Grootse plannen op G-Overflakkee Gratis parkeren in Zierikzee door foutje' 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Onderzoek naar achterstand kind Engelen bestaan wél In de regio Anbo houdt bingomiddag TabletCafé in de bibliotheek Foxtrot en chachacha in dorpshuis Stamppot voor inwoners Dreischor Mijn dorp, mijn stad Informatieavond over New York Honingbij in Schouwse tuinen Tambourfestival met drumbands door Ton van den Nouweland STELLENDAM Tienduizend inwo ners en vierduizend woningen er bij. Dat staat de komende tien tot vijftien jaar te gebeuren op Goe- ree-Overflakkee. „Elk jaar een paar honderd wo ningen. De helft rond Middelhar- nis en de helft rond Stellendam. Daar zijn we het met z'n allen over eens. En de provincie Zuid-Holland vindt het een goed idee", vertelt architect en projectontwikkelaar Matthijs Zeelenberg. 'We' zijn in dit geval de gemeente Goeree-Overflak- kee, de ondernemersvereniging en Zeelenberg. Rond Stellendam hangen de plannen samen met de aanleg van het Halskanaal dat de Greve- lingen weer moet verbinden met Matthijs Zeelen berg, architect het Hollandsch Diep. In de visie van Zeelenberg wordt dat een meanderende waterpartij waar langs huizen komen te staan. Het project heet Scharrezee, naar de oude naam van dit water. Zee lenberg: „Het is van belang de economie in stand te houden. Dat doe je hier niet met indus trie, maar met de woonecono- mie. We moeten zorgen dat men sen hier graag komen wonen. Naar voorbeeld van Florida; ooit de armste, maar nu de rijkste staat van de VS." Van 'recreatieproject' wil Zee lenberg niet horen, evenmin van 'tweede woningen': „Dat is zo Nederlands. Nergens anders ter wereld wordt onderscheid ge maakt tussen eerste en tweede woningen." Aangenaam wonen op Flakkee begint volgens Zee lenberg met de aanleg van 'vele honderden hectaren nieuwe na tuur'. De bestaande natuur moet gerespecteerd. In de nieuwe mag je bouwen, vindt Zeelenberg, die het Wereld Natuur Fonds in zijn plannen wil betrekken. Zijn plannen zijn gebaseerd op een studie van het Innovatie Platform Goeree-Overflakkee. Dat bedacht in 2011 een aantal ideeën om het ziekenhuis voor het eiland te behouden. door Marcel Modde ZIERIKZEE. De aanhoudende el lende met de nieuwe parkeer automaten op Schouwen-Duive- land heeft automobilisten in Zie rikzee de eerste dagen van deze maand in ieder geval een voor deeltje opgeleverd. De periode betaald parkeren in de gemeente geldt voor de Westhoek van 1 april tot 1 no vember. In Zierikzee moet het hele jaar door worden betaald. De apparaten in de binnenstad laten sinds maandag echter de zelfde melding zien als die langs de kust. En dat zou inhouden dat nu ook in Zierikzee de auto overal gratis kan worden neerge zet. Volgens een woordvoerder van gemeente is het een 'foutje in het systeem'. De software van alle appara ten is aan elkaar gekoppeld. Daar door wordt regiobreed één en de zelfde melding weergegeven. De verwachting is dat de fout uiter lijk morgen zal zijn hersteld. Tot die tijd is het overal in Zierikzee gratis parkeren, aldus de woord voerder. De parkeercontroleurs hou den het bonnenboekje volgens haar op zak. De nieuwe parkeerautomaten zijn begin dit jaar neergezet. Van meet af kampen de apparaten met storingen en moet bij een andere meter worden betaald. ZIERIKZEE. B en W trekken 2250 euro uit voor een inventarisatie van onderwijsachterstand bij peuters en kleuters. Onderwijsadviesbureau RP- CZ doet deze metingen overal in Zeeland. Ze laten zien waar jon ge kinderen achterstand op lopen, waar dat het vaakst ge beurt en of dit verschijnsel toe-, dan wel afneemt. Gemeenten zijn verplicht dit te laten onder zoeken. In de begroting is er al geld voor gereserveerd. ZIERIKZEE De afdeling Zierikzee van de Anbo houdt op dinsdagmiddag 10 november een bingomiddag voor leden. Het evenement begint om 14.00 uur en vindt plaats in het hervormd kerkcentrum aan het Havenplein. ZIERIKZEE Bibliotheek Oosterschelde houdt op donderdag 5 november een Ta bletCafé in de bibliotheek van Zie rikzee. Een TabletCafé is een ontmoe tingsplek waar iPad- en andere ta- bletbezitters ervaringen kunnen uitwisselen. Het TabletCafé vindt plaats van 14.00 tot 15.30 uur in de bibliotheek van Zierikzee aan de