25 Veiling haarlokken van Lennon en Cobain Nieuw album van Psy komt eraan Ferry Doedens beleeft vanavond zijn première in de musical 'Grease'. „Een nieuw hoofdstuk in mijn carrière." Media Entertainment Een haarlok van John Lennon (1940-1980) wordt via online-veilinghuis Julien's Live verkocht. Bieden kan vanaf 10.000 dollar. Ook een plukje haar van Kurt Cobain (1967-1994) is te koop. Dat moet minimaal 4.000 dollar opbrengen. Psy komt 1 december met een nieuwe cd. Dat meldde de Zuid- Koreaanse rapper gisteren. Hij brak in 2012 door met Gangnam style. De clip daarvan is de best be keken video op YouTube. De laatste scènes in Goede tijden, slechte tij den, een rol in de film Sneekweek, een nieuwe single én de hoofdrol in de musi cal Grease. Niets lijkt te veel voor Fer ry Doedens (25). Als er iets is wat de acteur van de heftige periode die ach ter hem ligt (waarin hij afkickte van cocaïne) heeft geleerd, is het wel op tijd rust nemen. De première van de musical Grea se is al even geleden, maar vanavond is er een speciale extra première voor Ferry Doedens. Hij speelt gemiddeld twee keer per week de hoofdrol van Danny Zuko. De andere dagen staat Tim Douwsma op de planken. Het Rotterdamse Nieuwe Luxor Theater zit vanavond afgeladen vol met vrienden en familie van Doe dens. Ook zijn inmiddels oud-colle ga's van Goede tijden, slechte tijden ko men. Doedens werd uit die serie ge schreven omdat hij werkafspraken niet meer nakwam. Oorzaak: zijn co- caïneverslaving. Toch wordt het een weerzien waar hij naar uitkijkt. „Ik heb er enorm veel zin in", aldus Doe dens. „We gaan er een groot feest van maken." Als geen ander weet hij tegenwoor dig dat hij moet doseren. Want te veel hooi op zijn vork nemen, kan een valkuil zijn. Daarom nam Doe- AA.-:;; dens de afgelopen dagen bewust gas terug. Hij komt even helemaal tot rust bij zijn moeder in Drachten. „Ik zit even in de re laxmodus. Even helemaal niets.' De acteur kwam de afgelo pen maanden veel in het nieuws vanwe ge zijn ont slag bij Goede tijden, slechte tijden. Zijn drugsversla ving ging Doedens te lijfin een af- kickkliniek in Thailand. „Het was een heel heftige perio de, maar ik wil vooral benadruk ken dat het nu erg goed met me gaat. Ik ben goed bezig en het maakt me alleen maar sterker om zo goed bezig te blijven." Nadat hij openlijk sprak over zijn verslaving aan cocaïne, ont ving hij vooral veel fijne reac ties. „Mijn familie en vriende hebben heel positief gereageerd, net als de rest van Nederland eigenlijk. Ik merkte dat mensen er veel respect voor hebben dat ik er open over ben geweest." De laatste opnames voor Goede tij den, slechte tijden zitten erop. Doe dens wil nu vooral vooruitkijken. Naar Grease dus, de musical waarin hij regelmatig Tim Douwsma ver vangt. Die show is zo succesvol, dat er in april extra voorstellingen ko men in de Amsterdam RAI. „Het is een geweldige show. Zo energiek en vrolijk. Met de andere spelers klikt het goed. Ik denk dat het publiek in de zaal dat ook ziet. Laatst stonden we een aantal dagen achter elkaar in Enschede. Daar verbleven we met z'n allen in huisje. Dan kij ken we films, kletsen we en oefenen we samen. „Het is ook geweldig om te wer ken met mijn tegenspeelster Vajèn van den Bosch. Zij werkt superveel en keihard, maar we geinen ook vaak wat tijdens het repeteren. We voelen elkaar goed aan." De film Grease dateert uit 1978. Doedens is van latere datum: 1990. „Maar ik heb hem natuurlijk wel ge keken. Het is een klassieker. Ik denk dat ik ook nog wel op de muziek heb gedanst tijdens schoolfeesten. Ieder een kent het verhaal; het is zo herken baar. Een echte feelgoodmovie en ook een feelgoodmusical." Dat is ook precies wat hij nodig heeft na de afgelopen periode. „Dit voelt als een nieuw hoofdstuk in mijn carrière. Waar er een deur sluit, gaat er een andere deur open. Dat ge voel maakt me alleen maar sterker." WOENSDAG 4 NOVEMBER 2015 Cultuur voor vrolijkheid door Chantal Blommers De speellijst van de musical Grease is te vinden op www.stage-entertainment.nl foto Jeroen Jumelet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25