Dagbladbezorger LPV stelt vragen over haven m PZC Maandag definitief oordeel over bezuinigingen 6 WALCHEREN Wethouder Aalberts waarschuwt dat inkomsten kabelbelasting maar tijdelijk zijn wegens ingrijpen van Den Haag. VLISSINGEN Brugklassers op wereldreis MIDDELBURG. De Middelburgse politiek hield gisteravond het kruit droog. Tijdens de bijeen komst van raadscommissie Alge meen Bestuur werden vooral technische vragen gesteld over de bezuinigingsvoorstellen van het college van burgemeester en wethouders. Standpunten over de verschil lende bezuinigingsvoorstellen bleven uit. Die komen aanstaan de maandag aan de orde als de ge meenteraad een definitief oor deel moet geven over de bezuini gingsvoorstellen van 8,3 miljoen per jaar. Wethouder Johan Aalberts (CDA, financiën) gebruikte de bijeenkomst met de politici wel om vele malen te benadrukken dat de financiële positie van de gemeente heel erg zorgelijk is. Dat Middelburg veel te veel schul den heeft, dat de reserves op raken en dat alle waarschuwings lampen op rood staan. Piet Kraan (LPM) vroeg of het niet beter is om, net als buurgemeente Vlis- singen, over te gaan tot het aan vragen van de artikel 12-status. In Standpunten over de verschillende voorstellen om 8,3 miljoen te bezuinigen bleven nog uit een dergelijk geval krijgt de ge meente extra geld vanuit Den Haag maar levert wel haar finan ciële zelfstandigheid in. Aalberts antwoordde dat 'we het nog zelf kunnen'. En op aangeven van Rob van Eijkelenburg (D66) zei WeGeNeR Media De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers* die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen in VLISSINGEN NOORD. OPZOEK hij ook dat 'het zover niet komt'. Aalberts waarschuwde de poli tici ook dat er niet alle heil ver wacht moet worden van het in voeren van kabelbelasting. Invoe ring daarvan levert de gemeente per jaar zo'n negen ton op. Maar de wethouder waarschuwde dat er vanuit Den Haag nu al signa len komen dat het kabinet op ter mijn de wet zo gaat aanpassen dat belasting op kabels niet geïnd meer kan worden. Middelburg kiest desondanks voor kabelbelas ting omdat het geld dringend noodzakelijk is, aldus de wethou der. Maar hij zei ook dat hij die negen ton niet structureel in de boeken gaat zetten. Wethouder Saskia Szarafinski (PvdA) ging wel in op de vraag van Paul Moens (SGP) waarom het college kiest voor het stopzet ten van de subsidie voor kinder boerderij De Klepperhoeve. Vol gens haar zijn er meerdere boer derijen waar kinderen in contact kunnen komen met dieren. En haar collega Aalberts stelde rond uit dat die organisatie wel heel veel geld (121.750 euro) krijgt. De raadsvergadering begint maandag om 18.30 uur. VLISSINGEN. Annulering van de tijdelijke jachthaven in het Scheldekwartier zit de Lokale Partij Vlissingen nog steeds niet lekker. Niet in de laatste plaats omdat een meerderheid in de Vlissingse gemeenteraad zich bijna twee jaar geleden schaarde achter een initiatief voorstel van de LPV, om een tijdelijke jachthaven in de Dokhaven aan te leggen. Nu duidelijk is dat de ge meente Vlissingen er niet is uitgekomen met de beoogd jacthavenexploitant, AW Be heer, wil de LPV van de ge meente Vlissingen weten waar dat precies aan lag. Was er wel overeenstem ming over openingstijden van de Koningsbrug en om- rijdroutes, vraagt LPV-voor man Mark Weug. Waren er problemen in het vergunnin gentraject of voldeden de in gediende plannen niet aan eisen op gebied van tech niek, kwaliteit en veiligheid? Welke voorstellen deed de gemeente met betrekking tot pachtprijs, looptijd, op pervlak en ligplaatsen? En is zij financiële verplichtingen aangegaan met de beoogde exploitant? In