Rapide verspeelt winst in slotfase Ovaa Motors sterkste in de meerurencross 18 SPORT Tieleman klaar voor jeugd WK Tim Pleijte eerste Nederlandse kampioen trailrunning Nieuwe titel Van Anrooij Harmes beste Nederlander Rapide-Barendrecht 2-2: Een feller en gretiger Barendrecht troefde de thuisploeg in de beginfase af. Naarmate het duel vorderde kreeg Rapide meer grip op de wedstrijd. Na een goede start scoorde Tatsja- na van den Eynde in de tweede helft ï-i. Zij liet dicht tegen de eindfase uit een strafcorner ook 2-i noteren. Dat was op dat mo ment vediend voor Rapide. Toch kwam Barendrecht alsnog op 2-2. Vierde klasse. Olympia-Gilze-Rijen 2-1: Een zwaarbevochten zege voor de thuisploeg. Gilze-Rijen gooide heel wat fysieke kwaliteit in de strijd en daar had Olympia het moeilijk mee. Daar kwam nog bij dat de keepster van de bezoeksters via fraaie reddingen Gilze-Rijen heel lang in de wedstrijd hield. In de eerste helft speelde Olympia duidelijk onder haar niveau. Dat werd afgestraft. Na de rust ontwik kelde de thuisploeg veel druk en kreeg daarmee Gilze-Rijen in de laatste tien minuten op de knieën. Beide treffers werden door Saskia Haayer gescoord. Olympia-Prinsenbeek 1-4: Prinsen beek nam voor rust een 3-0-voor- sprong. Olympia kreeg ook kan sen, maar schoot tot drie keer toe voorlangs. In de tweede helft was de thuisploeg beter en kwam te rug tot 1-3 via een sleeppush van Douwe Boerbooms. De keeper van Prinsenbeek hield daarna met fabelachtige reddingen zijn team op de been. Rapide-Tempo 1-1: Een tactisch sterk Rapide ontregelde knap de aanvallende bedoelingen van Tem po. Toch moest het team doelman Luka Missiaen dankbaar zijn dat die een strafbal van Tempo on schadelijk maakte. Zijn teamge noot Pieter Voorbrood faalde even later niet vanaf de strafbalstip. Twee minuten voor tijd kwam Tempo alsnog langszij uit een strafcorner. Beide crossers reden de gehele wedstrijd aan de leiding. Ze kre gen het echter niet cadeau. De for matie Yese (Barney Steketee, Mar vin Boone en Carsten Goedegebu- re) bood veel tegenstand. De derde podiumplaats werd een prachtig gevecht tussen vier teams. Uiteindelijk sloegen Steven Ovaa en Robin de Jonge in de eindfase hun slag. Het duo Lukas de Ruiter en Jo- chem van den Dorpel had ook lang uitzicht op brons. Enkele ron den voor het eind zag de moege streden De Ruiter echter dat niet alleen Steven Ovaa te sterk bleek maar ook Mark Boot. De Ruiter had daar wel een verklaring voor: „Ik heb dit jaar weinig gereden en mis wedstrijdritme." Bij de jeugd was het ook span nend. Drie teams bleven in dezelf de ronde. Het trio Lourens de Ligt, Arwin Klink en Danny van de Bosse zegevierde. De equipe had dertien seconden voorsprong bij de finish. Nard Tieleman heeft zaterdag bij een internationale wedstrijd trampolinespringen in Portugal brons gehaald. De talentvolle tur ner uit Oostburg, die lid is van Forza Gymnastica Goes, ging bij Loulé Cup Portugal als vierde naar de finale. Hij haalde een sco re van 83,6400 punten. In de fina le was hij goed voor 45.580 pun ten. De wedstrijd was de laatste test voor het jeugd WK in het Deen se Odense over drie weken. De talentvolle springer van For za Gymnastica heeft zich op drie onderdelen geplaatst voor de mondiale titelstrijd. Hij maakt een goede kans om de finale te halen, zowel individueel als syn chroon.. Zaterdag 7 november houdt Tieleman een springinstuif voor kinderen in het Goese Omnium (14.00 tot 16.00 uur) om geld in te zamelen voor het WK. Hij moet de reis zelf bekostigen. Steketee is sterk in de dressuur Ada Steketee domineerde bij het mennen de dressuur in de klasse Z/M enkelspan pony's in Nieuw en Sint Joosland. De koetsierster uit Nisse stuurde in beide proe ven Popeye met een straatlengte voorsprong naar de overwinning (65,00 en 64,71 procent). Wim van de Velde (Serooskerke) en Lou Willems (Domburg) deel den in de vaardigheidswedstrijd klasse M enkelspan paarden de eerste plaats. Ze stuurden hun viervoeters foutloos en exact de zelfde tijd (1.19 seconden) rond. Schaker Leenhouts moet winst delen Koen Leenhouts is op de gedeel de eerste plaats geëindigd tij dens het dertigste internationale schaaktoernooi in Le Touquet. De inwoner van IJzendijke moest de eerste plaats na negen ronden delen met de Franse grootmeester Jean-Marc Degrae- ve. Zowel internationaal meester Leenhouts als Degraeve kwam in het noorden van Frankrijk tot 7,5 punt. In Le Touquet deden afgelopen week drie grootmeesters en vijf internationaal meesters mee. Tim Pleijte is de eerste Neder landse kampioen