'Aanpak Molenwater is een uniek project' 'Recht op privacy, licht en ruimte' NS wil Stationsrestauratie Middelburg niet meer voortzetten f WALCHEREN 7 Sinds 1872 is het stationsrestaurant in Middelburg een begrip, maar nu komt er een eind aan. ifeSav v,k "(Si* «s De laatste eigenaar van Stationsres tauratie Middel burg, meneer P. Coumans, zet er na 32 jaar een punt achter. „Ik ga met pensioen. Het is niet meer te behappen met die hoge maandlasten." De spoorwegen willen ook niet dat een andere eigenaar het over neemt, zoals Coumans dat in 1983 zelf deed. „Ik maak me er niet druk om dat de NS het restaurant niet meer wil voortzetten, hoor. Het is mooi geweest zo", aldus Coumans. De acht personeelsleden ko men op straat te staan. Coumans: „Ik ben nog in onderhandeling over de datum dat het restaurant sluit. De spoorwegen willen dat het per 31 december dichtgaat. Ik probeer het te rekken tot 28 fe bruari, zodat het personeel rustig de tijd heeft iets anders te zoe ken." De inboedel wordt verkocht: die gaat op het prikbord, zoals Coumans het zelf zegt. De toekomst van het pand is nog onzeker. De NS is nog aan het bekijken wat met het gebouw moet gebeuren, zo vertelt woord voerder Anita Boonstra. „We zijn nog aan het onderzoeken wat we met het pand willen. Het liefst willen we het stationsgebouw in zijn geheel exploiteren. Dat is het restaurant, inclusief de lege ruim tes die er boven nog zijn. We zul len in ieder geval zorgen dat de ba sis blijft: koffie en een openbaar toilet." De vaste klanten van Stations restauratie Middelburg vinden het maar niks dat de tent sluit. Een paar vaste klanten zijn zelfs een petitie gestart. Bij de ingang van het restaurant ligt een dik boek, waar inmiddels al tientallen men sen hun handtekening hebben ge zet als steunbetuiging. Ook mevrouw Meijer heeft de petitie getekend. „Ik vind het stik- jammer dat het restaurant weg gaat. Ik hou van dat oude gebouw en het restaurant past er gewoon goed tussen. Een moderne zaak zou niet passen." Marten van der Maas vindt het ook jammer dat het restaurant sluit. „Het is het vaste honk van mij en mijn klasgenoten als de bus niet komt. We gaan er dan met z'n allen even wat drinken. Het is weer een voorziening die verdwijnt. Het is trouwens niet echt een gelegenheid waar echt ge geten werd, daarvoor gaan men sen toch eerder naar het centrum. Maar voor reizigers die de trein of de bus hebben gemist, is het een fijne plek om even warm en droog een kopje koffie te drinken." Dat is te merken: wie de in gang van het restaurant een tijdje observeert, ziet regelmatig reizi gers met een noodgang naar het perron rennen en vervolgens met een sip gezicht terugkomen naar het restaurant. Maar niet alleen gestrande reizi gers bezoeken de restauratie graag, zo vertelt Middelburger Mei- da Ruedisueli. „Zelfs als de brug open is, ga ik hier even binnen zitten. Ik reis bijna dagelijks met de bus en haal hier dan even sigaretten. Ik ga het restaurant echt missen." 'Ik vind het stikjammer dat het restaurant weggaat. Ik hou van dat oude gebouw' 'Zelfs als de brug open staat ga ik hier even zitten' 'Het is het vaste honk van mij en mijn klasgenoten als de bus niet komt We gaan er dan met z'n allen even wat drinken' Deze week vertelde ze de le den van de raadscommissie Ruimte dat als de Middelburgers kiezen voor water in het Molen water het weer deels zijn oude functie terug kan krijgen. Oldenburger en andere leden van de Vereniging Stadspark Mo lenwater zijn momenteel druk 'Het Molenwaterpark in Middelburg was ooit een gebied waar waterberging plaatsvond en dat kan het weer worden' bezig met de voorbereidingen van de overheidsparticipatie voor het stadspark. De vereni ging wil actief alle Middelbur gers van tien jaar en ouder bena deren om ze de kans te geven hun mening te geven over hoe het park eruit moet gaan zien. En aan de hand van die antwoor den wordt het park opnieuw in gericht. Wanneer dat gaat gebeuren, daar kon ze nog geen antwoord op geven. Een van de problemen waarmee de leden te maken heb ben, is dat dit zo uniek is dat er niet verwezen kan worden naar andere soortgelijke projecten. Ol denburger: „Er bestaat geen ken nis over deze vorm van burger consultatie." De vereniging pro beert Europese subsidie voor het project te krijgen. „Maar dat valt nog niet mee wegens het unieke karakter van het project." Het college van burgemeester en wethouders wil een nieuw be stemmingsplan voor de binnen stad vaststellen. De belangenver eniging vindt het echter maar niets dat op de bouwput volgens dat plan 46 woningen kunnen ko men. Dat vinden ze veel te veel. Dat is volgens hen een te grote aantasting van de leefomgeving. Ze vinden ook dat de belangen van de eigenaar van de bouwput, aannemer Heijman, bij het schrij ven van dat plan voorop zijn ge steld en niet de belangen van de omwonenden. Die laat de gemeen te in de kou staan, zo zei een woordvoerder. Volgens hem wa ren de grenzen van de kazernege bouwen, die daar ooit stonden, kleiner dan de bestemmingsgren- zen aangaven. Ook vrezen ze dat de 'toch al smalle Koningsstraat' nog smaller wordt als het bestem mingsplan gevolgd wordt. Ook willen ze dat er extra parkeerplaat sen komen. Dat kan volgens hen door zes geplande woningen, op het hoekperceel Achter het Hofplein/Koningsstraat, niet te bouwen. Ook de nieuwbouw aan de even zijde van de Korte Noord straat kan volgens hen te dicht op de tegenover liggende woningen komen. De nieuwbouw aan de even zij de van de Korte Noordstraat zou naar mening van de belangenver eniging te dicht op de tegenover liggende woningen komen. Een bredere straat is volgens hen beter voor de verkeersveiligheid. Boven dien is dan minder sprake zijn van verlies van licht en privacy. WOENSDAG 4 NOVEMBER 2015 Station mist straks icoon door Ilse Maas Mevrouw Meijer Melda Ruedisueli Marten van der Maas Nog een paar maanden kunnen reizigers hier terecht voor koffie, dan is het over. foto Ruben Oreel MIDDELBURG. Het Molenwater park in Middelburg was ooit een gebied waar waterberging plaats vond en dat kan het weer wor den, aldus Caja Olderburger. Caja Olderburger MIDDELBURG. Belangenvereniging Van A tot Z vindt dat na dertien jaar vrij uitzicht de omwonenden van de Middelburgse bouwput een zeker recht op behoud van privacy, licht en ruimte hebben, zo bleek deze week tijdens de raadscommis sie Ruimte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35