Seminar met Jan Kees de Jager Online shoppen in een Zeeuwse winkelstraat Uw gebouw energiezuinig, comfortabel en op afstand bedienbaar Hoe mooi is dat? itngroep.nl De gezonde keuze moet een automatisme worden. Dat heeft de GGD Zeeland voor ogen met de Vitale Revolutie, een be weging die in gang wordt gezet om de Zeeuwen langer fit te houden. Q Contacta.nl 3-4-5 november MIDDELBURG Online shoppen is in Nederland enorm populair en een grote concurrent voor de detaillist in de winkelstraat. Maar er liggen ook kansen en de aanval is dan de beste verdediging. Dat is wat DELTA voor ogen heeft met haar e- boulevard. Het bundelen van aanbod van lokale detaillisten en bedrijven in één online winkelstraat: ZeelandNet e- boulevard. DELTA investeert in dit ini tiatief in samenwerking met deskundigen op het gebied van e-commerce. "Wij hebben een brede portfolio aan diensten op het gebied van multimedia en wij willen die diensten integre ren in een totaal concept. Wat wij niet willen is eenrichtings verkeer, dit moet echt samen met de markt in 'co-creatie' tot een mooi product komen", leggen Lisette Bron, marktma- nager DELTA en Aniek Uitde- willigen, product- en marktde- veloper Content en Portalen uit. Samen met het netwerk van experts brengen we de moge lijkheden van online onder nemen in beeld en de rol die DELTA daarin kan spelen. "De e-boulevard is ook het platform waarmee onze partners in con tact komen met lokale onderne mers, die een stap verder willen gaan met een online shop. Sommigen moeten die stap nog zetten en zeker voor hen kan de opzet van e-boulevard de online drempelvrees wegne men. DELTA is de partner met de bezoekers op zijn portalen en ze wil Zeeuwse ondernemers verbinden en ondersteuning bieden door het samenwerken in projecten. Samen kijken we naar de kansen op die markt, welke multimedia middelen moeten we inzetten? De trends volgen elkaar snel op. Expertise bij elkaar brengen en de toe gevoegde waarde voor elkaar zichtbaar maken is relevant om te slagen. De tijd van alleen zenden is voorbij, je moet actief de klant opzoeken en je kanalen aanpassen op je doelgroep met bijvoorbeeld met een app of de mogelijkheid bieden tot beeldbellen." Op Contacta.nl rolt DELTA de virtuele winkelstraat verder uit. "Hier kunnen we de connectie met ondernemers versterken en laten zien dat er een logische verbinding is tussen DELTA en Zeeuwse ondernemers", bena drukt Bron. "En in de E-Acade- my wordt kennis gedeeld over diverse online ontwikkelingen voor detaillisten en onderne mers en in de Contacta Arena treedt detailhandelsgoeroe Paul Moers op. Ook het digitale zorgaanbod van de toekomst 'Cubigo' wordt hier gepre senteerd. Met 90.000 unieke bezoekers per dag en 300.000 unieke bezoekers per week kan DELTA je echt een stap verder helpen. Een webshop is in feite een tweede filiaal met een groot bereik. Dat is in een tijd waarin de detailhandel onder druk staat een kans om met beide handen aan te grijpen," bena drukt Uitdewilligen tot slot. Zeeland wordt ouder dan het lande lijke gemiddelde. "Maar de gemid delde periode van chronische ziek te is in onze provincie ook langer. Daar valt winst te halen. Wanneer mensen zo lang mogelijk vitaal zijn dan kunnen ze ook langer zelf anti ciperen op veranderingen, zelf hun beslissingen blijven nemen en blijven participeren", zegt Estherella van Klinken. Van Klinken is project leider voor de Vitale Revolutie van de GGD Zeeland. Een project is de Vitale Revolutie echter niet, in de aanloop is gedurende een jaar voor een projectma tige aanpak gekozen, wat moet uitvloeien in een be weging die op natuurlijke kracht doorzet. De revolutie naar vitale burgers kan het best in gang gezet worden in de leefomgeving, de plekken waar mensen wonen, werken en leren. "Je sorteert veel meer effect als je het gezamenlijk vanuit ieder domein aanpakt. We willen een zo breed mogelijk draagvlak creëren. We richten ons daarom op Over heid, Ondernemer en Onderwijs", vertelt Van Klin ken. Senior communicatieadviseur Arjan van Schaijk: "Contacta.nl biedt met zo'n 350 standhouders en 28.000 bezoekers een groot bereik naar onderne mers en Zeeuwse inwoners." Een gezondere bur ger is ook een productievere werknemer, maar een gezonde werkplek gaat verder dan een goede bu reaustoel. Voor de mentale balans moet je ook wel eens een stapje mogen terugdoen, om daarna weer gefocust verder te kunnen. Er worden vijf levens domeinen onderscheiden die invloed hebben op de gezondheid: Fysiek (voeden en bewegen), sociaal, Ervaar het zelf op stand 222 en maak kans op een Nefit Easy Thermostaat Tekst John de Kok Foto GGD Zeeland Een vitale revolutie Leefomgeving Groot bereik SLIM HUIS toekomstbestendige techniek GOES Op uitnodiging van de vijf Bevelandse gemeenten (Borsele, Goes, Kapelle, Noord-Beveland, Reimerswaal) is oud-minister van Financiën Jan Kees de Jager gastspreker op een seminar over de regionale economische ontwikke lingen. De Jager is uitgenodigd vanwege zijn achtergrond als Zeeuw en voormalige minister van Financiën. In zijn verhaal zal hij onder meer ingaan op (regionale) economische ont wikkelingen en het ondernemerschap. Het seminar wordt georganiseerd in samenwerking met LMG op woensdag 3 november in de Contacta Arena. De Bevelandse gemeenten werken aan een gezamenlijke Economische Agenda. Op Contacta.nl vormt het seminar met De Jager een aanloop naar dit traject. De Bevelandse gemeenten werken op uitvoeringsniveau al samen in GR (Gemeenschappelijke Regeling) De Bevelanden. Vanaf half november gaan ze om de tafel met de STEC Groep om beleid uit te zetten op de economische ontwikkeling van De Bevelanden. De Jager, geboren in het Zeeuwse Kapelle, kent de groei van starter naar succesvol ondernemer uit eigen ervaring. Naast zijn studies bedrijfseconomie en Nederlands recht, richtte hij met een studievriend het internetbedrijf ISM eCompany op. Na zes jaar bewindspersoon te zijn geweest, is hij nu weer zelfstandig ondernemer en sinds november 2014 werkzaam als CFO bij KPN. Zijn kennis en ervaring maken hem een veel gevraagd spreker. Met dank aan zijn Zeeuwse roots is hij een graag geziene gast op zakelijke evenemen ten hier in de regio. Na het seminar opent De Jager de jaarlijkse Bevelandse on dernemersborrel op het Bevelandenplein vanaf 22.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 78