22% TO©S Mantelzorgers plukken bejaarde Hoger beroep in zaak eerwraak IJzendijke Geen verklaring over diefstal bij Thermphos De coach Boete? Niet uit België 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Buurtwhatsappgroep geeft mij een veilig gevoel. Uw Mening ONEENS Prijs Dijken van Wijven Baggerwerk afgerond paul kusters woensdag Guido van der Heijden Maar wat kan ik daar mee? Waarom vertel je me dit nu?" Ik ben aan het praten met een vriendin van me. Sinds ze cursussen coaching heeft ge daan praat ze in rare, aangeleerde oneliners. Ik heb haar wel eens ge vraagd wat ze wilde bereiken met haar coaching aspiraties. Ik denk dat ik een half uur geconcen treerd heb kunnen luisteren naar haar quasiwetenschappelijke ge wauwel voordat ik in gedachte wegzweefde naar prettiger oor- Ik laat haar maar leeglopen over alpha-training en neurolinguistisch programmeren den. Zij en haar vriendinnen - ik ben niet gelovig, maar er is wel 'iets' - verbrassen de laatste jaren huishoudgeld aan obscure cursus sen. Ik laat haar maar leeglopen over alpha-training en neuroling uistisch programmeren. Liefst zou ze een coachingspraktijk aan huis beginnen. Een naam heeft ze al, en een website, kan ze best zelf. Bij mij gaan alle alarmbellen rin kelen maar ja, het is een vriendin dus ik hou me in. Ik vertel haar maar niet wat ik erover gelezen heb. Hartstikke leuk toch dat een mens dromen en aspiraties heeft. Ik ken haar ook al zo lang. Vroeger speelde ze postkantoortje. Ze wil gewoon graag een eigen zaakje. Maar wanneer ze over astrologie begint, kan ik me niet meer inhou den. Ik neem het woord en laat het drie kwartier niet meer los. Alle poten onder de astrologie zaag ik overtuigend door en als ik eindelijk na mijn conclusie een slok neem is ze stil. Heel even denk ik dat mijn door wrochte wetenschappelijke ver haal zijn doel bereikt heeft. Maar ja, ik had ook beter moeten we ten. 'Tja, da's jouw waarheid', zegt ze alleen. Ik voel mijn bloed koken maar blijf rustig. Ik zwijg slechts. Ik denk met wee moed terug aan de tijd dat ze te vreden was met haar schoonheids salon in de garage. Waarom is ze dat niet gewoon blijven doen? Daar was ze toen toch zo gelukkig mee. Daar waren we allemaal ge lukkiger mee. Ik ben een gelukkige Zeeuw. 279 reacties toosenhenk.nl G EIGENAAR VERKOOPT CAN&Y CRUSH VOOR SA MILJARD" WEL LULLIS NU VOOR HEM ÖAT IE ZELF MAAR e'én LEVEN HEEFT... Nederlanders die in België worden geflitst, krijgen daar in veel gevallen nooit een boete voor. De recht banken in België die de boetes verwerken hebben het door een tekort aan mankracht veel te druk. En omdat het achterhalen van persoonsgegevens van bui tenlanders veel tijd kost, blijven die boetes vervol gens liggen. De Zeeuwse Stichting Dij ken van Wijven heeft een prijs van 2500 euro gewon nen van het jubilerende VSBfonds dat 25 jaar be staat. Het fonds had een ideeënwedstrijd uitgeschre ven. Dijken van Wijven ontving de prijs maandag in het Spoorwegmuseum in Utrecht voor het idee voor een nieuw kunstpro ject 'Er was eens' in de open lucht. Het collectief Dijken van Wijven, een groep vrouwelijke kunste naars, streeft ernaar elke twee jaar een groot buiten project op touw te zetten. De baggerwerkzaamheden in het Kanaal door Walche ren zijn klaar. Tijdens het werk is maar liefst 206.000 kubieke meter vervuilde grond afgevoerd. De klus was nodig om met koper vervuild slib uit het kanaal te halen. Die verontreini ging kwam van de voorma- lage Vitrite-fabriek, die me dio vorige eeuw vies water loosde. Het kanaal blijft drie jaar onder controle. Mensen Tip of reactie? redactie@pzc.nl Rond 7.00 uur dinsdagmor gen is het echtpaar aangehouden in hun woning aan de Korte Noordstraat in Middelburg. Bu ren maakten gewag van 'een he leboel sirenes' en zagen hoe de 40-jarige man en zijn 38-jarige vrouw uit hun huis gehaald wer den. Ze zijn voor verder onder zoek overgebracht naar het poli tiecellencomplex Torentijd. Gis teren is het duo verhoord. Hun woning is doorzocht. Half september meldden bu ren bij de politie dat zij zich zor gen maakten over het welzijn van het 85-jarige slachtoffer. Agenten namen poolshoogte en troffen een sterk vervuilde wo ning aan