Azzagari: na anderhalfjaar debuut bij Goes Met een boterham in de hand tussen de mensapen Bloemeneiland Madeira Wie heeft dit gedaan? Half miljoen euro aan materiaal Statenleden in vertrouwen bijgepraat over verdwijnen spullen van terrein Thermphos. Wandelen voor beter klimaat NIEUWDORP. Van het terrein van de voormalige fosforfabriek van Thermphos bij Nieuwdorp is voor een half miljoen euro aan materi aal ontvreemd. Dat is vorige week in vertrouwen meegedeeld aan Statenleden van de commissie be stuur. Komende vrijdag worden al le leden van Provinciale Staten - ook in een besloten vergadering - verder bijgepraat over de kwestie. Het Thermphosterrein wordt gesaneerd door Decontamination Services (DS). Dat is een aanne merscombinatie van Sagro uit 's-Heerenhoek en Mourik uit Ro zenburg. In een gisteren uitgegeven pers verklaring laat Van Citters Beheer BV, de vennootschap die door ha venbedrijf Zeeland Seaports is op gericht om de fabrieksinstallaties op het terrein te ontmantelen en te saneren, weten dat er 'onregel matigheden' zijn geconstateerd. Er zouden op grote schaal spullen van het terrein zijn gestolen. Vol gens Omroep Zeeland zou zijn ge fraudeerd met laadpapieren van vracht die van het terrein werd af gevoerd. Ingewijden bevestigen tegen over de PZC dat onlangs extra poortcontroles zijn ingesteld en dat strikte maatregelen zijn afge kondigd voor de uitvoer van mate rialen. Gedeputeerde Jo-Annes de Bat geeft geen commentaar. Hij verwijst naar Van Citters Beheer. Die laat het in de persverklaring bij de mededeling dat onderzoek aanleiding is geweest voor overleg met DS, waarbij gewezen is op 'de veiligheid en professionaliteit, de financiële kaders en de planning'. In andere woorden: er moet meer toezicht komen, de kwestie mag Kwestie mag sanering van voormalige fosforfabriek Termphos niet duurder maken of vertragen de sanering niet duurder maken en het project mag geen vertra ging oplopen. DS heeft aangekon digd vandaag met een verklaring te komen. Voor zover de Politie Zeeland kan nagaan is er nog geen aangifte gedaan van diefstal van materia len van het Thermphosterrein. Voor de sanering is 35 miljoen euro uit de boedel van het in 2012 failliete gegane Thermphos be schikbaar. De provincie draagt 3,5 miljoen euro bij en staat ook borg voor het project. Het betreft een sleutelklare overeenkomst. Het pri maire risico ligt bij de aannemer. BREDA. Gedeputeerde Ben de Reu sluit zich donderdag aan bij studenten van Scalda, jonge- rendenktank JouwZeeland en de HZ University of Applied Sciences om de Zeeuwse kli maatetappe te lopen. Dat ge beurt overigens in de omgeving van Breda. De studenten ne men deel aan het opleidingstra ject Finding Roots over leider schap en duurzaamheid. In de cember nemen ze een kijkje bij de VN-Klimaattop in Parijs. Excursiereis Madeira Kras.nl/38871 of bel O9OO-969770cPg In maart van dit jaar brandde de schuur van Ron Fermont in Nieuwdorp af. Zijn Mercedes cabrio ging in vlammen op. Deze week doet hij een ultieme poging om de brandstichter te vinden. •- „Ik weet zeker dat er in Nieuwdorp mensen zijn /j die weten wie het heeft gedaan." foto Ron Fermont ZEELAND 4 5 Registreer gratis als zakelijke bezoeker I fllfellin] opwww.contacta.nl/registreren Registratie code: 4063 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl DINSDAG 3 november 2015 Zeeland PAGINA 13 PAGINA 11 Diefstal bij sanering door Ernst Jan Rozendaal Dé netwerkbeurs van Zuidwest-Nederland en Vlaanderen q\ contacta.nl 100% vertrekgarantie 8 dagen v.a. - «V 1 M Ontdek in comfortabel tempo het hele eiland. Met Funchal, de ruige kustlijn en het authentieke binnenland Vlucht, hotel, ontbijt, diner, NL-reisleiding en excursies Klantbeoordeling 8,9: "prachtige en goed verzorgde reis" Ips Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29