Geen wachtlijsten voor huurwoningen Diefstal bij sanering Thermphos Oostburgse basisscholen Sint Bavo en De Berenburcht samen onder één dak ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Leerlingen van twee scholen hadden gisteren voor het eerst les in het nieuwe mfc in het centrum van Oostburg. Kijk, daar zit groep vijf. Hier is de gymzaal. En daar kun je naar de wc." De juffen en mees ters van obs De Berenburcht en katholieke basisschool Sint Bavo speelden gisterochtend voor gids in hun nieuwe onderkomen. Bei de scholen hadden hun eerste dag in het nieuwe multifunctio neel centrum in Oostburg. En Beide basisscholen verhuisden afgelopen herfstvakantie dus viel er aan de kinderen een heleboel uit te leggen. De scholen huizen nu, met de kinderopvang, op de oude plek van De Berenburcht en direct naast de oude Sint Bavo. En dat bevalt, vertelden directeuren Jos Dieleman (De Berenburcht) en Marc van Vlierberghe (Sint Ba vo) na een uurtje al. Natuurlijk zijn ze blij dat ze nu in een nieuw gebouw zitten, waar ze alle ruimte hebben en van alle gemakken zijn voorzien. Dat was in hun vorige onderko mens, die aan het eind van hun Latijn waren, wel anders. Daar naast wijzen de directeuren op de ruimere mogelijkheden voor samenwerking. Als directe buren kunnen De Berenburcht, de Sint Bavo en de kinderopvang toch al niet langs elkaar heen kijken. Maar het gaat verder. Een deel van de ruimten gebruiken de 'be woners' gezamenlijk. Een paar spreekkamers en de gymzaal bij voorbeeld, maar ook de ontmoe tingsruimte in het hart van het gebouw. „Daar komen we elkaar automatisch tegen, in de pauzes bijvoorbeeld", vertelt Dieleman. Het moet leiden tot gezamenlij ke initiatieven. Een aanzet is er al: over een paar weken vieren de gebruikers van het gebouw sa men het Sinterklaasfeest. Het nieuwe mfc is gebouwd in de sobere wederopbouwstijl, zoals een groot deel van het cen trum van Oostburg. De scholen zijn een spiegelbeeld van elkaar, met ertussen de kinderopvang, gymzaal en ontmoetingsruimte. Beide scholen beschikken over een grote hal met lokalen erom heen, een nogal steile trap om hoog (oppassen geblazen!), en boven onder meer een 'buitenlo kaal' in de vorm van een groot balkon. Op de bovenverdieping heeft de Sint Bavo, die groter is, meer ruimte. Die heeft in totaal tien lokalen tot zijn beschikking, de openbare school zes. Beide scholen kozen voor veel transparantie. De brede schuif deuren van de lokalen, die vaak open staan, zijn voorzien van veel glas. Een bewuste keuze, ver tellen de directeuren. „We heb ben, tijdens de ontwerpfase, een aantal scholen in het land be zocht", vertelt Dieleman. „Bijna overal viel die transparantie ons op." „Dat is wennen voor sommi ge leerkrachten", zegt Van Vlier berghe. „Maar het is wel heel erg van deze tijd." Het mfc biedt veel ruimte maar ademt toch een intieme sfeer, vinden de directeuren van beide scholen Het college baseert dat op re cente gegevens van de verhuur ders Woongoed Zeeuws-Vlaan- deren en Clavis. Volgens Woon goed bedraagt de wachttijd niet meer dan 2,2 maanden, Clavis meldt een wachttijd van acht maanden tot 1,5 jaar. Voor som mige (ouderen)complexen zijn er geen wachttijden. Woongoed heeft momenteel 103 gezinnen op de wachtlijst staan. Clavis is recent gestart met een nieuw be- middelingssyteem voor woon ruimte en heeft nu geen exacte cijfers voorhanden, maar de wachtlijst is 'zeker' niet lang. En urgente gevallen kunnen door beide stichtingen direct worden geholpen. Woongoed telt vijf gezinnen met een urgentie omdat hun huis in 2017 wordt gesloopt. Cla vis heeft geen urgente woning zoekenden. Van Ginneken maak te zich zorgen omdat de wacht tijd soms jaren was. Niet dus. Het Thermphosterrein wordt gesaneerd door Decontamination Services (DS). Dat is een aanne merscombinatie van Sagro uit 's-Heerenhoek en Mourik uit Ro zenburg. In een gisteren uitgege ven persverklaring laat Van Cit- ters Beheer BV, de vennootschap die door havenbedrijf Zeeland Seaports is opgericht om de fa- brieksinstallaties op het terrein te ontmantelen en te saneren, weten dat er 'onregelmatigheden' zijn ge constateerd. Er zouden op grote schaal spullen van het terrein zijn gestolen. Volgens Omroep Zee land zou zijn gefraudeerd met laadpapieren van vracht die van het terrein werd afgevoerd. Ingewijden bevestigen tegen over de PZC dat onlangs extra poortcontroles zijn ingesteld en dat strikte maatregelen zijn afge kondigd voor de uitvoer van mate rialen. Gedeputeerde Jo-Annes de Bat geeft geen commentaar. Hij verwijst naar Van Citters Beheer. Die laat het in de persverklaring bij de mededeling dat onderzoek aanleiding is geweest voor overleg met DS, waarbij gewezen is op 'de veiligheid en professionaliteit, de financiële kaders en de planning'. In andere woorden: er moet meer toezicht komen, de kwestie mag de sanering niet duurder maken en het project mag geen vertra ging oplopen. DS heeft aangekon digd vandaag met een verklaring te komen. Voor zover de Politie Zeeland kan nagaan is er nog geen aangifte gedaan van diefstal van materia len van het Thermphosterrein. Voor de sanering is 35 miljoen euro uit de boedel van het in 2012 failliete gegane Thermphos be schikbaar. De provincie draagt 3,5 miljoen euro bij en staat ook borg voor het project. Het betreft een sleutelklare overeenkomst. Het pri maire risico ligt bij de aannemer. miïm DINSDAG 3 NOVEMBER 2015 Hier kun je niet om elkaar heen door Martijn de Koning Spannend, zo'n eerste schooldag In de ontmoetingsruimte, in het hart van het gebouw, kunnen alle gebruikers samenkomen. door Wout Bareman TERNEUZEN. Er is geen sprake van een groot gebrek aan betaalbare huurwoningen op de woning markt in Terneuzen. Raadslid Jos van Ginneken (CDA) maakt zich daar ten onrechte zorgen over, stellen B en W in antwoord op vragen vast. door Ernst Jan Rozendaal NIEUWDORP. Van het terrein van de voormalige fosforfabriek van Thermphos bij Nieuwdorp is voor een half miljoen euro aan materiaal ontvreemd. Dat is vorige week in vertrouwen meegedeeld aan Sta tenleden van de commissie be stuur. Vrijdag worden alle leden van Provinciale Staten - ook in een besloten vergadering - verder bijge praat over de kwestie. De kinderen én juf van groep 1a van de Sint Bavo zijn blij met de nieuwe speelhoek in de hal. foto's Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 74