de Bat opent Contacta.nl editie 2015 I Contacta.nl 3-4-5 november 2 3 Perry Kentin van LMG strategie+creatie: "Het draait uiteindelijk om het sluiten van deals, binnenhalen van leads en business genereren. "Contacta.nl is meer dan een beurs. Het biedt naast contacten ook inhoud en een verhaal. Ieder jaar zijn er inspirerende gastspre kers en interessante seminars. Het is de ontmoetingsplaats voor relaties, maar ook stagiairs, werk zoekenden, afnemers en leveran ciers ontmoet je hier. Je komt hier hét bedrijfsleven van Zeeland tegen. Ook ondernemers zien duidelijk de toegevoegde waarde. Niet voor niets is Contacta één van de weinige beurzen die, tegen die stroom in, blijft bestaan en zelfs groeit. Ik heb begrepen dat de bezoekersaantallen de afgelo pen vijfjaar zelfs zijn verdubbeld. Deze cijfers spreken voor zich." Wat gaat u de exposanten en toe hoorders meegeven bij de ope ning? "Ik wil de bezoekers vooral op roepen om zich te laten inspire ren en nieuwe contacten te leg gen. Dat geldt voor de sessies, maar ook voor ontmoetingen. Ga eens ergens naartoe, waar je nor maal gesproken niet komt. Heb aandacht voor je bestaande con tacten, maar ga ook op zoek naar nieuwe. Stap uit je comfortzone en kijk wat datje brengt. Werk ook aan je netwerk buiten Zeeland. Bijvoorbeeld met De Zeeuwse connectie op woensdag. Bezoek de innovatietafels die de Kamer van Koophandel organiseert sa men met Zeeuwse partners. Be zoek een lezing of seminar. Laat je verrassen." Er is hard gewerkt aan de reali satie van nieuwe infrastructuur (Sloeweg, Sluiskiltunnel, N61, verbinding Gent) welke effecten verwacht u? "De infrastructuur moet op orde zijn, dat is een voorwaarde voor de economie. Dat geldt uiteraard voor de fysieke wegen en vaarwe gen en voor digitale verbindin gen. Zo zijn we nu bezig met een proef voor sneller internet in het buitengebied." U bent erg actief op social media. Op welke manier werkt dit voor u? "Met social media ben je makke lijk benaderbaar. Zo houd ik fee ling met de samenleving. Dat is voor mij een voorwaarde om mijn werk goed te kunnen doen. Via so cial media gaat dat erg makkelijk. Een echt goed gesprek met men sen heb je pas bij een ontmoeting. En die kans geeft Contacta.nl je op een presenteerblaadje." Wat is volgens u de grootste uit daging voor Zeeland? "De kwaliteit van leven op peil houden. Een goed draaiende economie is daarvoor een rand voorwaarde. Maar het gaat veel verder. Als regio wil aantrekke lijk zijn voor jongeren, daarvoor moeten de stedelijke voorzienin gen op orde zijn, het onderwijs goed, culturele voorzieningen aanwezig en een mooie natuur die je kunt beleven. Dat vergt in zet van iedereen. Welke verbinding ontbreekt er nog in Zeeland en welke verbin ding is voor u een uitdaging? "De digitale verbindingen voor de hele regio en waar we zeker in moeten investeren is in de part ners buiten Zeeland: Brabant, Zuid-Holland en Vlaanderen. Bij veel projecten zijn zij belangrijke partners. En in Den Haag en Brus sel meer aandacht op Zeeland vestigen. Dat moet meer 'commit ment' én middelen voor Zeeland creëren." klaar voor volgende stap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71