i Blij met huisman Frank drones ruim baan 1.500 Inval bij de top van Duitse voetbalbond Kamer wil begrijpelijke ziekenhuisnota's Hartslag supporters van Feyenoord getest op spanning en sensatie NIEUWS 5 Overleg met VNC over referendum Forse eis na schietpartij Als Angela Leijgraaff (44) uit Reuver na haar werk thuiskomt, is de was gestreken, het huis aan kant en staan de aardappels op tafel. „Ik hoef alleen maar aan te schuiven." Haar man Frank is overtuigd huisman sinds de komst van hun dochter Tara, nu 6 jaar geleden. Hij gaf er zijn baan als vrachtwagenchauffeur voor op, vrijwillig. „We hebben het erover gehad hoe we dat zouden regelen bij de komst van een kindje, en Frank wilde graag thuisblijven." Ze spraken af dat hij het zou aan geven als hij thuis gillend gek werd. Dat moment is nooit geko men, ook niet nu Tara overdag naar school gaat. „Het bevalt hem uitstekend. We hebben wat uit te leggen, want iedereen vindt het toch raar. Maar het is een luxe dat Tara tussen de mid dag thuis kan eten en dat Frank haar uit school haalt. Als ik het geschipper bij anderen zie, ik word al moe als ik ernaar kijk." Zelf vindt de Limburgse het geen probleem om haar man te onderhouden. „Ik werk als ver slaggever en krijg daar de kans mooie verhalen te schrijven. Thuis heb ik huisje, boompje, beestje: heel knus. Ik heb het beste van twee werelden." kansen op, maar ook nieuwe be dreigingen." Medio deze maand kunnen de eerste dronevergunningen worden aangevraagd. De licentie is een jaar geldig, de kosten be dragen enkele honderden euro's. Het gebruik van drones neemt de laatste twee jaar explo sief toe. Momenteel zijn er vol gens Kamp al zo'n 100.000 hob- bydrones verkocht. Ook de regel geving rond drones ontwikkelt zich razendsnel. De Eu wil dat el ke drone een chip krijgt met de gegevens van de eigenaar. Zo valt die bij schade of een ongeval te achterhalen. Agentschap Telecom beklem toont dat de frequentieruimte los staat van de veiligheidseisen. De Inspectie Leefomgeving en Transport stelt strenge eisen aan beroepsmatige drones, zo moet de dronepiloot een brevet heb ben. Hobbydrones mogen maxi maal 120 meter hoog vliegen en alleen buiten de bebouwde kom. Het kabinet overlegt nog deze maand met de gemeenten over de volksraadpleging over het verdrag met Oekraïne. Het referendum over de asso ciatieovereenkomst op 6 april 2016 gaat de gemeenten veel geld kosten. Binnenlandse Za ken stelt in totaal 25 miljoen euro beschikbaar maar vol gens de Vereniging van Neder landse Gemeenten is het refe rendum bijna net zo duur als de Tweede Kamerverkiezin gen, 42,2 miljoen euro in 2012. Ronald van Raak van de SP zei gisteren dat het bedrag dat de regering nu uittrekt 'riekt naar ontmoedigingsbeleid'. Tegen twee mannen is giste ren veertien jaar cel geëist voor een poging om in juni vorig jaar een 68-jarige inwo ner van De Meern te liquide ren. Het slachtoffer, bekende van de politie Wout S., werd een aantal keer geraakt en raakte zwaargewond. De ver dachten zijn Henry 'Bolle' J. (34) en Wilco B. (50). De aan leiding voor de liquidatiepo ging is nog steeds niet duide lijk. S. wist zwaargewond zijn huis te bereiken, belandde in het ziekenhuis en kwam pas twee weken na de schietpartij weer bij uit een zware narco se. Het Openbaar Ministerie rea geert hiermee op berichten in het weekblad Der Spiegel, dat ont hulde dat de DFB in 2002 omge rekend 6,7 miljoen euro zou heb ben betaald aan de wereldvoet balbond Fifa om het WK van 2006 te mogen organiseren. Uit de in beslag genomen computers en ander materiaal ho pen de onderzoekers te kunnen achterhalen of er sprake is ge weest van omkoping. De DFB ontkent niet dat het bedrag naar de Fifa is overge maakt. Maar het geld zou pas na het in de wacht slepen van het WK zijn betaald en voor een le gaal doel zijn aangewend, name lijk