r f Een scrimmage om in te lijsten zich na een janboel in de defensie SPORT 3 B2a~ rVf weg te werken, maar doet hij er veel te lang over." Voedingsbodem Cocu stipte terecht aan dat PSV een geweldige eerste helft op de mat legde. Het kwaliteitsverschil tussen PSV en De Graafschap was gigantisch. De Eindhovenaren hadden met 0-6 kunnen gaan rus ten, maar stonden mede door een fout van arbiter Nijhuis 'maar' met 1-3 voor. De scheidsrechter an nuleerde een treffer van De Graaf schap waaraan twee overtredin gen voorafgingen niet. De misser van Nijhuis was de voedingsbodem voor een onge kend spektakel in de tweede helft. PSV kon niet mee in het vecht- PSV tankte twijfel in plaats van vertrouwen in Doetinchem, waar het van 0-3 naar 3-3 en toen naar 3-6 ging voetbal in optima forma van de su perboeren en leek op weg naar de bietenbrug. Het had het geluk dat Luuk de Jong met een knappe ac tie de 3-4 aantekende en mocht daarna Zoet alsnog danken. De janboel achterin en het missen van veel kansen voor rust brak de ploeg bijna op tegen de nummer laatst. Niet alleen Zoet, ook de andere PSV'ers zakten door het ijs. Van Jorrit Hendrix tot Andrés Guardado, de slordig heden stapelden zich op. Ook Luciano Narsingh was een zwak ke schakel, maar gaf De Graaf schap wel de nekslag. Het blijft de vraag hoelang Cocu hem nog op stelt ten koste van Gaston Pereiro, die de eindstand op het bord zet te. Cocu kiest per duel, gaf hij na afloop nogmaals aan. „Vandaag startten we met Narsingh omdat we met Jürgen Locadia en Luuk de Jong twee spelers hebben die eigenlijk centrumspitsen zijn. Met Narsingh kozen we voor breedte, diepte en snelheid." fSëïiwr' «ji Sk 1 Iedereen op de tribune had de 4-4 al geteld. „Ik hoorde net dat het Halloween was, misschien had dat ermee te maken", zei trainer Phillip Cocu na afloop gevat. On danks de 3-6 zege zuchtte de coach nog maar een keer, want wat ging er veel mis bij PSV. De situatie was extra bizar om dat De Graafschap-spits Cas Pe ters tijdens de doelpogingen roer loos voor de penaltystip lag. Hij stond in de baan van een kiezel- hard schot van Bryan Smeets. „Ongelooflijk wat er gebeurde", keek Jeffrey Bruma na afloop nog eens terug. En niet alleen naar die opzwepende situatie. „Het is iede re keer hetzelfde verhaal en daar na staan we met de handen in het haar. Eerst 0-3 en dan 3-3. Hoe is het mogelijk? We moeten bij ons zelf te rade gaan en nog eens goed kijken wat hier is gebeurd. Ieder een was na afloop terecht boos, het is ook echt ongelooflijk dat we zo'n voorsprong uit handen ge ven. Als wij voorstaan, mogen we de goals niet zo weggeven. Daar hameren we onderling steeds op en toch gebeurt het te vaak. We moeten laten zien dat een voor sprong betekent dat we een wed strijd over de streep kunnen trek ken." Tegenslag Er lijkt iets lankmoedigs in de ploeg te sluipen als PSV tegenslag krijgt in een wedstrijd. De club mocht zeker naar arbiter Nijhuis wijzen bij de 1-3, maar had de eer ste 44 minuten werkelijk niets weggegeven tegen De Graafschap. „Als team hebben we gefaald", vindt Bruma, zonder te wijzen naar individuele spelers. Cocu: „De tweede helft willen we het initiatief behouden en vanuit on ze eigen organisatie spelen. Alles gaat daarna mis. Wij gaan mee in het spel van De Graafschap. Die ploeg knokt zich geweldig terug. Daarmee dwingen ze 3-3 af Geluk kig schrikken we daarna wakker." ook mee. Ik ben te jong om hem heel bewust te hebben zien spe len. Maar ik heb heel vaak zijn naam op YouTube ingetikt. Dat deed ik eigenlijk al voordat ik bij Ajax kwam spelen. Op het einde van zijn carrière heb ik wel wat wedstrijden van hem gezien. Want Thierry Henry was mijn gro te idool. Die twee samen op High bury bij Arsenal. Prachtig. Hij was toen al wat ouder, maar nog zó goed. En hij is nog steeds zo goed. 'Ik laat me niet gek maken. Buiten het veld heb ik de rust gevonden hier in Nederland' Arek Milik Die techniek is ongekend. Met mijn vader heb ik daar wel eens over: bizar dat je elke dag met hen op het trainingsveld staat." „Hij feliciteerde me na de wed strijd. Gewoon zoals dat altijd ge beurt na een overwinning. En dat is ook genoeg. Ik hoef geen uitge breide complimenten. We zullen deze wedstrijd nog wel gaan nabe spreken. Eerst de volgende wed strijd maar weer eens presteren. Hopelijk mag ik donderdag tegen Fenerbahce weer starten. Heeft De Boer gezegd dat ik geen com plete spits ben? Wat ik al zei: ik moet veel punten verbeteren. Ie dereen weet inmiddels wel dat ik in het Poolse nationale team in een systeem met twee spitsen speel, maar de Ajax-fïlosofïe met drie aanvallers past ook bij mij. An ders was ik hier niet geweest. Voor iedere speler is het moeilijk als je er soms naast staat, maar ik moet het begrijpen." „Ik ben een rustige jongen. Kritiek zorgt bij mij niet voor extra be zorgdheid. Laat ik het zo zeggen: ik laat me niet gek maken. Buiten het veld heb ik de rust gevonden hier in Nederland. Ik woon samen met mijn Poolse vriendin in Am sterdam-Zuid. Niet ver van het sta dion, maar ook dicht bij het cen trum. Kinderen? Haha, nee. Ik ge niet van het Nederlandse leven. Echt, ik zit hier goed." MAANDAG 2 NOVEMBER 2015 armoede troef De Graafschap-speler Alexander Ban- nink maakt 2-3, Joshua Brenet (liggend), Héctor Moreno (midden), en keeper Jeroen Zoet zijn geklopt, foto ANP PSV ontsnapte in de flipperkast van Doetinchem, waar de 4-4 op wonder baarlijke wijze uitbleef, foto Joep Leenen/Pro Shots door Rik Elfrink DOETINCHEM. Het was een flipper kast in het Doetinchemse straf schopgebied halverwege de twee de helft. Zeven doelpogingen in twintig seconden kregen PSV en keeper Jeroen Zoet te verwerken. FRANK DE BOER KRITIEK Arek Milik schiet nummer twee binnen voor Ajax. De Pool scoorde twee keer, net als zijn ploeggenoten Davy Klaassen en Viktor Fischer, foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 32