16 Eindhovenaren houden met knappe zege op VfL PSV is weer springlevend in de Champions League. Na de sensationele overwinning op Manchester United werd ook VfL Wolfsburg ingepakt. Sterren van New York City krijgen een nieuwe trainer Mourinho gelooft nog in zichzelf Nijhuis leidt de Klassieker Mac-lntosch is lang eruit Frank Lampard, Andrea Pirlo en David Villa hebben van de club leiding te horen gekregen dat hoofdtrainer Jason Kreis eruit is gezet bij New York City FC. Kreis wordt verantwoordelijk ge houden voor de tegenvallende re sultaten van New York City, dat in haar eerste seizoen in de Major League Soccer (MLS) de play-offs niet haalde. New York City werd in 2013 opgericht door de Engelse club Manchester City en de Amerikaanse honkbalclub New York Yankees. De bedoe ling was om tijdens het debuut seizoen in de MLS meteen mee te doen om de prijzen. Daarom werden Villa, Lampard en Pirlo uit Europa naar de 'Big Apple' ge lokt. Alleen de Spaanse aanvoer der Villa kon de hooggespannen verwachtingen een beetje waar maken. De 33-jarige aanvaller maakte achttien doelpunten, maar dat bleek te weinig om New York City aan een plek in de play-offs te helpen. Scheidsrechter Bas Nijhuis moet zondag in de Kuip de klassieker tussen Feyenoord en Ajax in goe de banen zien te leiden. De KNVB heeft de 38-jarige Tukker dinsdag voor de kraker tussen de nummers twee (Feyenoord) en één (Ajax) van de eredivisie. Nij huis mag voor de vierde keer de Klassieker fluiten. De laatste keer was dit jaar in Amsterdam, toen het 0-0 bleef. Calvin Mac-lntosch is sowieso dit kalenderjaar niet meer inzet baar voor Cambuur. De verdedi ger verdraaide in de Friese derby tegen SC Heerenveen (2-0) zijn knie. Een kijkoperatie wees giste ren uit dat Mac-lntosch tot de winterstop niet in actie kan ko men. Naast Mac-lntosch zijn de verdedigers Vytautas Andrius- kevicius en Marlon Pereira lang durig geblesseerd. Sheringham als 49-jarige terug op het veld Teddy Sheringham maakt op zijn 49ste een rentree als voet baller. De oud-inter national heeft zich ingeschreven als spe ler van Stevenage, dat uitkomt in Lea gue Two. De aanval ler is trainer van de ze club Hij kan zich zelf vandaag opstel len in de regionale bekerwedstrijd te gen Welwyn Garden City. Sheringham beëindigde zijn car rière pas in 2008, toen hij 42 was. Fenerbahge mist mogelijk sterkhouders Fenerbahce mist mo gelijk een aantal dra gende spelers als het donderdag op be zoek gaat bij Ajax in de Europa League. Trainer Vitor Pereira kon dinsdag tijdens de groepstraining nog niet beschikken over zijn geblesseer de basisspelers Ab- doulaye Ba, Lazar Markovic en Caner Erkin. Doelman Vol kan Demirel lag ziek op bed. Ba en Marko vic verschenen wel even op het veld. Tighadouini en Ziyech zitten bij Marokko Hakim Ziyech, Ka- rim El Ahmadi en Adnane Tighadouini zijn opgeroepen voor het WK-kwalifi- catieduel van Marok ko met Equatoriaal Guinea. Bondscoach Badou Zaki heeft het drietal opgenomen in zijn definitieve se lectie. Voor oud-NAC'er Tigha douini is het zijn eer ste oproep. Op 12 en 15 november vindt een dubbele ontmoe ting plaats tussen de Afrikaanse landen. EINDHOVEN. Met het mes tussen hun tanden en hun tong op de schoenen bikkelden de spelers van PSV zich gisteren tegen VfL Wolfsburg naar een tweede spec taculaire 2-0 zege in de Cham pions League. Even na half elf ontplofte het Philips Stadion, zoals het