Schimmigheid over diefstal Klaas vecht tegen asbestkanker... en tegen de staat Van Persie niet geselecteerd voor Oranje Zeeuwen gelukkig in Zeeland Kou is kicken Verzekeraars: check nota's zelf Van de mensen die denken dat de ziekenhuisrekening te hoog is, heeft 15 procent het bij het rechte eind. In Hart&Ziel UTRECHT. Cliënten van zorgverze keraar CZ hebben dit jaar meer dan ooit foute rekeningen gemeld. Na onderzoek blijkt dat er voor vier ton onterecht in rekening is gebracht. Dat is een verdubbeling van wat CZ-verzekerden vorig jaar opspoorden. CZ is de enige grote zorgverzekeraar die bij houdt hoeveel foute nora's klan ten vinden. Volgens de zorgverzekeraar gaat het niet om fraude maar om fout jes in de declaratiesoftware. Fou ten die vaak ten koste gaan van het eigen risico. „Soms is er dub bel gedeclareerd of zijn onderzoe ken twee keer opgevoerd", zegt Els Potma van CZ. Zorgverzekeraars promoten dat klanten zelf de nota's controleren. „Alleen de klant weer of die be handeling daadwerkelijk heeft plaatsgevonden", zegt Christine Rompa van Zilveren Kruis. 'Alleen de klant weet of die behandeling heeft plaatsgevonden' Met ingang van dit jaar moeten zorgverzekeraars op ieders per soonlijke inlogsite de facturen van de ziekenhuizen laten zien. Een voudig is de controle niet. De reke ning bestaat uit dbc-codes (diag- nosebehandelcombinatie) en er wordt slechts een korte omschrij ving gegeven. Het is een zoektocht op de sites van de verzekeraar, de Nederland se Zorgautoriteit of op de website van het ziekenhuis om te achterha len of de bedragen ongeveer klop pen. De 28-jarige Noortje liet een spiraaltje plaatsen in het Diakones- senhuis Utrecht. Een paar maan den later boekte zorgverzekeraar Zilveren Kruis 534,81 euro af van 'Rekening zou even gespecificeerd moeten zijn als die van garage' haar hoge eigen risico. „Ik liet de spiraal in het ziekenhuis plaatsen, want mijn oude huisarts doet het niet. Hij is er niet zo ervaren in. De rekening verwachtte ik. Maar zo veel geld? Ik was nog geen twintig minuten binnen." Ze vertrouwt de nota niet als ze een lager bedrag ziet op de ta rievenlijst van het Diakonessen- huis en belt het ziekenhuis. „Ik kreeg eerst te horen dat de nota zo hoog was, omdat er ook con tact met de gynaecoloog was ge weest. Ja, hallo! Hoe wil je anders die spiraal geplaatst krijgen?" Het Diakonessenhuis ziet zelf ook dat de redenering absurd is en meldt even later dat de factuur 446,41 eu ro had moeten zijn. Noortje krijgt 88,40 euro terug. „Controleer altijd je rekening", zegt Thom Meens van de Neder landse Patiëntenfederatie. „En bel als iets niet duidelijk is. Het zou zo moeten zijn dat de rekening even gespecificeerd is als de reke ning van de autogarage voor een onderhoudsbeurt." NIEUWDORP. Statenleden en gede puteerde hullen zich in stilzwij gen over grootschalige diefstal op het terrein van de voormalige fos- forfabiek Thermphos. Vrijdag ver gaderen ze erover in beslotenheid. Vorige week kregen leden van de Statencommissie bestuur van gedeputeerde Jo-Annes de Bat (CDA) te horen dat voor een half miljoen euro aan materiaal is ver dwenen van het terrein dat wordt gesaneerd door de aannemerscom binatie DS (Sagro en Mourik). De Bat geeft geen commentaar, DS belooft vandaag met een verkla ring te komen. Een rondgang langs Statenleden levert evenmin iets op. Alleen Van Citters Beheer, de vennootschap die door Zee land Seaports is opgericht voor de sanering, heeft gisteren een sum miere persverklaring uitgegeven waarin wordt gesproken van 'onre gelmatigheden' die zijn geconsta teerd. Klaas Jasperse (60) uit Vlissin- gen werkte jarenlang onbe schermd met asbest. Nu heeft hij kanker. Als eerste asbest slachtoffer vecht hij tegen de Nederlandse staat, die hij nalatigheid verwijt. Gisteren diende zijn zaak bij het ge rechtshof in Den Haag. „Het is erop of eronder." ZEELAND 2 &3 foto Jos van Leeuwen PAGINA 16 17 www.pzc.nl Editie WALCHEREN DINSDAG 3 november 2015 257e jaargang nr. 259 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 o Mistige start, vanmiddag zon ZEELAND 8 9 Rekening ziekenhuis vaak te hoog door Ton Voermans Christine Rompa, Zilveren Kruis Thom Meens, patiëntenfederatie door Ernst Jan Rozendaal Zeeland 1: Diefstal bij sanering 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1