15 kilometer met start en finish in 's-Heerenberg. De organisatie van het evenement heeft behalve Mutai ook diens huidige trai ningsmaatje Geoffrey Yegon, Leonard Ko- mon en Abraham Cheroben gecontrac teerd. 'Mooi dat we deel uitmaken van het succes' door Roeland van Vliet Wie is er eigenlijk ouder? Hebben jullie van begin af aan alles samen gedaan? Bespreken jullie het spel met el kaar? Van jullie is Jurriaan meer de spits in het vak, toch? 37 In de zeven veldwedstrijden zorgde Jurriaan Bouwens voor liefst 37 treffers. Hij is daarmee topscorer dit seizoen, gevolgd door Jeanine Marijs (28) en Anita de Ridder (23). TOP scoorde in totaal 149 keer, een gemiddelde van 21 doelpunten per wedstrijd. door Job de Feijter vlissingen. Nederlands kam pioen worden, het is weinig mensen gegeven. Sinds zondag behoort ook Tim Pleijte tot het illustere rijtje. De dertigjarige hardloper uit Vlissingen won de eerste editie van het Nederland se kampioenschap trailrunning in Schoorl. De titel kwam als een verrassing. „Het voelt heel bijzonder", realiseert Tim Pleijte zich.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61