Erica Terpstra wil maar één ding: weer op reis J.K. Rowling werkt aan nieuw kinderboek Uw bad vervangen door een comfortabele douche? O I KINEMAGIC CULTUUR SHOW 27 'Heel Holland bakt' met kerst Ondanks een zware tijd is ze vastberaden om in januari aan de slag te gaan. Erica wil name lijk maar één ding: weer op reis. Met een brede glimlach zat ze als enige op een stoel in de deftige zaal van paleis Soestdijk waar stad houder Willem III ooit zijn gasten ontving. Rechts van haar een speechende Omroep MAX-baas Jan Slagter, links alle gasten inclu sief de pers. Ze is letterlijk en fi guurlijk het stralende middelpunt tijdens MAX' to-jarig jubileum feest. Onder haar foto in een gids met alle nieuwe tv-programma's van de omroep staat in grote let ters: 'Fit for travel!' „Als het aan mij en MAX ligt, ga ik in januari weer reizen", zegt de voormalig olympisch zwem ster (72) na afloop van de omroep- presentatie. „Ik heb nog zo veel op mijn wensenlijstje staan. Ik wil Su riname zien! En Myanmar!" Stellige woorden voor iemand die zeven operaties onderging en volgens artsen rekening moest houden met het verliezen van een been. Amper een jaar geleden werd de globetrotter van Erica op reis op genomen in het ziekenhuis vanwe ge een bacteriële infectie aan haar been. „Eenmaal uit het ziekenhuis moest ik nog zeker een jaar revali- deren. 'Ben je mal', riep ik tegen die arts. 'Na een maand of drie gaat het vast wel weer.' Hij had he laas gelijk." Niet dat ze, naar eigen zeggen, ook maar één moment van som berheid ervoer. „Je kent me toch? Ik ben een geboren rasoptimist. Niet zeuren, nooit je hoofd laten hangen." De onkreukbare Terpstra ver bleef lange tijd in een militair re validatiecentrum waar het vol gens haar 'best heel leuk' was. „Het was bewust een geheime lo catie. Die rust is hard nodig, dat geldt nu bijvoorbeeld ook voor Martine Bijl (de Heel Holland bufet-presentatrice die revalideert Deelnemers aan Heel Holland bakt strijden binnenkort om de titel 'Beste kerstbakker van Nederland'. De speciale editie Heel Holland bakt met kerst begint 16 december, zo maakte Omroep MAX giste ren bekend. Deelnemers uit de drie seizoenen die op de tweede, derde en vierde plaats eindigden, dingen in drie uitzendingen mee naar de titel. Het programma is op woensdagavonden te zien vanaf 20.30 uur bij NPO1. De presentatie is wederom in handen van Martine Bijl. De opnames waren al achter de rug toen zij werd getroffen door een hersenbloeding. na een hersenbloeding, red.). Een adjudant zei nog: 'Als er buiten toch een fotograaf in de bosjes ligt, heb ik hem zo te pakken hoor mevrouw'. Zo aardig vond ik dat. Net als al die kaarten met geluk wensen, zelfs van wildvreemde mensen." Is Terpstra, gebracht en gehaald door haar zoon en nog lopend met een stok, wel écht 'fit for tra vel'? „Ik leef nu nóg aandachtiger. Daarom heb ik ook zo'n zin om in januari weer te reizen." Volgens de Omroep MAX-ster is het 'nog slechts' een kwestie van wat meer conditie kweken. Met een glimlach en een knipoog: „Nog twee maanden tijd dus." 1850 bruikbaar en betaalbaar. Tot die tijd werd grafiek met de hand ingekleurd. De beroeps- kleurders verzamelden zich in drukkerscentra als Venetië, Neu renberg en Antwerpen. Soms evenaarde hun werk de minia tuurkunst van de middeleeu wen. Ook in Amsterdam, in de zeventiende eeuw de Europese boekenstad bij uitstek, kreeg het ambacht de allure van kunst, zo toont de expositie. De kleuren spatten nog altijd van de pagi na's: veel rood en blauw, maar ook karmijn, ultramarijn, zilver en goud, dat schittert onder de zachte zaalverlichting. „Ik ben van plan meer boeken uit te geven onder mijn eigen naam", aldus Rowling, die de laatste jaren haar boeken publi ceerde onder de naam Robert Galbraith. „Ik heb al een deel van een kinderboek af waar ik dol op ben." Ze heeft onder haar mannelij ke pseudoniem boeken voor vol wassenen geschreven en is van plan daar nog meer aan toe te voegen. „Ik maak me weieens zorgen dat ik dood ga voor ik al les heb opgeschreven. Ik wil de aarde niet verlaten zonder alles geschreven te hebben." Rowling heeft er bewust voor gekozen het achtste Harry Pot- ter-verhaal niet als boek uit te brengen, maar als toneelstuk te verwerken. In Harry Potter and the cursed child vertelt ze het ver haal van een volwassen Harry Potter en zijn zoon Albus. Dat to neelstuk is vanaf juli 2016 te zien in Londen. „Waarom ik van dat verhaal geen boek maakte, zal blijken tijdens het toneelstuk." Kinemagic is dé oplossing! WOENSDAG 4 NOVEMBER 2015 Inkleurkunst van Dirk Jansz van Santen. Boven: wereldkaart in een zgn. Keurbijbel (ca. 1682), links allegorische titelprent America (ca. 1690), on der kaart Amsterdam en omstreken (1615). foto's Koninklijk Oudheidkundig Genootschap, Koninklijke Bibliotheek en Bijzondere Collecties UvA door Gudo Tienhooven BAARN. Onder het wakend oog van haar zoon en met een wandelstok in de hand verscheen Erica Terp stra gisteren op het 10-jarig jubi leumfeest van Omroep MAX in Pa leis Soestdijk. Erica Terpstra wil naar Suriname en Myanmar, foto ANP 'Je kent me toch? Ik ben een geboren rasoptimist. Nooit je hoofd laten hangen' Erica Terpstra tv-presentatrice Expositie Op zoek naar Van Santen de kleuren van de Gouden Eeuw. Te zien t/m 31/1 bij Bijzondere Collec ties, Amsterdam. Meer info op www.bijzonderecollecties.uva.nl LONDEN. De schrijfster van de Harry Potter-reeks heeft een deel van een nieuw kinderboek ge schreven. J.K. Rowling wil geen da tum geven wanneer dat boek klaar is, maar is zeker van plan het af te maken. Dat vertelde ze in een interview met de BBC. Naam Adres Postcode Woonplaats Telefoon E-mailadres Met ons douchesysteem vervangt u uw bad door een comfortabele en toegankelijke douche. En dat zonder ingrijpende verbouwing, binnen één dag! Zo kunt u snel weer ontspannen en veilig gebruik maken van uw badkamer. Bel 0800 - 60 90 voor de gratis brochure of ga naar www.kinemagic.nl Korte levertijd door eigen productie 2 jaar volledige garantie 100% waterdichte en schimmelwerende naden Gefabriceerd van onderhouds- vriendelijk veiligheidsglas Voorzien van antislip coating Vrijblijvend thuisadvies of de gratis brochure ontvangen? Bel 0600 - 60 90 Of kijk voor meer informatie op www.kinernagic.nl Opsturen zonder postzegel: SFA Benelux - antwoordnr. 20006 - 6100 VB Echt Gratis brochure? Gebruik deze bon of bel 0800 - 60 90

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 27