Hatfieldpark 1. De toegang is gratis en aanmel den is niet nodig. OUWERKERK Dansclub Ouwerkerk houdt op za terdag 7 november een dans avond in het dorpshuis van Ou werkerk. Er wordt gedanst op de klanken van foxtrot, Engelse wals, Weense wals, chachacha, rumba, slowfox, jive en tango. De toegang kost 4,50 euro per persoon. De avond begint om 20.30 uur in het Dorps huis, Ring 42 in Ouwerkerk. Elke maandagmiddag kan daar ge danst worden van 13.30 tot 17.00 uur. DREISCHOR De Dorpsraad van Dreischor houdt op vrijdag 20 november in samenwerking met de commissie 'Eten wat de pot schaft' een stamppotavond voor de inwoners van Dreischor. De avond is onderdeel van het project 'Thuis in de Kern' van de Stichting Maatschappelijk Werk Welzijn Oosterschelderegio (SMWO) en heeft als doel de leef baarheid te bevorderen en de een zaamheid te bestrijden. De maaltijd wordt geserveerd in dorpshuis De Dorsvloer en be gint om 17.00 uur. De kosten be dragen 2 euro per persoon. Aan melden kan bij C. Dijst: 0613947912. RENESSE Toerkoop Reisburo Van Oeveren houdt op 17 november in samen werking met Bruno van der Hoek van New York Taxi een in formatieavond over New York. Van der Hoek, zelf een ervaren New York-bezoeker, zal de bijzon derheden van de stad bespreken en alle vragen beantwoorden. De informatieavond vindt plaats in Grandcafé Helder in Renesse en begint om 19.30 uur. Deelname is gratis. Aanmelden via reisburo@vanoeveren.nl. BURCH-HAAMSTEDE Leden van de tuinclub van de Vrouwen van Schouwen kunnen dinsdag 10 november aanschui ven bij een lezing over de honing bij. In dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede vertelt dhr. Vroom wat zij in hun eigen tuin kunnen doen om het leven van de honingbij aangenamer te ma ken. Ook is er aandacht voor de speciale producten van deze bij. De bijeenkomst begint om 9.30 uur. BROUWERSHAVEN Het Tambourfestival vindt zater dag weer plaats in Brouwersha ven. Het evenement begint om 19.30 uur in het Tonnenmagazijn. Ge durende de avond zijn er vier drumbands en slagwerkgroepen te horen, namelijk: Odiles Rapid uit Bergen op Zoom, O.V.M. uit Oud-Vossemeer, Drum en Show band Roosendaal uit Roosendaal en drumband Apollo uit Brou wershaven. Zij zullen een gevarieerd program ma ten gehore brengen. Ook slaan de leerlingen van alle korp sen deze avond de handen ineen voor een gezamenlijk optreden. De toegang is gratis. In de pauze is er een verloting. RENESSE. Bij Blikmuseum De Blikvanger in Renesse is sinds gisteren een kerstexpositie te zien. Er zijn engelen zichtbaar uit de verzameling van Maartje Onrust uit Zierikzee, die 175 engelen in bezit heeft. Ook zijn er uit speksteen vervaardigde engelen van kunstenares Marjet Hendrix te koop. Het museum is op dinsdag open van 10.00 tot 12.00 uur, woens dag tussen 14.00 en 17.00 uur en elke derde zondag van de maand, foto Dirk-Jan Cjeltema BURCH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 9.30 uur: Bridge Vrouwen van Nu; 14.00 uur: Lezing over moder ne Zeeuwse siera den; 19.00 uur: Drumband; DREISCHOR Dorpshuis, 14.00-17.00 uur: Volwassenen Ont- moetings Plaats (VOP); 20.00 uur: Band Schor; ELLEMEET Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Bil jarten; KERKWERVE 't Zuudènde, 10.00-12.00 uur: In- loopochtend; 11.00-14.00 uur: Pe dicure; NIEUWERKERK Dorpshuis, 18.00 uur: Zumba les; NOORDCOUWE Dorpshuis,18.30: Repetitie Muziek vereniging Con Amore; 20.00 uur Badmintonavond; OOSTERLAND Dorpshuis de Oos terhof, 13.30 uur: Koersbal; OUWERKERK Dorpshuis, 19.00 uur: Biljartvereni ging Phoenix; RENESSE Dorpshuis, 9.00 uur: Yoga Steffine; 20.00 uur: Yoga Jac queline Binnen dijk; Blikmuseum de Blikvanger: 14.00-17.00 uur: En gelenexpositie door Maartje On rust en Marjet Hen drix; SIRJANSLAND Dorpshuis, 14.00 uur: Klepmiddag met bingo; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Tentoonstelling mi niatuur- en spiona- gecamera's, FIZI, 14.30 uur: Beestenboot, 20.00 uur: Amy; Mu seumhaven, 13.00-16.30 uur: Leer de kneepjes van het scheeps- timmervak; Sint Lievensmonstert- oren, 10.00-17.00 uur: Expositie Sil houetten tegen het licht en beklim ming van de toren. www.seispark.nl makelaart Middelburg, Seissingel 100.10-12 u

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58