en een uiterst onver zorgde bejaarde man. Al snel bleek dat hij regelmatig werd be zocht door twee mantelzorgers. Onderzoek leidde naar het echt paar uit Middelburg. De politie vermoedt dat de verdachten in anderhalf jaar tijd het grootste deel van het vermo gen van de man hebben verduis terd, zo'n 200.000 euro. Het tweetal zag kans om de finan ciële huishouding van de man te gaan voeren, waardoor ze de macht over zijn geld konden overnemen. Naar het vermiste geldbedrag wordt een nader on derzoek ingesteld. Wat de motieven van het duo zijn geweest, is vooralsnog on duidelijk, maar er zijn aanwijzin- Jaarlijks worden zo'n 30.000 bejaarden financieel uitgebuit door mantelzorgers, schat de Stichting Huiselijk Geweld gen dat geldzorgen hen tot hun daad gebracht hebben. In de om geving stonden ze bekend als vriendelijke mensen. Het echt paar heeft drie kleine kinderen. Financieel plukken van oude ren komt jaarlijks zo'n 30.000 keer voor, schat de Stichting Hui selijk Geweld. MIDDELBURG. Hasan D. (26) en zijn vader Hamza (52) accepte ren niet dat ze zijn veroordeeld tot langdurige gevangenisstraf fen. De twee inwoners van Dor drecht zijn in beroep gegaan tegen de uitspraak van de Middelburgse rechtbank. Die veroordeelde hen enkele weken geleden respectieve lijk tot negentien en vijftien jaar cel. Tegen beiden was eerder ne gentien jaar geëist omdat ze sa men betrokken waren bij de ge welddadige dood van Muzekka Bozkurt (24) op 25 september 2013 bij IJzendijke. De vader heeft uit eindelijk een lagere straf gekregen, omdat hij niet het dodelijke schot had gelost. Dat de Dordtenaren in beroep zijn gegaan bij het gerechts hof in Den Bosch, wekt geen ver wondering. Hun raadslieden pleit ten destijds voor vrijspraak omdat er volgens hen geen overtuigend bewijs was dat ze de dodelijke schoten hadden gelost. Volgens de rechtbank moest Bozkurt sterven omdat hij een ge heime relatie had met de zus van Hasan, terwijl binnen de familie was afgesproken dat ze met een neef zou trouwen. Hem doden ge beurde uit eerwraak, zo staat in het vonnis. Wanneer het hoger be roep dient, is nog niet bekend. MIDDELBURG. De onduidelijk heid over de diefstal van materi aal van het terrein van de voor malige fosforfabriek Thermphos duurt voort. Anders dan aange kondigd kwam de aannemers combinatie Decontamination Services (DS), die er asbest en fosfor opruimt, gisteren niet met een verklaring. Maandag werd bekend dat voor een half miljoen euro aan spullen is gestolen. Van Citters Beheer BV, de vennootschap die verantwoordelijk is voor de sane ring en opdrachtgever van DS, had 'onregelmatigheden' gecon stateerd en eiste van DS een 'bij gewerkte aanpak' voor de sane ring. Gisteravond was daarover nog niks bekend. Het dagelijks provinciebe stuur zond wel een brief naar Provinciale Staten, maar daarin werd alleen uitgelegd dat Van Citters Beheer BV verantwoorde lijk is voor de woordvoering. De provincie is toezichthouder. Daarom informeert gedeputeer de Jo-Annes de Bat wel Statenle den in vertrouwen, maar doet hij verder geen mededelingen. Vrijdag krijgen de Staten on der meer te horen of juridische stappen mogelijk zijn. Vrijdag krijgen de Provinciale Staten te horen of juridische stappen mogelijk zijn na diefstal van half miljoen euro aan materialen BELGIE UTRECHT MIDDELBURG VLISSINGEN Restaurants uit Zeeland in Cault Millau-gids In de Cault Millau-gids voor 2016 staan acht Zeeuwse restaurants in de top-selec- tie. Inter Scaldes in Kruinin- gen behoort zelfs tot de drie beste restaurants, vol gens de gids. Verder heb ben de Kromme Water gang, Pure C, Spetters, 't He melrijk, De Vierbannen, La Trinité en Katseveer meer dan zestien punten ge scoord. Een Zeeuwse nieuw komer in de lijst is De Vluchthaven in Bruinisse, met dertien punten. door Ondine van der Vleuten MIDDELBURG. Een bejaarde man lijkt het slachtoffer te zijn gewor den van twee mantelzorgers, die hem in anderhalfjaar tijd 200.000 euro lichter maakten. Buren die zagen hoe de man er steeds slech ter uit ging zien ondanks de 'man telzorg', alarmeerden de politie. door Ernst Jan Rozendaal Jannis Brevet van Inter Scaldes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2