de regio Lezing over 'goed en kwaad' in visie Jung Theoloog Tjeu van den Berk geeft vanavond een lezing in de Zeeuw se Bibliotheek in Middelburg. De lezing gaat over 'goed en kwaad' in de visie van psychiater en cul tuurfilosoof Carl Gustav Jung (1875-1961). Aanvang: 19.30 uur. Toegang: 8 eu ro (inclusief koffie of thee in de pauze). Meezingavond in Hart van Middelburg In café Het Hart van Middelburg is vanavond een openbare mee zingavond van De Liederentafel Middelburg. Onder begeleiding van een accor deonist worden voornamelijk Ne derlandstalige liedjes gezongen. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Rond 22.00 uur is de meezingavond afgelo pen. Drie keer goud voor Guido Brink Guido Brink van de Dr. A. Sta- vermanbrigade uit Vlissingen heeft tijdens het Nederlands kampioenschap Pool voor aspi ranten in Gouda drie gouden en één zilveren medaille be haald. Van de zes te zwemmen ele menten tijdens de life- saving-wedstrijd won Guido er drie. Op de 100 meter hinder- niszwemmen behaalde hij daar naast een zilveren medaille. Het NK Pool vormt een selectie moment voor de nationale aspi rantenselectie die later deze maand bekendgemaakt wordt. '"l|j Mijn dorp, mijn stad Het Schuttershof, 19.30 uur - Openbare vergadering Stads raad Domburg Kloveniersdoelen, 13.00 uur - Filosofie lezing Ko Vos; Gym zaal Palet, 13.30-14.30 uur-Sportactiviteit kinderen groep 3 t/m 5; 14.30-15.30 uur-Sportactiviteit voor kinderen uit groep 6 t/m 8; 15.30-16.30 uur - Voet ballen voor kinderen t/m 14 jaar; Zeeuwse Bibliotheek, 19.30-21.30 uur - Le zing Buizer-Smyrno- va over kunstenaar KaZimir Malevich en lezing over 'goed en kwaad' in de visie van Carl Gustav Jung; Schouwburg 20.00 uur - Cabaret show 'the Umbilical Brothers'; Spot, 20.30 uur -Open Podium Duinvlietweg 6, 13.30-15.30 uur - Acti viteit 'Botje bij botje' bij Terra Maris; De Halve Maan, 13.30-16.30 uur - Bridgen; De Eglan- tier, 13.30-14.30 uur - Wandelactiviteit voor senioren Falckstraat 4, vanaf 09.00 uur - Recreatie ve wandeltocht WIK; Zeeuws mari tiem muZEEum, 10.00-17.00 uur - Ten toonstelling bezet ting Tweede Wereld oorlog; Bibliotheek, 10.15-11.15 uur - Voor- leesochtend peuters; 14.00-15.00 uur - Kin deractiviteit Sprook jeskoffer; Ter Reede, 14.30 uur - Muziekop- treden 'De Tijdma chine'; HZ, Edison- weg 4,16.00-17.00 uur - Opening kunst werk Matthieu Klomp; Paauwen- burg, Van Hogen- dorpweg 58A, 19.30-21.00 uur - Info- avond voor opvoe ders over 'pubermei den en seksualiteit'; De Herberg, Bel- lamypark 151,20.00 uur - Spiritueel Café over levenseinde. 'Middelburg geen artikel 12-status' door Emile Calon Wat staat er tegenover? Een prima vergoeding Gratis de PZC, AD, Trouw of de Volkskrant lezen Uitstekend te combineren met andere bezigheden Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie Direct aanmelden? Ga naar www.bezorgers.nl *min. leeftijd 15 jaar door Wendy Wagenmakers MIDDELBURG MIDDELBURG VLISSINGEN MIDDELBURG. Ongeveer 200 brugklassers van SSG Nehalennia hebben gisteren een 'wereldreis' gemaakt door Middelburg. De reis, georgani seerd door non-profitorganisatie Switch in samenwerking met de ge meente Middelburg, had als doel de leerlingen te laten ervaren hoe Middelburg door invloeden vanuit de hele wereld is gevormd. Een uit gestippelde fietsroute bracht leerlingen langs verschillende cultuurhis torische halteplaatsen zoals de synagoge, waar ze werden toegespro ken door Hannie Kochem (foto), de Wereldwinkel en Stichting Vluchte lingenwerk. De reis wordt donderdag voortgezet, foto Ruben Oreel DOMBURG MIDDELBURG OOSTKAPELLE VLISSINGEN Meer bereiken. Met Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34