ook an derhalve maand ontplofte toen Manchester United werd gepakt. Luuk de Jong knuffelde Bruma, de latino's Guardado en Pereiro sprongen elkaar in de nek. Wat een vreugde, wat een euforie. Wat een verdiende zege ook gis teravond. En wat lekker ook voor PSV dat zijn twee spitsen juist op de ze avond hun eerste treffers maakten in deze Champions Lea gue. Jürgen Locadia was de eerste in de 55ste minuut, na prachtig voorbereidend werk van Luuk de Jong, die daarna zelf ook fraai 2-0 maakte met een lob. En de goal glijdend op zijn knieën vierde. To-dolijstje Bijna steeds vallen doelpunten in CL-duels van PSV in de eerste of laatste fase van een speelhelft. Op het to-dolijstje voor de twee de helft van de poulefase stond dan ook met stip bovenaan om in die periodes extra gefocust te zijn. En dat was PSV. Maar ook in de rest van de wedstrijd, stevig bij de hand genomen door de ab solute uitblinker Guardado. PSV trekt in deze Champions League ten strijde met hem en met Brenet. De rest van de spe lers die Cocu opstelt zitten qua niveau altijd grofweg tussen die twee in, wat normaal is bij de huidige topclubs in Nederland. In Europese wedstrijden ligt het er dan steeds maar net aan welke kant het kwartje op valt. Gisteren was zo'n dag dat ge noeg spelers zich konden optrek ken aan het peil van de Mexi caan, óók Brenet zelfs. En dan zie je wat er mogelijk is. Dan hoeft PSV echt niet te verliezen van clubs als VfL Wolfsburg of CSKA Moskou. Ja, op die dagen zit er zelfs nog meer in voor de Neder landse kampioen. Guardado zette gisteren met een in de eerste minuten al de Guardado straalde winnen uit En de rest ging daar in mee, zonder dat het leidde tot roekeloosheid toon. Wat een genot was het om naar hem te kijken. Hij begon ge lijk met het winnen van een vin nig duel op het middenveld. Hij trok de opbouw van achteruit naar zich toe en stuurde Nar- singh een keer fraai weg in de diepte voor het eerste gevaar in de wedstrijd. Guardado straalde winnen uit. En de rest ging daar in mee, zon der dat het leidde tot roekeloos heid of overdreven geldings drang. Rustig De achterhoede, fel bekritiseerd, bleef rustig en compact. Cen trumverdediger Bruma voelde zich zelfs geroepen om een keer van 35 meter uit te halen toen hij mee naar voren trok. Keeper Be- naglio bokste de bal maar met moeite tot corner. PSV had al voor rust op voor sprong kunnen komen. De beste kans kwam na een snelle counter in de 30ste minuut. Met vier man kwam PSV eruit, maar toen het hele stadion zag dat Pröpper een beslissend passje in voorberei ding had op de vrijstaande Nar- singh, rekende uitgerekend Nar- singh zelf daar niet op. En ver vloog de kans. Dat zijn die details waar het al tijd over gaat, maar nu bleken ze een keer niet doorslaggevend in de eindafrekening. En kon PSV met de zege de hoop op een over wintering in leven houden. Sport VOETBAL De geplaagde Chelsea-manager José Mourinho is zijn bluf niet kwijt. „Deze situatie is nieuw voor mij. Daarom ben ik ook zo'n goede coach. Ik heb dit niet eerder meegemaakt", zei Mourinho voorafgaand aan het Champions League-duel vandaag met Dinamo Kiev. foto EPA VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL PSV laat het weer zien in een topduel door Maarten Wijffels VFL WOLFSBURG Chris Smalling stopt oud-VW'er Ahmed Musa af. Rechts kijkt Daley Blind toe. foto EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 16