Delta helpt ondernemer CONTACTA.NL GD GS® Mallard Mars trekt met zeshonderd mensen net zoveel deelnemers als vorig jaar Herdenking bij het monument aan de Sloedam opgeluisterd met historische militaire voertuigen. 13-4-5 NOVEMBER 2015 SLOEDAM. Onder een stralend zon netje liepen zaterdag 600 men sen de zesde editie van de Mallard Mars naar en rond de Sloedam. Mallard is de co denaam voor de nachtelijke over steek die Britse troepen van de 156th en 157th Infan try Brigade en Force Troops (Bumsfor- ce) van de 52nd (Low land) In fantry Di- vision maken om ten zuiden van de Sloe dam een brug genhoofd te vestigen op Walcheren. De gealli eerden landden 71 jaar ge leden op 1 november 1944 in Vlis- singen en Westkapelle. Een dag daarna rukten de geallieerde troe pen vanuit Zuid-Beveland op naar Walcheren. Nadat het Sloe mijnen- vrij was gemaakt en met een lint een route door de schorren was ge maakt, staken de geallieerden in de ochtend van 3 november met aanvalsboten over. De Duitsers bo den flink verzet, maar een dag la ter was de Sloedam onder contro le. Met de jaarlijkse tocht die het Bevrijdingsmuseum Zeeland op touw zet, herdenken de wande laars de bevrijding van Zeeland. Onderdeel van de Mallard Mars is een herdenking bij het oorlogsmo nument op de Sloedam, opgeluis terd met 70 historische militaire voertuigen. De 600 deelnemers, net zoveel als vorig jaar, konden kiezen uit vier afstanden: 6, 13, 26,5 en 35,5 kilometer. Zo'n 70 lan- geafstandslopers waagden zich aan de langste afstand, die langs het Veerse Meer en Heinkenszand voerde. Een deel van de ruim 100 deelnemende scholieren reed mee in de militaire oldtimers. Onder de vaste wandelaars waren de Libanon-veteranen Frans-Wim Smits uit Nijmegen en Hennie Beerendsen uit Helmond. Ze zijn lid van de 30 man sterke Unifil Wandelgroep, die jaarlijks talloze marsen loopt. In Nieuwdorp wa ren ze met ro man present. Met 'We hebben allemaal in oorlogs situaties gezeten. In zo'n groep kun je er makkelijker over praten' Unifil Wandelgroep zo'n tien kilo bepakking liepen ze de 26,5 kilometer. Militair-histori sche tochten laten ze zelden schie ten. „Je moet de gesneuvelden blij ven herdenken. Dat is belangrijk." Het draait bij de Unifil Wandel groep niet alleen om de context en de kilometers. „Samen wandelen schept saamhorigheid en kame raadschap. We hebben allemaal in oorlogssituaties gezeten. In zo'n groep kun je er makkelijker over praten. Iedereen begrijpt precies wat je bedoelt. Het heeft een thera peutische werking." GOES. Zeelandnet, een onderdeel van energiebedrijf Delta, helpt op de netwerkbeurs Contacta in Goes ondernemers de sprong naar online-verkoop te maken. Op de stand van Delta zijn ko mende woensdag en donderdag tussen 25.00 en r8.oo uur deskun digen aanwezigen: Roland Goo- vers van GO Interact, Marien Me lisse en Lieneke de Wolf van Tim Online, Jan Bart Bakker van Productfotografie Zeeland en Kees Koopman van Mijnpakket- dienst en Bianca Moorthamer van Artext. Tijdens de Contacta geven gastsprekers van Delta di verse seminars in de E-Academy. Registreer gratis als zakelijke bezoeker op www.contacta.nl/registreren Registratie code: 4063 decoraties en verpakkingen voor Sinterklaas. Vanzelfsprekend bij: KapelleT 0113 344 151 Zeeland bevelanden@pzc.nl Slag om Sloedam herdacht Veteranen van het Korps Commandotroepen lopen onder het Mallard-viaduct door. foto's Johan van der Heijden door Frank Balkenende *c* Dé netwerkbeurs van Zuidwest-Nederland en Vlaanderen V 1 V iitra

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64