Oemoemenoe kansloos tegen landskampioen Crisis bij dammers van 's-Gravenpolder Voetbalsters Smerdiek vervallen in oude fout Tumult bij Nationale keepster Joyce Sombroek onderwijst 16 SPORT Keepers kunnen in Terneuzen zelfs op de foto met de gouden olympische medaille van Joyce Sombroek. De Middelburgers begonnen dus aan een kansloze missie, maar kwamen toch als eerste op voor sprong. Elijah Makoni onderschep te al in de eerste minuut een slech- Middelburgse rugbyclub mist te veel spelers en verliest met grote cijfers van landskampioen Hilversum. te kick van de Hilversumse full-back en bracht de thuisclub daarmee zo in de problemen dat scheidsrechter Gert Visser Oemoe menoe een penalty toekende. Dit buitenkansje liet Elijah Makoni niet onbenut. De thuisclub raakte echter niet van de wijs en stelde meteen orde op zaken. Binnen twintig minuten drukten de onge slagen Hilversummers vier try's en was het zesde bonuspunt in ze ven duels al binnen: 26-3. De thuisploeg nam geen gas terug en ging met een 43-3-voorsprong de rust in. In de tweede helft was er geen houden meer aan voor Oemoeme noe. Een aantal spelers moest met serieus lijkende blessures naar de kant en de reservebank van coach Blackburn was erg mager bezet. Hilversum, dat afgaande op de tot nu toe gespeelde duels op weg lijkt naar een nieuwe landstitel, kende geen erbarmen en wist de weg naar de trylijn moeiteloos te vinden. Hilversum drukte in to taal nog vijf try's en uiteindelijk werd het 80-3. De basis voor de Middelburgse overwinning werd al in een vroeg stadium gelegd. Aan de onderste twee borden overklasten invaller Gerard Krijger en Jan Flikweert hun tegenstanders. Nadat ook Peter Schunselaar zijn opponent tot opgave had gedwongen en Daaf Kasse en Piet Allaart hadden geremiseerd stond er een veelbelo vende 8-2 voorsprong op het score bord. In de vijf partijen die nog bezig waren was het overwicht van de Zuid-Hollandse ploeg groot, zodat het lang spannend bleef. Na een gelijkspel van Piet Nieuwenhuij- zen scoorde Wim Koppejan een cruciaal punt: zijn stand was uit maar zijn jonge tegenstander slaagde er niet in het winstplan te vinden. Daarna moesten Ruud van Eenennaam en Jaap de Jonge opgeven, maar Bram Goedhart pakte aan het eerste bord het ver lossende elfde punt. Bij PWG 's-Gravenpolder is het crisis. Het team, dat enkele jaren geleden nog in de hoogste afde ling uitkwam, dreigt na de derde nederlaag van het seizoen af te zakken naar de kelder van de lan delijke competitie. De wedstrijd tegen het bescheiden Bennekom was een gênante vertoning. Liefst vijf spelers moesten een nederlaag incasseren. Kees Rijk en Jaap Veer- hoek verloren door simpele combi naties, Hans Bomgaars gaf zonder enige noodzaak een schijf weg en de invallers Cor Boot en René Du- sebout blunderden in het eindspel. De twee winstpartijen kwamen op naam van Niels Roe- lofsen en Ko Louwerse. IJzendijke-SVS 4-1. Tegen SVS speelde IJzendijke een goede eer ste helft en zag die beloond wor den met drie mooie doelpunten. Uiteindelijk werd het nog 4-1. De ploeg van Guust van de Velde heeft vijf punten voorsprong op naaste belager SteDoCo en die wedstrijd wacht volgende week. „De cruciale wedstrijden komen er nu aan." Rhoon-Smerdiek 3-1. Smer diek voetbalde wederom goed mee, maar zoals elke week maakte de formatie van Servaas Brouwer fouten en die werden afgestraft. „Het spel is hoopvol, maar het is elke keer net niet", zei Brouwer. Rhoon-Smerdiek 3-1. Colinda van der Steen 2-1. Berkel-Oostkapelle 2-0. Al na drie minuten kon het strijdplan van Ilona Stouthamer in de prullen bak na een doelpunt van de koplo per. De kans op 1-1 werd na rust door Kat ja Wattel verprutst. Aan de andere kant was het wel raak. „We hebben het goed gedaan te gen Berkel", zei Stouthamer. Een hockeyclinic krijgen van twee internationals. Wie wil dat nou niet? Zaterdag wa ren niemand minder dan olympisch kampioene Joyce Sombroek en Anne Veenen- daal aanwezig op de sportaccommodatie van MHC Olympia in Terneuzen. Ze ver zorgden oefeningen van het Nederiands hockeyteam en gaven een kijkje in het le ven van een professionele hockeyster. Als of dat nog niet genoeg was, kon iedereen met de gouden olympische medaille van Sombroek om de nek op de foto. Het begon allemaal met een onschuldi ge mail van Charlotte van der Peijl. De keepster van Olympia werd aangespoord door haar ouders die bevriend zijn met de ouders van Sombroek. „Het is natuur lijk geweldig dat Joyce gehoor heeft gege ven", zei voorzitter Edwin Bregonje. „Haast alle keepers van Olympia zijn ge komen. Iedereen was meteen enthou siast." Sombroek en Veenendaal hadden een roulatiesysteem met verschillende trai- ningsvormen uitgezet voor de deelne mers aan de clinic. „De oefeningen doen wij zelf ook bij het Nederlandse elftal", vertelt Veenendaal die ons land eveneens vertegenwoordigt als keepster. „Het leek me dan ook interessant voor de keepers of keepsters van Olympia om eens van onze trainingsmethodes te proe ven." Andere internationals als Valentin Ver ga en Wouter Jolie gaven in het verleden eveneens een clinic bij Olympia, maar dit was de eerste clinic voor keepers. „Dat is goed bevallen", meent voorzitter Edwin Bregonie. „We hebben erg goed weer gehad en alle deelnemers en toe schouwers vonden het leuk. Het is dus zeker voor herhaling vatbaar." 