trailrunning ge worden in het Noord-Hollandse Schoorl. De 30-jarige atleet uit Zoutelande deed 2.30,53 uur over de 37 kilometer lange trail. Op ruim anderhalve minuut achter stand legde Iwan Kamminga be slag op de tweede plaats. Zacha- ry Freudenburg werd derde. Ple ijte werd eerder dit jaar 68e op het WK trial. Pleijte deelde zijn wedstrijd per fect in. Halverwege de wedstrijd liep hij nog in het spoor van Iwan Kamminga op de derde plek. Freudenberg leidde op dat moment de dans en had maar liefst één minuut en 48 secon den voorsprong op Kamminga en Pleijte. In de tweede wed strijdhelft sloeg Pleijte zijn slag. Tim van den Broeke was verdien stelijk in de 17 kilometer lange mini-trail in Schoorl. De twintig jarige Vlissinger eindigde in een tijd van 1.21,45 uur als zevende. Hij was daarmee Michel Buijck uit Middelburg zes seconden te snel af. De wedstrijd voerde de lopers over de hoogste duintop pen van Nederland. Shirin van Anrooij is zaterdag in Assen Nederlands kampioen duatlon geworden. De dertienja rige atlete uit Kapelle kwam uit bij de jeugd. Na 2,5 kilometer hardlopen, tien kilometer fietsen en 1,5 kilome ter hardlopen had zij bij de fi nish een voorsprong van zestien seconden op de nummer twee, Kim vant Verlaat uit Spijkenis- se. Tamar Veltman uit Almere werd derde op een achterstand van bijna twee minuten. Voor Shirin van Anrooij was het de derde nationale titel. Eerder werd zijn kampioen triatlon en offroad triatlon. Erwin Harmes is de beste Neder lander geworden in de marathon van New York. De 34-jarige at leet uit Middelburg liet gisteren na 42,2 kilometer de klok stil staan op 2.38,50 uur. Hij bleef daarmee onder andere Greg van Hest, meervoudig Nederlands kampioen voor. Harmes kwam als 73e over de streep. Harmes begon voortvarend aan de wedstrijd, maar kreeg het hal verwege de wedstrijd lastig. Hij herpakte zich echter na 25 kilo meter. Harmes finishte als beste Nederlander en is daarmee de opvolger van John Vermeule. Die kwam in 1988 als vijftiende over de streep (2.15,54 uur). sport kort Rapide zit in de verdrukking tijdens de wedstrijd tegen Barendrecht. foto Ronald den Dekker door Peter Snelders TERNEUZEN. De hockeysters van Ra pide speelden in de derde klasse gelijk tegen Barendrecht. In de vier de klasse vocht Olympia zich op ka rakter naar winst op Gilze-Rijen. Bij de mannen moest Olympia buigen voor Prinsenbeek. Een klasse lager eindigde Rapide-Tempo in 1-1. Vrouwen. Derde klasse. 17 Rapide heeft na zeven wedstrijden in de derde klasse zeventien punten. De Hulster ploeg is nu gedeeld koploper. Mannen. Derde klasse. Vierde klasse. door Herman Heuvink WEMELDINCE. De meeruren motor cross voor teams in Wemeldinge was een succes. Er waren veel deel nemers. De zege ging naar het team van Ovaa Motors, bestaande uit Jordan Lee van Maaren en Cas per Ovaa. LOULE NIEUWLAND LE TOUQUET SCHOORL Tim Pleijte, hier op archieffoto, veroverde de nationale trailrunning in Schoorl. foto Johan van der Heijden KAPELLE NEW YORK BOOM Joannathan Duinkerke tweede in veldrit Bij een veldrit voor ID-renners in Boom, de Niels Albert cyclocross, werd Joannathan Duinker ke tweede. De zege ging naar de Nederlander Lars de Jong. De resultaten van de overige Zeeuwse deelnemers waren: 9. Walter Pollet (Hulst), 11. Marijn Stahl (Terneuzen), 12. Richard Tacken (Hei kant), 26. Peter Jahn (Clin- ge), 27. Tonnie Hoogstraate (Terneuzen). OUD GASTEL Sterke rentree van Stephanie de Frel Na een aantal maanden rust en intensieve trai ning zette Stephanie de Frel (Koewacht) bij de na tionale Sub Top-wedstrijd in Oud Gastel met VMF Zanio de kroon op het werk. De amazone van de VMF Stables uit Elle- meet behaalde met de in de klasse Intermediate II debuterende ruin de over winning (65,70 procent). MACON Kerkhove strandt in halve finale Lesley Kerkhove (foto) is er niet in geslaagd de fina le van het tennistoernooi in het Amerikaanse Ma con te bereiken. De speelster uit Zierik- zee ging in de halve fina le onderuit tegen de Zweedse Rebecca Peter son: 6-2, 6-3. Ook in het dubbelspel ging Kerkho ve onderuit. Samen met haar partner, de Ameri kaanse Sophie Chang, ver loor ze van het als eerste geplaatste duo Paula Cristina Goncalves/Sanaz Marand: 3-6, 6-4 en 10-8. TIELEN Oranje groepswinnaar Het nationale korfbal team heeft op het WK ook de laatste groeps wedstrijd gewonnen. Oranje won met 42-13 van Hongarije. Naast Ne derland zijn ook België, Duitsland, Rusland, Chi nees Taipee, Catalonië, China en Engeland door.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 69