Pieten op speurtocht in film van VideoZeeland CDA verwerpt gulle gift LSD 6 SCHOUWEN-DUIVELAND De oprichting van een Bedrijven Investerings Zone (BIZ) voor Zierikzee prikkelt de politiek. Polman en Rabelink bij de Dialoog Filmmaker even meester in klas ZIERIKZEE. De binnenstad van Zierikzee heeft er weinig aan als de gemeente 'een zak geld over 'Winkeliers die dat geld niet kunnen missen, stemmen botweg tegen' de schutting gooit'. Waar het vol gens raadslid (CDA) en voorma lig projectontwikkelaar Jan Bij de Vaate werkelijk om draait, is dat de faciliteiten aantrekkelijker worden. De gemeente moet win kels die nu nog aan de stadsrand zitten, met gunstige voorwaar den verleiden tot verhuizen naar het hart. Als voorbeeld noemt hij de elektronicaketen BCC aan de Balie. „Een bedrijf met derge lijke schaalgrootte moet je naar binnen zien te trekken. Dat ver sterkt je centrum enorm." Hij stoort zich aan de retoriek van de grootste coalitiepartij LSD. Fractievoorzitter Robbert Lievense vindt dat de gemeente 'lef moet tonen en de verplichte bijdrage van ondernemers in de nog vast te stellen Bedrijven In vesterings Zone (BIZ) moet ver dubbelen. Met dat geld kunnen dan aansprekende evenementen voor Zierikzee worden georgani seerd. Maar daarmee wordt te ge makkelijk voorbijgegaan aan al die kleine middenstanders die het water aan de lippen staat, al dus Bij de Vaate. „Winkeliers die dat geld niet kunnen missen -en die zijn er genoeg- zullen dat nooit openlijk zeggen. Die stem men gewoon botweg tegen de oprichting van de BIZ. En dan hebben we helemaal niks be reikt voor Zierikzee." Bij de Vaate bepleit een totaalplan, waarbij ook wordt gekeken naar gratis parkeren op zaterdagen binnen de grachten. ZIERIKZEE. Burgemeester Rabe- link blijkt een toptalent op ac- teergebied en boer Kik uit Brui- nisse praat zelfs tegen Pieten Zeeuws. De Schouwen-Duive- landse Sinterklaasfilm 'Het ge heim van de pepernoot' is bijna gereed. De door VideoZeeland ge maakte film wordt startpunt van elk bezoek aan het Huis van Sin terklaas in Zierikzee. Sinterklaas en zijn Pieten slapen tijdens hun verblijf op Schouwen-Duiveland in het speciaal voor dat doel om gebouwde Stadhuismuseum aan de Meelstraat. Kinderen die een bezoek aan Sinterklaas brengen worden na het zien van de film op missie door zijn huis ge stuurd. Janine Versteeg (camera en montage) en Henk Verhage (script en regie) draaiden de film in korte tijd met amateurs in el kaar. „De burgemeester blonk er echt in uit", blikt Versteeg op twee hectische draaidagen met de acteurs terug. De film is in middels gemonteerd. Alleen de (montage) afwerking moet nog gebeuren, zoals het toevoegen van muziek. Die muziek is door Danny van Noort uit Singapore gecomponeerd. In de twaalf minuten durende film gaan de Pieten op speur tocht over Schouwen-Duiveland. RENESSE. De vijfde Week van de Dialoog op Schouwen-Duive land begint maandag 9 novem ber in aanwezigheid van burge meester Gerard Rabelink en Commissaris van de Koning Han Polman. De aftrap van deze lus trumeditie is in hotel De Zeeuw se Stromen in Renesse. Die avond wordt aan elf dialoogtafels gesproken over het thema 'Ver trouwen in samenwerking; hoe creëren we win-winsituaties?'. Tot en met 14 november vinden over het hele eiland dialoogtafels plaats, in totaal worden 25 dialo gen gevoerd. Belangstellenden voor de openingsavond zijn wel kom vanaf 19.00 uur. Het pro gramma begint om 19.30 uur. In de regio Volkszangdienst in Hervormde Kerk In de Hervormde Kerk van Seroos- kerke wordt zondag een volks zangdienst gehouden. Hieraan wordt medewerking ver leend door het Nicolaaskoor uit Wolphaartsdijk, dominee De Reu ver zal in de dienst voorgaan. De zangdienst begint om 19.00 uur in de Hervormde Kerk aan het Dorpsplein 22 in Serooskerke. Bodhisattva houdt tweedaagse cursus Stichting Bodhisattva houdt een tweedaagse cursus in Zierikzee: 'Een stralende geest voor een har monieus leven'. Hierbij worden de kwaliteiten van een stralende geest onder zocht en ervaren. De cursus wordt gehouden in de Rode Ka mer aan Havenpark 13 in Zierik zee. Het eerste gedeelte van de cursus vindt plaats op 7 novem ber van 10.00 tot 16.00 uur, de tweede dag is 14 november om de zelfde tijd. Deelnemen kost 85. Meer informatie is te vinden op www.stichtingbodhisattva.nl. Aanmelden kan bij Willie den Hollander via 0111-651988 of williedenhollander@kpnmail.nl Rap Repro Zierikzee gaat verhuizen Rap Repro in Zierikzee, gespeciali seerd in print- en kopieerwerk