Agent vervolgd voor mishandeling voetbalsupporter Utrecht stapelt fout op fout bij muziektempel 85 Nederlander zit uitstekend in zijn vel en geeft zijn 14 NIEUWS Mannen zijn nog tevredener over hun leven dan vrouwen. Voor beide seksen geldt dat gezondheid, een goede opleiding en het hebben van een partner het belangrijkste zijn. „Alles wordt leuker met z'n tweeën." De supporter heeft nog steeds last van de verwondingen die hij toen opliep. „Hij is meteen geslagen, terwijl hij niets deed en niet weg kon lopen", stelt het Openbaar Mi nisterie (OM). De vervolgde politieman was leidinggevende van een aanhou- 'Mijn cliënt kwam eerst in de politiecel terecht voor hij hulp kreeg' dingseenheid. Nadat hij uit een busje was gestapt op de Coen Moulijnweg, vlakbij De Kuip, haal de hij met zijn wapenstok direct uit naar de Rotterdammer, die de klap niet zag aankomen. Poging tot zware mishandeling, zo stelt het OM. Doodslag „Echt, als je op de camerabeelden ziet met welke kracht op het ach terhoofd wordt geslagen, is het eerder poging doodslag", meent Cem Kekik, advocaat van het slachtoffer. „Daarna zakt mijn cliënt in elkaar. Hij kwam eerst in de politiecel terecht voor hij hulp kreeg." Nog altijd kan de man zich las tig concentreren en heeft hij moei te met het onthouden van zaken. „We zijn dus teleurgesteld dat de aantijgingen niet zwaarder zijn." Voor het geweld tegen twee an dere supporters wordt niemand vervolgd. Het blijft bij de vervol ging van één agent voor één klap. Dit tot teleurstelling van het Schie- damse gezin, bevriend met het an dere slachtoffer. Misverstand Zoon Tom, toen nog 11 jaar, kwam ten val toen agenten ter paard een groepje uiteendreven. „Uit het niets voerden zij een charge uit", vertelt moeder Jenneke. „Op beel den is te zien dat mijn zoon ook nog met een wapenstok in zijn buik werd geslagen." Haar man Peter wilde hem helpen, maar moest dat bekopen met rake sla gen, waarvan ook hij nog steeds de gevolgen ondervindt. „Bij dit incident was waar schijnlijk sprake van een misver stand", stelt de officier van justi tie. De Schiedamse ziet dat toch anders. „Van het andere incident zijn beelden, daar kan justitie niet omheen. Maar op die deze plek hingen geen camera's. Dat wisten de agenten maar al te goed." Of zij naar de rechter stappen om alsnog vervolging af te dwin gen, weet het Schiedamse gezin niet. „Ik heb het gevoel dat het vechten tegen de bierkaai is. Dit is zo ongelooflijk frustrerend." Onderzoek De politie heeft wel aangekondigd te kijken of zij de schade kan ver goeden van de twee slachtoffers van wie de zaken niet worden ver volgd. Verder is een disciplinair onderzoek gestart tegen twee agenten, de leidinggevende en een andere politieman van de aan houdingseenheid. Burgemeester Ahmed Abouta- leb stelde eerder na vragen van D66 dat de ME werd ingezet, toen een groepje Feyenoord-supporters bleef hangen. Dat gebeurde om een confrontatie tussen suppor- tersgroepen te voorkomen. Met 160 miljoen euro viel de bouw van het muziekpaleis al ruim 70 miljoen duurder uit dan begroot. Ondanks een jaarlijkse ge meentesubsidie van ruim 8 mil joen euro komt TivoliVredenburg vanaf 2016 nog elk jaar 1,7 miljoen euro tekort. Volgens de rekenkamer heeft de gemeente, als gebouweigenaar, de problemen grotendeels aan zichzelf te wijten, melden goed in gevoerde bronnen deze krant. Het ging al mis ruim voordat het gebouw met vijf muziekzalen in gebruik werd genomen. In het oprichtingsbestuur van de stich ting, die de organisatie moest op starten, namen de toenmalige cul tuurwethouder Frits Lintmeijer (GroenLinks) en gemeentesecreta ris Maarten Schurink plaats. De wethouder gaf hiermee een orga nisatie subsidie waarvan hij zelf bestuurder was. Dit staat een onaf hankelijke houding in de weg en is tegen de regels over subsidiever strekking. Ook heeft de gemeente te wei nig controle gehad op de bouw, waardoor de kosten bleven op lopen. Daarnaast heeft de gemeen te zich in een financieel te afhan kelijke situatie geplaatst door de eerste tien jaar garant te staan voor huurverhogingen die Tivoli Vredenburg niet kan betalen. De onderzoekers adviseren een goed doortimmerd bedrijfsplan op te stellen, waarbij TivoliVreden burg niet jaarlijks de hand op houdt bij de gemeente voor extra geld. Sinds een jaar zit de economie weer in de lift. Reden voor een juichstemming, want het gaat weer goed met ons land. Maar wat zegt groeiende welvaart over ons welbevinden? Lang niet alles, blijkt uit het rapport Welzijn in Nederland van het Centraal Bu reau voor de Statistiek (CBS). De stand van het land wordt door zo veel meer dan geld bepaald. In het rapport staat nu eens niet cen traal wat de Nederlander ver- dient, maar hoe hij zich voelt. „Een herwaardering van het im materiële", noemt hoofddemo graaf Jan Latten van het CBS dat. Toegegeven, ons welbevinden is in lijn met de huidige economi sche groei. Nederlanders geven hun leven gemiddeld een dikke voldoende. Toch valt op dat man nen tevredener met hun leven zijn dan vrouwen. Zij ervaren va ker positieve emoties als geluk en rust, terwijl vrouwen zich va ker neerslachtig en zenuwachtig voelen. Zo komt het dat ruim de helft van de mannen een hoog welzijnsniveau ervaart, tegen over vier op tien vrouwen. Over de verkla ring voor dit sek severschil, dat niet tot onze lands grenzen beperkt blijft, kunnen weten schappers het niet eens worden. Aan de ene kant zijn er de genen. „Vrouwen zijn emotio neler", zegt geluksprofessor Ruut Veenhoven. „Ze kunnen emoties beter lezen en uitdrukken. Hoge pieken en diepe dalen, dat zie je bij hun meer. Ze hebben ook va ker psychische klachten." Aan de andere kant is er de op voeding. „Veel vrouwen werken, maar ze dragen ook de hoofdver antwoordelijkheid voor de opvoe ding van de kinderen", zegt Lat- door Adrianne de Koning ROTTERDAM. Justitie gaat een Rot terdamse politieman vervolgen voor het mishandelen van een Feye- noordsupporter. Het slachtoffer kreeg na de wedstrijd van zijn club tegen Kuban Krasnodar in 2013 met een wapenstok een klap op zijn achterhoofd. Cem Kekik advocaat slachtoffer door Mathijs Steinberger en Diane Hoekstra UTRECHT. De gemeente Utrecht heeft tal van fouten gemaakt rond om de miljoenen verslindende mu ziektempel TivoliVredenburg. Dat concludeert de Utrechtse rekenka mer in een ongemeend scherp rap port dat vandaag verschijnt. 30 door Heieen Boex illustratie Flos Vingerhoets

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 14