32% TO0S Woningovervallers Souburg mogelijk buurtgenoten Terneuzens dansduo kampioen Benelux Een reis door de geschiedenis 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Ik ben een gelukkige Zeeuw. Uw Mening ONEENS Onderzoek Sloeweg klaar Nominatie voor Nanny Zeeuwse tv kijken op app paul kusters dinsdag Marleen Blommaert Tijdreizen, ik vind het een prachtig onderwerp. Simpel weg omdat het mijn herse nen aan het werk zet. Jezelf tegenkomen in een oudere versie, daar gaat het dan meestal over. Dingen te weten komen over de toekomst die eigenlijk in de ne velen der tijd gehuld zouden moe ten zijn. Soms is zo'n tijdreis ook mogelijk op een heel eenvoudige manier. In omgekeerde volgorde, dat wel. Iets zien of te weten komen over jezelf van lang, lang geleden. Iets Spelfouten, stijlfouten en smoezen. Kortom een gruwelijk verhaal wat je vergeten was door het aan gename verstrijken van de tijd. Het werd wat minder scherp, het verbleekte om vervolgens hele maal te vervagen. Totdat je dat tijd reiskaartje kreeg. Meestal krijg je het kaartje voor een dergelijke reis van een familie lid. Iemand die zo nodig moet op ruimen en documenten, foto's of films tegenkomt waar jij auteurs- of portretrecht op kan doen gel den. Zo kreeg ik dit weekend een geschiedenisopstel uit 1980 in han den. Mijn zus ging opruimen en be sloot mijn verhandeling over de Hoekse en Kabeljauwse twisten niet langer te willen bewaren. Het gaat over een episode in onze ge schiedenis waarin iedere Holland se edele en stad ruzie had met ie dere andere. Dit bracht honger en ellende van de 14e tot de 15e eeuw. Ik moest samen met anderen aan de hand van bronnenonderzoek op zoek naar de oorzaak van het conflict. Een pittige opdracht. Ik kijk naar het schutblad waarin de titel keurig met krasletters is neergezet. Ik blader door het werk stuk en voel de doorslagen van het echte tikwerk en glimlach. O, die ouwe vreselijke typemachine. En ik lees en het schaamrood stijgt me naar de kaken. Deze tijdreis is tamelijk confronterend en was be ter in nevelen gebleven. Spelfou ten, stijlfouten en smoezen. Kort om een gruwelijk verhaal. Zoals pubers van alle tijden leraren voortdurend aandoen. Daarom een excuus aan alle leraren van toen, van nu en van later. Kerncentrale Doel moet sluiten. toosenhenk.nl G BUN& POLSTE WRK KUYT VOOR ORANJE De onderzoekscommissie Sloeweg presenteert mor gen haar bevindingen. In september hield de com missie met leden van Pro vinciale Staten een reeks hoorzittingen. Daarbij kwa men betrokkenen en ex perts van buiten aan het woord over het debacle van de Sloeweg. De verbre ding van die weg kampte onverwacht met een mil joenentekort. Samen met onderzoeksbureau Necker van Naem komt de Staten commissie nu met aanbeve lingen om grote projecten beter te managen. Nanny Jansen uit Middel bug is genomineerd voor de Meer dan handen Vrij- willigersprijzen 20i5.Staats- secretaris Van Rijn maakt op 7 december, internatio nale vrijwilligersdag, de winnaars bekend. Nanny Jansen is actief voor Choco late Lovers, een organisatie die met de verkoop van chocola geld inzamelt voor zieke kinderen. Stemmen kan tot 1 decem ber op www.vrijwilligers- prijzen.nl Programma's van Omroep Zeeland zijn voortaan via een app te bekijken op Smart TV. Dat geldt voor klanten van Delta met een internetabonnement via Zeelandnet. Zo wordt inge speeld op de wens van con sumenten tv-programma's elk moment van de dag te kunnen bekijken. De app werkt via het Portaal van Zeeland. Mensen man en de vrouw binnen vast. Vervolgens namen ze drie kwar tier de tijd om de woning te doorzoeken. Dat leverde een geldbedrag en sieraden op. Vlak voor