Azzagari: na anderhalfjaar debuut bij Goes Met een boterham in de hand tussen de mensapen 769 Bloemeneiland Madeira Muziekvereniging gepasseerd De intocht van Sinterklaas krijgt in Oostburg dit jaar een nieuw jasje, zonder de harmonie. Wandelen voor beter klimaat OOSTBURG. Leden van de Harmo nie Oostburg zijn boos. Voor het eerst in de geschiedenis van de vereniging spelen ze geen rol tij dens de intocht van Sinterklaas. Op 14 november komt de goedhei ligman aan in Oostburg en Vereni ging Business Collectief Een- hoornstad heeft besloten om dit jaar een nieuwe en modernere in vulling aan de intocht te geven. Voor veel leden van de Harmo nie Oostburg valt die beslissing verkeerd. Musiceren tijdens de in tocht is voor hen een traditie waar ze met verdriet afscheid van moe- De keuze voor een nieuwe invulling heeft niets met ontevredenheid over de harmonie te maken. ten nemen. „De harmonie voorop met de Sint erachter, dat is voor mij het totaalplaatje van de in tocht", zegt harmonielid Gerard Woittiez. „Er zijn leden die al veer tig jaar bij de harmonie zitten en nog altijd uitkijken naar de in tocht." In de agenda op de website van de vereniging staat gewoonte getrouw de datum van de intocht vermeld, met daarbij de tekst dat de harmonie dit jaar 'hiervoor niet uitgenodigd is.' De reden voor verandering: er is een nieuw comité gevormd, met nieuwe ideeën. Harmonie voorzitter Jan Boone organiseerde de intocht twintig jaar lang in op dracht van de ondernemersvereni ging, maar is daar mee gestopt. „En dan ga je vervolgens met ande re mensen kijken naar de invul ling", laat Ivo Geernaert namens de ondernemersvereniging weten. De keuze voor een nieuwe invul ling heeft volgens de onderne mersvereniging niets met ontevre denheid over de harmonie te ma ken. „Maar dat ze het al zo lang doen, is geen garantie dat ze het ie der jaar doen", legt hij uit. „Als je het al zoveel jaren hetzelfde doet, gaat het op den duur op de auto matische piloot en we wilden wat nieuws. We willen blijven verbete ren en kijken hoe dit gaat." De intocht wordt nu wat mo derner, met een acrobatenpiet, een liedjespiet vertolkt door zan ger Jacco Ricardo en een dj-piet. „Die staat op een kar en mixt sin terklaasmuziek aan elkaar." De ronde door het centrum blijft het zelfde. Maar niet voor Gerard en zijn collega-muzikanten: „We zijn buitenspel gezet, zo voelt dat." BREDA. Gedeputeerde Ben de Reu sluit zich donderdag aan bij studenten van Scalda, jonge- rendenktank JouwZeeland en de HZ University of Applied Sciences om de Zeeuwse kli maatetappe te lopen. Dat ge beurt overigens in de omgeving van Breda. De studenten ne men deel aan het opleidingstra ject Finding Roots over leider schap en duurzaamheid. In de cember nemen ze een kijkje bij de VN-Klimaattop in Parijs. i -MOk A Excursiereis Madeira Kras.nl/38871 of bel O9OO-969770cPg Registreer gratis als zakelijke bezoeker f [fel (in) opwww.contacta.nl/registreren Registratie code: 4063 PAGINA 11 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl DINSDAG 3 november 2015 Zeeland Harmonie in mineur door Sophie Stockman Dé netwerkbeurs van Zuidwest-Nederland en Vlaanderen q: contacta.nl 1100% vertrekgarantie 8 dagen v.a. Ontdek in comfortabel tempo het hele eiland. Met Funchal, de ruige kustlijn en het authentieke binnenland Vlucht, hotel, ontbijt, diner, NL-reisleiding en excursies Klantbeoordeling 8,9: "prachtige en goed verzorgde reis" ffi Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds HULST. „Als er geen werk is in Zeeland, moet je in België gaan werken en daar elke dag heen rijden", riep een leerling van het Reynaertcollege gisteren uit. „Maar jij doet alsof België het einde van de wereld is", kaatste een ander meteen terug. Serieus stonden de leerlingen van 4vwo tegenover elkaar bij een debatmiddag op school, onder leiding van Maikel Harte. Julian (foto) had geluk, hij was voor de stelling dat jongeren na hun studie in Zeeland moeten blijven en mocht dat standpunt ook verdedigen. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71