'Momenteel ligt mijn focus op de Olympische Spelen. Ik heb daarna gelukkig meer tijd voor mijn studie' Dat beaamde deelnemer Joost van der Peijl eveneens. Hij moest zich weliswaar goed in het zweet werken, maar dat deer de hem niet. „Het was erg leuk. Ik heb veel geleerd. Ik weet nu beter hoe je bal len moet stoppen, hoe je moet uitkomen enzovoort." Als kers op de taart mocht Van der Pe ijl een keepershirt van Sombroek mee naar huis nemen. Spieren voor Spieren MHC Olympia betuigde haar dank on der meer door geld in te verzamelen voor Spieren voor Spieren, het goede doel waarvan Sombroek ambassadrice is. „Van elke consumptie hebben we vijftig cent vrijgemaakt voor het goede doel. Verder hebben we een loterij gehouden voor Spieren voor Spieren en gebakjes verkocht. Tot slot was Rotary Terneuzen bereid om 250 euro te schenken." Zo kon Olympia uiteindelijk een cheque van 2500 euro overhandigen aan Sombroek. De beste keepster ter wereld was daar erg blij mee. „Het is heel belangrijk dat er onderzoek wordt gedaan naar spier ziektes. Zelf heb ik me verdiept in de spierziekte SMA tijdens mijn studie ge neeskunde. Ik weet daardoor dat het heel belangrijk is dat we ons inzetten tegen spierziektes bij kinderen. Ik geef dan ook graag hockeyclinics om geld in te zame len voor het goede doel." Ze traint echter tien keer in de week, waardoor het niet gemakkelijk is om haar topsportcarrière te combineren met haar studie en clinics. „Ik probeer zo veel mogelijk te doen en maak er graag tijd voor vrij. Ik vind het heel leuk om kinde ren wat bij te brengen. Bovendien is het een mooie bijverdienste. Ik geef immers niet alleen presentaties en clinics op hockeyverengingen, maar ook bij bedrij ven." Sombroek heeft daarnaast haar bache lor van de studie geneeskunde afgerond, maar ze komt tijd te kort voor haar co- schappen. „Momenteel ligt mijn focus op de Olympische Spelen. Ik heb daarna ge lukkig meer tijd voor mijn studie. Ik hoop echter dat we eerst onze gouden medaille kunnen prolongeren. Dat heeft nu de hoogste prioriteit." 'Het is dus zeker voor herhaling vatbaar.' VVS'92-Atak'55 3-1 (22-25,25-21, 25-18,25-21): Het duurde even voordat WS'92 was warm ge draaid. Nadat in de eerste set de winst uit handen was gegeven, was de thuisploeg niet meer te stuiten. VVS'92 nam ondanks de lastige service van Atak'55 in elke set het initiatief. Met een betere door Hans Markusse HILVERSUM De rugbyers van Oe moemenoe reisden zonder hoge verwachtingen naar Hilversum voor de confrontatie met landskam pioen Hilversum. Coach Ray Black burn miste een groot aantal spe lers vanwege blessures en vooral de absentie van Joey Luitwieler, Yedney America en de Zuid-Afri kaanse aanwinst Wian Engelbrecht deed zich voelen. Na een 43-3-voorsprong bij rust raasde de thuisploeg in de tweede helft door naar een 80-3-overwinning. MIDDELBURG. Het tiental van de Middelburgse damclub boekte za terdag in de uitwedstrijd tegen DEZ Hardinxveld-Giessendam de derde zege van het seizoen: 11-9. Bij PWC 's-Cravenpolder ging het in de vierde ronde opnieuw mis: 13-7 tegen Bennekom. door Robin Hamelink VLISSINGEN. De voetbalsters van IJzendijke wonnen in de eerste klas se met 4-1 van SVS en houden vijf punten voorsprong op concurrent SteDoCo. IJzendijke-SVS 4-1. Maud Kuijpers 1 -0, Thea de Blaeij 2-1 en 3-1 en An- nelien van Hecke. Oranje-training door Job de Feijter Joyce Sombroek, keepster Oranje Joyce Sombroek doceert de keepers van het Terneuzen- se Olympia. foto Ronald den Dekker Edwin Bregonje voorzitter van MHC Olympia WS'92 (blauw shirt) verdedigt in de wedstrijd tegen Atak. foto Ruben Oreel door Peter van Kouteren VLISSINGEN. Voor de Zeeuwse vol leybalteams viel er weinig eer te behalen. Slechts de vrouwen van WS'92 kwamen tot een zege. In ei gen huis werd met 3-1 van Atak'55 gewonnen. De mannen van tweede divisionist Forza verloren in een tu multueus duel met 3-1 van Volley Zuid. In de eerste klasse bij de man nen sluiten drie Zeeuwse teams de rij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60