een 'cultureel programma'. Uit het onderzoek moet nu blij ken of de DFB het bedrag ten on rechte als aftrekpost heeft opge geven en of er mogelijk sprake is van 'belastingontduiking'. In dat geval is er geen sprake van verja ring en kunnen de daders wor den vervolgd. De onthulling door Bild heeft de top van het Duitse voetbal in grote verlegenheid gebracht. Ook voetballegende Franz Beckenbauer, die als uithang bord van het WK fungeerde, staat onder verdenking. De voor- Volgens Der Spiegel heeft de Duitse voetbalbond in 2002 6,7 miljoen eurO betaald voor het WK in 2006 malige libero en succestrainer staat officieel in Oostenrijk inge schreven, zijn woning werd niet doorzocht. Volgens Der Spiegel zijn de 6,7 miljoen euro door de Duit sers gebruikt om vier Aziatische stemmen te kopen. Hoofdaankla ger Nadja Niesen gaat ervan uit dat het onderzoek nog veel tijd in beslag zal nemen. „We staan nog maar aan het begin", zei Nie sen. Mocht blijken dat er een zaak kan worden geopend, dan moet er ook nog een groot aantal getuigen worden gehoord. DEN HAAG. Ziekenhuizen en zorg verzekeraars moeten beter hun best doen om facturen begrijpe lijk te maken voor iedereen. Ka merleden pleiten daar vandaag voor bij minister Edith Schip pers tijdens de begrotingsbehan deling van VWS. Verzekerden van CZ ontdekten dit jaar, be richtte deze krant gisteren, dat bedragen onterecht in rekening waren gebracht en op het eigen risico waren ingehouden. In to taal gaat het om 400.000 euro. „Ik heb respect voor mensen die wijs worden uit de factuur van het ziekenhuis en dan ook nog de fouten vinden. Ik kreeg deze week een ziekenhuisrekening en snapte er geen bal van", zegt PvdA-Kamerlid Bouwmeester. De Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen wil dat het wettelijk mogelijk wordt vaste prijzen te rekenen voor veel voor komende behandelingen zoals longfoto's en bloed prikken. Dat moet minder fouten opleveren. Wetenschappers krijgen zo een in kijkje in hoe het hart reageert op spanning tijdens een dergelijke topwedstrijd: valt het hart stil als Ajax scoort en slaat het op hol als aanvoerder Dirk Kuyt zijn team naar de zege schiet? De fans kunnen op hun mobie le telefoon zelf zien hoe snel hun hart klopt. De gegevens worden ook naar één centraal punt ge stuurd, zodat er grafiekjes ge maakt kunnen worden. Tijdens het liveverslag van televisiezender FOX Sports komen deze resulta ten in beeld. Bij eerdere thuiswedstrijden van Feyenoord tegen AZ en Ajax is de techniek getest. Bij de beker wedstrijd tegen aartsrivaal Ajax schoot de hartslag van de fans om hoog toen in de laatste minuut de winnende goal voor de Rotterdam se club viel. De actie is op touw ge zet door Feyenoord, shirtsponsor Opel en de Hartstichting. Ze wil len burgerhulpverleners rekrute ren, die opgeroepen kunnen wor den om iemand te reanimeren. Uiteindelijk moet overal in Ne derland binnen 6 minuten ie mand ter plekke zijn. WOENSDAG 4 NOVEMBER 2015 DEN HAAG De FIOD heeft een illegale sigarettenfabriek ontmanteld in een loods in Rotterdam. De fabriek had een capaciteit van 1.500 sigaretten per minuut. Het belastingnadeel bij één uur draaien zou ruim 20.000 euro hebben bedragen. UTRECHT door onze correspondent Wierd Duk FRANKFURT. Justitie in Duitsland heeft topfunctionarissen van de DFB, de Duitse voetbalbond, op de korrel. Gisteren deden vijftig speurders van de belastingdienst invallen bij het hoofdkantoor van de DFB in Frankfurt am Main. Ook werden de woningen door zocht van DFB-voorzitter Wolf gang Niersbach, diens voorganger Theo Zwanziger en oud secreta ris-generaal Horst Schmidt. ROTTERDAM. Honderd supporters van voetbalclub Feyenoord krijgen een hartslagmeter om tijdens de wedstrijd tegen Ajax, komende zon dag. Dirk Kuyt. foto Angelo Blankespoor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5