'We zijn goede vriendinnen' volleybalduel Forza in tweede divisie Eerste punten voor hockeysters HSD Niels Mesu veertiende 538S ING Temeuzense hockeykeepers SPORT 17 Doe mee aan de Leukste Amateurclub van Nederland en win 20.000 om jullie t clubdroom waar te maken LAREN. Een dag na de hockeyclinic in Terneu- zen troffen Joyce Som broek en Anne Veenen- daal elkaar in een be langrijke wedstrijd tus sen Laren en Amster dam. Na een spannende wedstrijd was de eind stand ï-i. Laren deelt daardoor nog altijd de koppositie met Amsterdam, maar staat dankzij een beter doelsaldo als eerste ge klasseerd in de hoofd klasse bij de vrouwen. Amsterdam had in het begin van de partij de bovenhand. Na ruim een kwartier zette Eva de Goede dat om in o-i voor Amsterdam. Vlak voor rust leek Felice Al- bers de voorsprong te vergroten, maar haar schot ketste tegen de paal. In de tweede helft nam Laren het comman do over. De ploeg kwam langszij na een benutte strafcorner van Lieke van Wijk. De stand bleef vervolgens onveranderd. Voor Joyce Sombroek en Anne Veenendaal was de wedstrijd extra speciaal, omdat ze dag daarvoor nog samen een clinic hadden gege ven op de sportaccom modatie van MHC Olympia in Terneuzen. „We hebben daar geen moeite mee", zei Vee nendaal. „We kennen elkaar in middels acht jaar en zijn goeie vriendinnen. Tijdens de wedstrijd kunnen we daar echter afstand van nemen en zijn we voor even eik aars rivalen. We richten ons dan op onze eigen taken, maar na de wed strijd zijn we even goe de vriendinnen als voor af." Toch was het pas de eer ste keer dat Veenendaal samen met Sombroek een clinic gaf en dat no ta bene voor een belang rijke wedstrijd in de strijd om het kampioen schap. „Het is goed be vallen en ik vind het leuk om te doen. De sa menwerking met Joyce verliep goed, dus wat mij betreft is het voor herhaling vatbaar." Ook Sombroek zag geen belemmeringen. „Dit gaan we zeker nog va ker samen doen." opslag, een goed blok en prima aanvallen werd in de tweede set de stand gelijk getrokken. In de resterende sets was VVS'92 even eens de betere ploeg. Volley Meerkerk-Forza 4-0 (25-18, 25-14,25-11,25-22): De hard wer kende Schouwse vrouwen hadden het knap lastig met de Utrechtse opslag. Een gebrek aan vastheid in de passing zorgde ervoor dat de Forza-aanval te vaak gebrekkig of voorspelbaar was. Op momenten dat de pass wel goed was, was For za niks minder dan de thuisploeg. Sic Pugno-BOK 3-1 (23-25, 25-19, 25-23,25-18): Geen beste wed strijd van BOK, dat in elke set door een slechte pass in korte tijd tegen een ruime achterstand aan keek. Dat leidde ertoe dat BOK steeds in de achtervolging moest. In de eerste set werd een 23-19 ach terstand knap in winst omgebo gen. In de overige sets lukte dat niet, omdat de slechte servicepass ook vaak gepaard ging met te veel andere eigen fouten. Volley Zuid-Forza 3-1 (22-25,25-23, 27-25,25-20): Drie scherpe servi ces gevolgd door goede blokacties bezorgden Forza aan het eind van de eerste set (22-22) de winst. Ook in de tweede set had Forza lang het initiatief. Aanvechtbare beslis singen van de lijnrechter en discu tabele beslissingen van de scheids rechter zorgden in die fase voor de ommekeer. De arbiter hield het daarna voor gezien, waarna de tweede scheidsrechter op de bok ging. Het tumult had vooral weerslag op het Zeeuwse spel. In de slotfa se van de derde set verspeelde For za een setpunt. In de vierde set brak de weerstand op 22-20. Zuvo-Forza 2 4-0 (25-19, 25-15, 25-18,25-16): Forza begon goed, maar bezweek onder de sprongservice van Zuvo. Na een oorwassing in het tweede bedrijf bood Forza 2 in de der de set beter partij. De Zeeuwen haakten pas in de slotfase af. Moegestreden viel er in de vier de set behalve complimenten van de tegenstander niks te ha len. AVC'87-Gavoc'10 0-4 (16-25, 20-25,24-26,17-25): Een incom pleet AVC'87 verloor kansloos van de koploper, die uit de pro motieklasse is gedegradeerd. AVC'87 kon geen vuist maken, omdat het serverend te lief was voor de bezoekers. Slechts in de derde set was de thuisploeg dicht bij winst. <QAo> Een beter en gevaarlijker HSD nam in de 24e minuut de leiding. Na een solo van Anneroos van der Zande bediende Veerle Kleppe op maat Renee Lammerts die de 1-0 voor haar rekening nam. Het was even slikken voor HSD toen Krim pen twaalf minuten na de rust op 1-1 kwam. Toch bleef de thuisploeg koel. Die mentale weerbaarheid zorgde ervoor dat vier minuten voor tijd de winst veilig gesteld kon wor den. Marije Praet onderschepte de bal op het middenveld en bedien de Miranda de Ruiter. Laatstge noemde stelde op haar haar beurt Veerle Kleppe in de gelegenheid om de 2-1 te scoren. Walcheren houdt de hoge klas sering vast in de vierde klasse. In een ietwat rommelig duel won de thuisploeg verdiend met 3-1 van Waddinxveen. Walcheren voerde vanaf het begin de boventoon. Het zette veel druk naar voren en oogde verdedigend heel solide. Slechts even verslapte de ploeg. Dat was in de dertiende minuut toen Waddinxveen vanuit de counter 1-1 scoorde. Twee minuten daarvoor had Adriënne Krijnen vanuit de re bound de 1-0 laten noteren. Kort voor de rust werd het overwicht van Walcheren beloond via een treffer van Merel van Oostrom. Ook na de doelwisseling was de druk van Walcheren groot, maar de keepster van Waddinxveen hield haar ploeg lang in de race. Pas in de slotminuut moest zij nog een keer buigen. Lotte Schoonderwoerd scoorde. UTRECHT. Niels Mesu is zaterdag bij de tweede schaatswedstrijd in de KPN-marathoncompetitie in Utrecht als veertiende geëindigd. De Middelburger komt uit in de topdivisie. Broer Erwin legde in de eindsprint beslag op de ze ventiende positie en pakte zo ook de eerste punten. Gary Hekman won. In de eerste divisie eindigden de Zeeuwse deelnemers in het pe loton. Rico van Damme legde be slag op een 24e plaats, Laurent Jan- se werd 35e, net voor Joerec Cijsouw. Meer info: leuksteamateurclub.nl MAANDAG 2 NOVEMBER 2015 bij Olympia door Job de Feijter door Peter Snelders ZIERIKZEE. HSD heeft de eerste punten te pakken in de vierde klas se van de hockeycompetitie. De Zierikzeese ploeg won gisteren ver diend met 2-1 van Krimpen. 5638. ING 538. 11V|Q O TS CD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61