ze weggingen pleeg de een van de daders een tele foontje. Vermoedelijk werden ze daarna opgepikt door een hand- TERNEUZEN. Het Terneuzense danskoppel Ciccio Pecoraro /Jasmijn van Jole heeft afgelopen weekend zijn favorietenrol waar gemaakt. Het won in Almere met overmacht het Beneluxkam- pioenschap ballroomdansen. Het was voor het eerst dat het koppel kampioen van de Bene lux werd. Het was al tweemaal de beste van Nederland. De over winning kwam geen moment in gevaar, vertelt Ciccio Pecoraro. „Op papier waren we de beste en dat hebben we bewezen. Het is mooi dat die dagelijkse trainin gen en het feit dat we elke maand in het buitenland verblij ven om onze dans te verbeteren, eruit komen." Pecoraro en Van Jo le dansen in de hoofdklasse, het hoogste niveau. Tijdens het kam pioenschap deden acht andere koppels in die klasse mee, alle maal uit Nederland. Het koppel moest vijf dansen op de vloer brengen voor de negen juryle den. Eén jurylid beoordeelde de prestatie in de finale een keer met een tweede plaats, voor de rest sleepte het duo louter eerste plaatsen binnen. Op 5 december doet het koppel mee aan het WK in Litouwen. Een plaats bij de beste vijftig is de doelstelling. Eén jurylid beoordeelde de prestatie in de finale een keer met een tweede plaats, voor de rest sleepte het duo louter eerste plaatsen binnen Reactie? Tips? redactie@pzc.nl vallers ook ringen van het merk Bvlgari, een portemon nee van het merk Guess, een collier van Omega, een laptop in een Heinekentas en bijzonde re horloges van het merk Invic- ta Reserve Bold en Mulco mee genomen. langer in de Honda Civic. Die moet in de buurt hebben ge staan, vandaar dat de politie wil weten wie de Honda Civic des tijds in de omgeving heeft gezien. Een getuige die op de Torenweg in de richting van Oost- Souburg reed, zag de auto over de Reijers- weg scheuren. Dat is een aparte route die al leen bekend is bij lokale mensen. Daarom denkt de poli tie dat de daders plaatselijk be kend zijn. Behalve geld hebben de over- De buit bestond onder meer uit ringen van het merk Bvlgari, een portemonnee van het merk Guess en bijzondere horloges De politie zoekt antwoord op een flink aantal vragen, onder meer over een donkergekleurde Honda Civic waarmee de daders zijn ontkomen. 's Avonds iets na negen uur werd een ondernemersechtpaar opgewacht bij zijn woning aan de Schroeweg, net buiten Oost- Souburg. De bewoners openden het toegangshek, maar twee over vallers waren al op het terrein. Ze hadden een gat in de omhei ning gemaakt en de bewakings camera's gesaboteerd. Ze overvie len het echtpaar en bonden de 312 reacties HAAL JE VOETBALSCHOENEN MAAR UIT HET VET HENKi BLINb ZAL JE ZO WEL BELLEN... MIDDELBURG MIDDELBURG OOST-SOUBURG MIDDELBURG Literaire tocht van Hasna El Maroudi langs scholen Schrijfster Hasna El Marou di bezoekt volgende week in vijf dagen acht Zeeuwse scholen. Op uitnodiging van Switch en ZB, planbureau en bibliotheek heeft ze de novelle Sarah geschreven, over gedwongen huwelijken en de Nederlandse identi teit. El Maroudi is van Ma rokkaanse afkomst. Haar li teraire tocht is onderdeel van 'Four Freedoms door het jaar heen'. door Bob Maes De uitzending van Opsporing Ver zocht begint vanavond om 20.30 uur op NPO 1Wie iets gezien heeft, kan de politie bellen via 0900-8844, of anoniem naar 0800-7000. door Ernst Jan Rozendaal OOST-SOUBURG. Het waren moge lijk daders uit de buurt die op 16 oktober bij een woning- overval in Oost-Souburg onder meer bijzonde re sieraden buitmaak- ten. Een reconstructie is vanavond te zien in het tv-programma Opsporing Verzocht op NPO 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2