Wakker worden met Viva la vida' van Jeroen van Koningsbrugge speelt wrede bokser 26 Omroep MAX gelast live-uitzending operatie af Kylie is al in kerststemming Het leven van de barbaarse Jodenjager Dries Riphagen wordt verfilmd, „ledereen vertrouwde hem" Show Entertainment De uitzending Operatie live van omroep MAX gaat volgende week maandag niet door. Char les Groenhuijsen zou een mo derne borstkankeroperatie pre senteren. Daarbij wordt de tu mor tijdens één operatie direct verwijderd en wordt er ook meteen bestraald. „Een ingewikkelde operatie is lastig te plannen en vraagt om optimale omstandigheden", zo liet de omroep gisteren in een verklaring weten. „Deze voor waarden zijn onverhoopt niet aanwezig waardoor de uitzen ding niet kan doorgaan." In het Catharina Ziekenhuis in Eindhoven zou op 10 november de zogenoemde mamma intra operatieve radiotherapie (IORT) worden uitgevoerd. MAX is een nieuwe uitzendda tum aan het zoeken voor Opera tie live. In de serie met Charles Groen huijsen op NPO 1 waren eerder onder meer een keizersnede, een openhartoperatie en een niertransplantatie te zien. 200.000 kaarten voor 'Bodyguard' Vijf weken na de première van The bodyguard in het Beatrix Theater in Utrecht heeft Stage Entertainment meer dan 200.000 kaarten voor de musi cal verkocht. „Het blijft altijd spannend om een nieuwe show in de markt te zetten", zegt producent Albert Verlin de. Stage Entertainment open de gisteren de kaartverkoop voor voorstellingen in februari, maart en april 2016. Ruim 380.000 Nederlanders zien 'Spectre' De nieuwe James Bond-film Spectre breekt continu re cords in Nederland. Met een eerste week endopbrengst van 3,4 miljoen euro pas seert Spectre zijn voorganger Skyfall die tot gisteren de ranglijst aanvoerde. Ruim 380.000 Neder landers hebben Spec tre al gezien. De film draait sinds donder dag in de bioscoop. Adam Lambert naar Amsterdam Adam Lambert geeft woensdag 13 april een concert in de Hei- neken Music Hall in Amster dam. Met dat optreden trapt Lambert een grote Europese tournee af, zo maakte concertor ganisator Mojo gisteren be kend. Het is de eerste solotoer die de Amerikaanse zanger on derneemt in meer dan vijfjaar. De tour volgt op de release van Lamberts derde studioalbum The original high. Het popnummer van de Britse for matie begint zacht, bevat positivi- teit en kent een sterke beat: ingre diënten die de ontwakende mens in de vroege ochtend behoeft, zegt David M. Greenberg, muziek- psycholoog aan de universiteiten van Cambridge en de City Univer siteit van New York. In samenwerking met Spotify, de wereldwijde online muziekbiblio theek, ging Greenberg op zoek naar een manier om het opstaan, vooral in de wintertijd voor me nigeen een bezoeking, te veraange namen. Dat resulteerde in een top 20 van liedjes die aan een aantal criteria moeten voldoen: de zoge noemde Wake Up-afspeellijst. Een nummer dient zacht te begin nen, desnoods enkele seconden. Dat zorgt volgens Greenberg voor geleidelijk wakker worden. Ook positieve songteksten zijn Twee mannen stappen op een mistige och tend voor een fa brieksterrein in Delft uit een antieke auto van Engelse makelij. Stoere gleufhoeden, lange wappe rende trenchcoats, wijd gesneden maatpakken. Van de twee gaat een onmiskenbare dreiging uit. De meest imposante van het duo wordt door Jeroen van Ko ningsbrugge gespeeld: Dries Rip- hagen, amateurbokser, een Am sterdamse gangster met de bij naam Al Capone. Hij was in de hoofdstad vooral bekend als Joden jager die zo fanatiek zijn slachtof fers achternazat en financieel uit kleedde dat het zelfs de Sicher- heitsdienst soms te gortig werd. De man die hem vergezelt, is ook geen lieverdje: de souteneur Joop Out (Tjebbo Gerritsma). Hij is de rechterhand van Riphagen. Riphagen lijkt de zoveelste Ne derlandse speelfilm te worden over de Tweede Wereldoorlog. Maar het verhaal dat regisseur Pie- ter Kuijpers Van God los, TBSver telt, is voor Nederlandse filmbe grippen uniek. „De meeste Neder landse speelfilms over de oorlog hebben een heldhaftig karakter, denk aan Het meisje met het rode haar en Soldaat van Oranje. Dat er ook Nederlanders waren die tij dens de bezetting heel andere din gen uitspookten, is vrijwel niet verfilmd." Kuijpers wilde het leven van Rip hagen twintig jaar geleden al ver filmen, na lezing van het boek dat twee Parooljournalisten over hem schreven. De financiering was een probleem en tal van producenten waren kopschuw voor het onder werp. Met medewerking van de VPRO is het nu gelukt. Eerst komt er volgend jaar de speelfilm, daarna nog een driedelige minise rie. Voor Van Koningsbrugge, re cent nog te zien in de films De sur prise en Schone handen, is Ripha gen zijn zwaarste filmrol. „Toen we begonnen, heb ik enkele nach ten wakker gelegen van deze rol. Riphagen is een meedogenloze man. Wij draaiden een scène waarin hij een Joodse vrouw, die hem haar geld toevertrouwde, in de veronderstelling liet dat zij vei lig was. Maar hij wist dat zij even later werd opgepakt en op trans port werd gezet. De man was een enorme opportunist." Van Koningsbrugge omschrijft Riphagen als een gespleten per soonlijkheid. „Thuis was hij een lieve huisvader, zo heb ik van zijn zoon begrepen. Zijn vrouw maak te hij wijs dat hij mensen hielp. Hij had een enorme overtuigings kracht waardoor iedereen hem ver trouwde. Als antisemiet wist hij Joodse mensen een gevoel van vrij heid te geven, waarna hij ze hele maal leegtrok en hun geld en siera den inpikte. Hij maakte zo tussen Cultuur TELEVISIE De Australische zangeres Kylie Minogue brengt deze maand een kerstalbum uit. Zondagavond ontstak ze, als voorproefje op de feest dagen, in Oxford Street in Londen de eerste kerstlichtjes (foto). „Voor mij is het al kerst sinds juni toen ik aan het album begon", zegt de zangeres. „Ik ben dus al maanden in kerstsferen." foto EPA MUSICAL FILM POP door Arno Celder CAMBRIDGE. Viva la vida van Cold- play is het ideale liedje om 's och tends mee wakker te worden. door Ab Zagt Foto boven: links regisseur Pieter Kuijpers, midden Jeroen van Koningsbrugge en rechts acteur Kay Greidanus. foto's Marco de Swart Chris Martin van Coldplay. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 26