Mensen regelen huishoudhulp zelf Prestatiecontract met leverancier hulpmiddelen Grenzen aan het griezelen Heksenkring Volwassenen zijn gek op horror Griezelen is populair, maar voor jonge kinderen is Halloween soms een beetje té eng. 2 ZEELAND )e COMMENTAAR Het is weer tijd voor Halloween. Wie van griezelen houdt, of wie zomaar een aanleiding wil om eens ie mand bang te maken, kan aan zijn trekken komen. Het feest des doods rukt op in Nederland. Waarom? Kennelijk spelen veel mensen graag met skeletten of afgerukte le dematen. En met veel bloed natuurlijk, want dat maakt het 'echt'. O ja, vergeet de grafkisten en nagemaakte kinderlijkjes niet. Smakeloos? Ja, maar dat houdt mensen niet tegen. Wie zichzelf en anderen op een platte manier wil prikkelen, moet dat kunnen doen. Maar inmiddels komen de grenzen van Halloween wel in zicht. In de Vlis- singse wijk Bossenburg worden kinderen weggehouden van de horrortocht voor volwassenen. Voor de allerkleinsten is een deel van de wijk uitgedost met 'leuke' spookjes en 'lieve' heksen. Want kinderen die eenmaal echt bang gemaakt zijn, kunnen daar nog heel lang last van hebben. De steeds macaberder uitvoering van Halloween doet denken aan vuurwerk. Daarbij weet Neder land ook geen maat te houden. Nu de organisatie in Bossenburg zelfs alle kinderen onder de zestien jaar adviseert om niet mee te doen, lijkt Halloween veel te ver door te schieten. Zelfs een hor rorfeestje moet leuk blijven. Wie zichzelf en anderen op een platte manier wil prikkelen, moet dat kunnen doen Uit een telefonische steekproef on der tien cliënten, blijkt dat zij vin den dat de eigen bijdrage te hoog is geworden. Deze mensen rege len zelf iemand voor de was, de Een op de acht hulpbehoevenden op Schouwen ziet af van huishoudelijke hulp in kader van de WMO. strijk en de schoonmaak. „Zij vin den een alternatief in een particu liere oplossing", zoals burgemees ter en wethouders het omschrij ven in hun derde 'Voortgangsrap portage Sociaal Domein'. Uit die rapportage blijkt verder dat twee mensen bezwaar hebben gemaakt tegen het schrappen van hun huishoudelijke hulp. Hiervan heeft één cliënt zijn bezwaar inge trokken, nadat de WMO-consu- lent de nieuwe werkwijze had toe gelicht. De andere bezwaarproce dure is in behandeling. Een extern bureau heeft tachtig huishoudens bezocht om te kij ken hoe de veranderingen in de maatschappelijke zorg uitpakken. De resultaten worden in novem ber bekendgemaakt. Het bureau meldt al wel dat de onderzoekers vriendelijk zijn ontvangen en dat de cliënten een persoonlijk inter view waarderen. B en W schrijven dat zij hun best doen om een sociaal en be trokken beleid uit te voeren. Maar dat zij zich realiseren dat de veran deringen voor individuele huis houdens moeilijk kunnen zijn. Zij geven hoge prioriteit aan het voor komen van fouten. „De tussenstand ziet er positief uit. Het zal echter nog wel een aantal jaren duren voordat de ver anderingen op het gebied van maatschappelijke ondersteuning, jeugdhulp en participatie echt goed op de rit zijn gezet", aldus het college van B en W. Almanak Na een hele ochtend met haar schoon moeder 'gezellig' uit winkelen te zijn geweest, had de Sluise het wel even gehad met haar 'trouwma'. Uren had ze in de herfstkou goedbedoelde ad viezen moeten aanhoren, opmerkin gen moeten slikken over haar figuur en interesse moeten veinzen in de mi sère van de overgang. Na een warm bad was ze weer een beetje zichzelf en reed ze naar de supermarkt. Toen ze haar auto wilde parkeren, zag ze haar schoonmoeder, in gesprek met een paar vriendinnen. De gedachte kwam spontaan bij haar op: „Ach kijk, een heksenkring..." Informatiesessie prostaatkanker De maand november staat al enkele jaren in het teken van prostaatkanker. Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis besteedt op woensdag 4 november en op dinsdag 10 november dan ook extra aandacht aan deze ziekte. De Prostaatkanker Stich ting staat 4 november van 9.00 tot 15.00 uur met een infostand in de centrale hal van het ziekenhuis in Goes en op 10 november van 8.30 tot 12.30 uur in Vlissingen bij de polikli niek urologie. Aanleg dam vordert gestaag De eerste contouren van een dam in de Thoolse ha ven zijn zichtbaar. Het is de bedoeling dat hij aan het eind van het jaar 'water- kerend' is. De dam wordt aangelegd om te voorko men dat huizen in de wijk Waterfront onder water ko men te staan als het Vol kerak-Zoommeer wordt in gezet als waterberging. Legpenning voor Jaap Platteeuw Vanwege zijn grote inzet voor de Zeeuwse Rijwiel en Toervierdaagse Zeeland (ZRTV) heeft Jaap Plat teeuw gisteravond uit han den van burgemeester René Verhulst de Frans Naerebout-vrijwilligersleg- penning ontvangen. Dat ge beurde tijdens zijn af scheid als bestuurslid in hotel Goes. Platteeuw (77) was in 1988 medeoprichter van de ZRTV. Het evenement trekt jaar lijks meer dan duizend deelnemers. De buurman die ver kleed is als griezelig monster, ketchup op de straat, een hand die plots uit de bosjes schiet, of een doodshoofd van papier maché: Halloweenfiguren kun nen kinderen soms de stuipen op het lijf jagen. „Mijn zoon van vijf zag vorig jaar per ongeluk een enge clown. Het gebeurde gewoon overdag, maar we hebben er tot april ple zier van gehad: hij wilde ineens een lampje aan in bed en durfde 's nachts niet meer alleen naar de wc." Aukje Verhagen, organisator van het Halloweenfeest in Hans- weert, weet maar al te goed hoe GOES. De zeven gemeenten die als Samenwerkingsverband Wel zijnszorg Oosterschelderegio (SWVO) hulpmiddelen voor zie ken en gehandicapten inkopen, willen met een nieuwe leveran cier een prestatiecontract afslui ten dat jaarlijks kan worden op gezegd. Het contract met de huidige leverancier, firma Beenhakker uit Capelle aan de IJssel, was af gesloten voor vier jaar met moge lijkheid tot verlenging, maar er is al geruime tijd onvrede over de levering. Ook de klachtenaf handeling laat te wensen over. Het contract met Beenhakker loopt af op 1 april volgend jaar, de nieuwe aanbesteding loopt in middels. Een eventuele nieuwe leverancier krijgt te maken met een prestatiecontract met de mo gelijkheid om dat per jaar op te zeggen of te verlengen. De Goese SP-fractie heeft on langs vragen gesteld aan burge meester en wethouders over de problemen bij Beenhakker. Vol gens het college is naar aanlei ding van een recent overleg een verbeterplan opgesteld door de firma. Alle opdrachten voor de Oosterschelderegio worden van af nu uitgevoerd vanuit de loca tie in Kapelle. door Ton van den Nouweland zierikzee. Honderd van de acht honderd hulpbehoevenden op Schouwen-Duiveland zien af van huishoudelijke hulp in het kader van de WMO. Tip? redactie@pzc.nl COES THOLEN GOES slapen meer v.d. Spiegelstraat 94, Goes Tel. 0113-85 08 72 Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein 'De Smokkelhoek' KEUKENSTUDIO Tel. 0113 - 33 00 04 www.ssk-keukenstudio.nl Wel leuke door Cornelleke Blok door Luc Oggel In Vlissingen lopen allerlei heksen, doden en andere vreemde figuren over straat, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 93