is verdronken 800 HP hollands nieuwe. NIEUWS 7 hollandsnieuwe.nl/pzc Aangifte VNL tegen kabinet Politiek onderonsje Halloween-grap op snelweg blijkt fataal verkeersongeluk Samsung Galaxy S5 Neo 12.00 Dan besluit een aantal mensen dat het allemaal iets te vreed zaam is. PW'er Mulder zit nog midden in zijn speech als ze zon der duidelijke aanleiding mid den op de Gronausestraat gaan staan, het verkeer tegenhouden en een mars richting het cen trum van de stad inzetten. Dat is tegen de afspraken, de politie zet zich dan ook meteen schrap. 12.20 De eerste confrontatie is een feit. Demonstranten dreigen door de haag met politiemensen te bre ken. De agenten halen hun wa penstok te voorschijn. De offi ciële demonstratie van AZC Alert is dan al beëindigd, op ver zoek van de burgemeester. 13.00 De demonstran ten hebben toch een gaatje gevonden in het politiecordon en lopen verder de stad in. Het protest is verworden tot een kat-en-muisspel; het oorspronke lijke doel is naar de achtergrond verdwenen. De politie is in de meerderheid. Er worden zes ar restaties verricht, onder meer voor mishandeling, belediging en het brengen van de Hitler groet. De rest van de amokma- kers besluit op huis aan te gaan. 14.00 Op de parkeerplaats van de Al- bert Heijn laden de vrijwilligers van AZC Alert hun spullen in. Volgens Amanda Vermeulen en Arie Paap is de demonstratie pri ma verlopen. „Dat er een enkel individu is dat het nodig vindt om dergelijk gedrag te vertonen, daar kunnen wij niks aan doen." voor een goeie rel. Die lijkt er niet te komen. De zo gewenste clash met ex treemlinks blijft uit, extreemlinks is er niet. Van haar neefje, de 17-jarige die overleefde, hoorde ze hoe het drama op zee zich voltrok. Dat de boot geschilderd was, waar door niet te zien was dat hij van alleen van hout gemaakt was. „Het leek alsof het veilig was." Haar neef was ineens een wees. „We hebben hem gezegd: ga niet terug naar Afghanistan. Hij heeft het toch gedaan. Naar dat land zijn mijn oom, tante en dode nichtje gebracht, om begraven te worden. 'Ik ben met ze in die boot gestapt, ik ga ook met ze naar huis', zei Hekmat." Nu komt er af een toe een berichtje binnen. Belt Hekmat, hangt hij gauw weer op. Dan zegt hij dat hij in gevaar is. Niet veel meer. „Als ik een vliegtuig had, dan zou ik hem gaan halen. Ik heb een klein beetje spaargeld, wil dat uitgeven om hem te helpen. Maar ik kan niet zoveel, doordat ik zeven maanden zwanger ben. We weten niet wat we moeten doen, we bellen met het Rode Kruis, Unicef." Ook omdat Amos haar nicht wil vinden. Amos voelt de kramp in haar buik, door de stress, de wan- hooop. Ziet hoe haar moeder, die onlangs chemokuren kreeg, gebukt gaat onder het drama. En haar neef, die eerder dit jaar Ne derland wist te bereiken, is nu een gebroken man. „Ik heb al leen mijn broertje nog, zegt hij telkens weer. Al zijn geluk is af gepakt. Het doet zoveel pijn. Ze hoopten op een veilige toekomst. Vluchtten weg van de taliban. Nu zijn ze omgekomen in zee." Bram Moszkowicz en Joram van Klaveren van VoorNederland (VNL) doen aangifte tegen het ka- binet-Rutte II. Volgens oud-advo caat Moszkowicz overtreedt de re gering met het asielbeleid twee ar tikelen uit het Wetboek van Straf recht. Volgens Moszkowicz neemt Nederland Syrische asiel zoekers op. „Daar zitten mogelijk IS-jihadisten tussen. Het kabinet brengt Nederland daarmee niet al leen in gevaar, maar maakt zich bovendien schuldig aan een straf baar feit." Volgens hoogleraar staatsrecht Wim Voermans, ver bonden aan de Universiteit Lei den, moet 'Moszkowicz weten dat dit een totaal kansloze aangifte is'. Roemer wil eerlijker belasting heffen door miljonairs meer te laten betalen SP-leider Emile Roemer wil op een andere ma nier belasting op vermo gen gaan heffen. Door miljonairs meer belas ting te laten betalen en door een vermogens winstbelasting in te voe ren kan 4,2 miljard euro worden geïnd. Dat geld wil de SP gebruiken voor de zorg en sociale voorzieningen en om de lasten voor de lage- en middeninkomens te ver lagen. Door iets meer te vragen van de allerrijk sten kunnen we investe ren in de samenleving en de groeiende ongelijk heid een halt toeroepen, stelde Roemer gisteren in het televisieprogram- ma Buitenhof. Wie meer dan 1 miljoen euro bezit, gaat in het SP-plan voor het deel boven het mil joen 1 procent belasting betalen. Voor het deel boven de 2 miljoen euro moet 2 procent belasting worden betaald. „Goede Halloweegrap", dachten automobilisten die dit weekend over de Interstate 5 in Californië reden. Ze zagen op zo'n tien meter hoogte een lichaam hangen over de bewegwijzering. Met Halloween voor de deur zagen de meesten het als een grimmig geintje met een pop. Maar het lichaam dat over het ver keersbord hing bleek een ongelukkig slachtof fer van een verkeersonge val. De 20-jarige Richard Pananian was, door roe keloos rijden, op een pickup-truck gebotst en uit zijn auto geslingerd. Hij droeg geen gordel. Pa nanian vloog meters door de lucht en kwam terecht op het verkeers bord. 29,- totaal per maand MAANDAG 2 NOVEMBER 2015 Laat je ook blij verrassen en internet, bel en SMS zoals jij het wilt. Kijk voor dit en meer op: Toestel t.w.v. 499,- i.c.m. 2-jarig contract. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van 30,-. Aan deze uiting kunnen geen rechten worden ontleend. Actie geldig tot ten minste 30 november a.s. DEN HAAG VOLENDAM. Premier Mark Rutte schatert het uit van plezier als hij het CDA-Kamerlid Mona Keijzer tegenkomt. Rutte is in Volendam op verzoek van de lokale afdeling van zijn partij, de WD. Hij laat zich informeren over de fusie van Edam, Volendam en Zeevang, foto Bart Maat/ANP DEN HAAG 82 GLENDALE Meer Nederlanders hebben een mobiel abonnement in plaats van prepaid. In bijna een jaar is dat aantal gestegen van 77 naar 82 procent. SP-leider Emile Roe mer. foto Robin Utrecht Samsung ij verr MB/MIN/SMS 25,- 5,1 inch full HD Super AMOLED 16 megapixel camera e - Stof- en waterdicht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7