voor zowel de zakelijke als parti culiere markt, verhuist per 1 de cember naar een ander pand. De winkel verplaatst haar inboe del van Kerkhof 28-30 naar Janne- wekken 2b, eveneens in Zierik zee. Karaoke in Bommenede Bommenede in Zonnemaire houdt zaterdag een karaokeavond. Hier worden liedjes op groot scherm met ondertiteling gepre senteerd en er zijn twee draadlo ze microfoons aanwezig, zodat op treden als duet ook mogelijk is. De karaoke begint om 20.30 uur, toegang is gratis. Café Bommenede is te vinden aan Dijk van Bommenede 50 in Zonnemaire. Mijn dorp, mijn stad Fietsen voor Senioren zoekt vrijwilligers Het comité Fietsen voor Senioren houdt sinds 1991 fietstochten voor ouderen op Schouwen-Dui veland. Ze zijn dringend op zoek naar vrijwilligers die mee willen helpen organiseren. Een aantal vrijwilligers stopt namelijk dit jaar. Om de tweewekelijkse fiets tochten te kunnen blijven hou den, zijn nieuwe vrijwilligers no dig die in de maanden tussen april en september willen helpen met de organisatie hiervan. Be langstellenden kunnen zich aan melden bij SMWO: 0111-453444. Nut Uitspanning haalt oud papier op Leden van harmonievereniging Nut Uitspanning uit Zonne maire halen zaterdag oud papier op in Zonnemaire en in het bui tengebied. Ze starten daarmee om 9.30 uur. Zelf oud papier aan leveren kan ook: de container bij de ingang van het sportveld/ ijs baan is elke dag open. Ontmoetingsdagen in kerk Sommelsdijk De Exoduskerk van Sommelsdijk staat vrijdag en zaterdag in het te ken van de jaarlijkse Ontmoe tingsdagen. In en om het kerkge bouw zijn allerlei activiteiten. In de kerk is een grote rommel markt met onder meer antiek, au dio, speelgoed, bloempotten, kle ding en boeken. Voor kinderen is er de enveloppenkraam, schmin ken en knutselen. Van de totale opbrengst gaat vijf procent naar een eilandelijk doel. Het resteren de deel van de opbrengst wordt besteed aan visuele middelen in de kerk. De Ontmoetingsdagen zijn vrijdagavond van 19.00 tot 21.30 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Het Tonnenmaga- zijn, 10.00-12.00 uur: Ouderenbond K.B.O.; Dorpshuis de Schutse, 9.30 uur: Zangkoor Vrou wen van Nu; 15.00 uur: Muziekles; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uurBridge; 19.30 uur: Volks dansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; Passagiersschip de Onrust, 13.30 uur: N atuurrondvaart; Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Tentoonstel ling Rien Poort vliet 'Het Brie- schend Paard' en Textielwerken van Els Lemkes; Trefpunt de Dors vloer; 19.30 uur: Cursus Vliegbin- den; 20.00 uur: Dorpsraadvergade ring; Dorpshuis 't Zuudènde, 13.00- 17.00 uur: 't Wien- keltje; 14.00 uur: Koersbal/Soos; 14.00 uur en 19.15 uur: Bloemschik ken; Dorpshuis de Oos terhof, 19.30 uur: Zumba dansen; Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 14.00 uur: Koersbalvere- niging Ouwerkerk; 19.00- 23.00 uur: Dartvereniging Smijt Maar Raak; 19.30 uur: Koersbal- vereniging 2000; Atelier Ja Mar Na tuurlijk, 13.30-16.30 uur: Expositie di verse exposanten; Blikmuseum de Blikvanger, 10.00-12.00 uur: Verkoopexpositie miniatuurwinkel tjes; 19.30 uur: Yo ga; Brouwersdam, Ie der uur vanaf 11.00 uur: Rondrit boe meltreintje; Fizi, 14.00 uur: The Farewel Party; Mu seumhaven, 13.00-16.30 uur: Leer de kneepjes van het scheeps- timmervak; Sint Lievensmon- stertoren, 10.00-17.00 uur: Ex positie Silhouetten tegen het licht en beklimming van de toren; Stadhuis museum, 13.30 uur: Rondleiding het Gravensteen; Versterk stadshart' door Marcel Modde Jan Bij de Vaate, CDA door Esme Soesman SEROOSKERKE ZIERIKZEE ZIERIKZEE ZONNEMAIRE ZIERIKZEE ZONNEMAIRE SOMMELSDIJK RENESSE. Leren hoe je een film maakt, een storyboard in elkaar draaien én je vergapen aan een echte drone. Filmmaker Tjeerd Muller uit Utrecht gaf gisteren een filmworkshop aan leerlingen uit de groepen 7 en 8 van 't Staepel 'of in Renesse. „Ik wil iets teruggeven aan de gemeen schap van Renesse", zegt Muller - die bezig is met een documentaire over de Tien van Renesse. „Je vertelt toch 'als vreemde' dat verhaal." Kinderen vormen daarnaast een belangrijke lijn in zijn documentaire. „De film gaat niet alleen over de mannen die geëxecuteerd zijn, maar het gaat juist ook over de impact op de gemeenschap, het effect op de volgende generaties." foto Marieke Mandemaker BROUWERSHAVEN BURCH-HAAMSTEDE BURGHSLUIS DREISCHOR KERKWERVE OOSTERLAND OUWERKERK RENESSE SCHARENDIJKE ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59