ueita route Beleef de Deltaroute Onze Deltawerken zijn beroemd over de hele wereld. De Oosterscheldekering is verreweg de meest bekende met een iconische status als '8e wereldwonder'. Het hoofddoel is en blijft de beveiliging tegen het water. En dat geldt voor alle 13 Deltawerken die zo'n. 3 miljoen inwoners van Zeeland, Brabant en Zuid-Holland beschermen. Ze zijn niet meer weg te denken als levensader voor het totale gebied en vormen letterlijk en figuurlijk de brug naar een bloeiende economie, heerlijke recreatiegebieden, mooie natuur én fijne woonomgeving. Q Contacta.nl 3-4-5 november 4 5 Nederland bestaat dankzij omvang rijke waterwerken. Vanuit die gedachte is het initiatief 'Be leef de Deltaroute' ontstaan, legt Eric van der Weegen, specialis tisch adviseur en relatiemanager Oosterscheldekering uit. "Rijks waterstaat is een puur technisch infrastructureel onderdeel van het ministerie van Infrastructuur en Milieu. Zij ontwikkelt zelf geen recreatie en toerisme, doet niet aan reclame. Daarom is contact gezocht met de ANWB." Dit initi atief is een trendbreuk, net als de activiteiten die Van der Weegen kon ontwikkelen als projectleider Tour de France met de finish op Neeltje Jans. Hij kreeg de ruimte voor het opvallende kunstproject 'Bring in the Dutch' en drapeer de enorme gele spandoeken met mooie woordspinsels zoals 'Water you thinking' om de gevels van het Topshuis. Een kleine revolutie in de wereld van Rijkswaterstaat, maar vooral ook trots, trots op dit hoogstandje van Nederlandse techniek waar van zij zelf deel uitmaken. "Het was een unieke kans om ons te laten zien. Er zaten bijna 500 journalisten in het Topshuis. Het leverde prachtige beelden op en deze 2e tour etappe is de best bekeken etappe ooit. Dan mag je heel tevreden zijn met je actie." Overal ter wereld stromen 'the Dutch' binnen bij overstromin gen in de wereld met advies in nieuwe verdedigingssystemen. Problemen met water? 'Bring in the Dutch!' is een begrip in de we reld. "Jaarlijks ontvangen we vele buitenlandse gasten en vertegen woordigers van landen uit de hele wereld. Voor ons Nederlanders is het zo normaal dat we droge voe ten houden, maar dat is het niet. Dat besef ebt hier langzaam weg, terwijl er iedere dag hard aan ge werkt wordt. Ook dat is wat we willen laten zien in de 'Beleef de Deltaroute'. Het gevoel van waar dering willen wij losmaken bij onze eigen bevolking. De teneur is momenteel sterk dat er niets kan, vanwege de crisis en de bezuini gingen. Maar de beheersing van het water in Nederland en het on derhoud aan de Deltawerken gaat onverminderd door. En het is een noodzaak als we niet bij Utrecht al aan zee willen wonen," benadrukt Van der Weegen nog eens. "De ge schiedenis van de Deltawerken is meer dan de zichtbare betonnen obstakels, dijken, sluizen en brug gen. Er hoort een verhaal bijhet verhaal van de Deltaroute." Nieuwe verbindingen in andere producten, gezamenlijke promo tie en nieuwe plannen vormen de ambitie van 'Beleef de Delta route'. Op Contacta.nl willen we kennismaken met bedrijven en organisaties die ook trots zijn op hun product en dat willen delen met ons initiatief", legt Van der Weegen uit. "We kunnen elkaar versterken en promoten voor een brede doelgroep door het verbin den van expertise, routes, evene menten, attracties en ideeën. De Deltawerken zijn een etalage voor onze ondernemingen. In de stand van 'Beleef de Deltaroute' kunt u kennis maken met het project team en de projectleiders/omge vingsmanagers van verschillende projecten in de Delta. Met hen kunt u bespreken hoe deze sa menwerking vorm kan krijgen." 'Beleef de Deltaroute' is een initiatief van Rijks waterstaat en de ANWB om de 13 Deltawerken te beleven en ook te leren over de waterwerken van nu en straks. Recreatie en waterveiligheid hand in hand. Gestart in 2014 bij het Watersnoodmuseum door Minister Melanie Schultz, Directeur Gene raal Jan Hendrik Dronkers van Rijkswaterstaat en directeur Guido van Woerkom van de ANWB Deze piekwas symbolisch, voor de aanleiding voor de bouw van een immens Deltaplan, ingeluid direct na een verwoestende Watersnoodramp in 1953. De uitvoering van het Deltaplan duurde tot 1991 en beschermt nu met haar 13 Deltawerken 3 miljoen mensen, k www.beleefdedeltaroute.nl Tekst Annet van de Ree Foto Dirk-Jan Gjeltema Levensader van de Zuidwest Delta Eric van der Weegen: Voor ons Nederlanders is het zo normaal dat we droge voeten houden, maar dat is het niet." Bring in the Dutch!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 73