Vejinovic mag hopen op terugkeer in basis selectie SHOT het dopinggebruik binnen de voetbalwereld onder de loep SPORT 3 Verheijen wil ook Kistner bedanken „In de voetbalwereld is sprake van medische wonderen, die artsen niet weten te verklaren. Neem Da vid Luiz van Paris Saint Germain, die negen weken na een spier- scheuring weer kon voetballen. Of het wonderbaarlijke herstel van Arjen Robben vlak voor het WK 2010. Hij was één van de smaakma kers van het toernooi. Drie weken later bleek dat hij een grote scheur in zijn dijbeen had. Hoe kun je dan spelen op dat niveau? Ik vind dat daar openheid over moet ko- Raymond Verheijen: „Ook deze meneer Kistner wil ik bedanken voor het prachti ge compliment. Kennelijk lukt het ons om iets 'boven natuurlijks' te creëren. Waarom mijn trainingsme thode nog niet wereldwijd is ingevoerd? Dat vraag ik me ook elke dag af. Ik heb me bezig gehouden met de jeugdopleiding van Feye- noord. Die is vijf keer op rij bestempeld als de beste van Nederland. Argentinië had al twee decennia geen halve finale meer gehaald. Ik werd in 2013 gevraagd en ze halen de finale. Ik heb Frank Rijk aard geholpen bij Barcelona, Dick Advocaat bij Sint Petersburg. Chelsea won de FA Cup. Mijn trainingsme thode heeft zich allang be wezen. Maar, natuurlijk helpt do ping in het voetbal. EPO zorgt dat je bloed meer zuur stof opneemt. Je herstelt sneller. In het steeds sneller wordende spelletje kun je meer acties per minuut ma ken. Mensen die ontkennen dat doping zin heeft, zijn niet goed bij hun hoofd." Guus Hiddink heeft on danks herhaalde verzoeken niet gereageerd. men, want van zulke behandelme thoden kan de hele maatschappij profiteren." „Ik hoop dat de discussie losbarst over doping in de sport. De FIFA veegt dit onderwerp het liefst on der het tapijt. Ik wil bewijzen dat het belachelijk is wat ze ons wil len laten geloven." Lacht. „,Ze waren extreem fit ja. ROTTERDAM. Giovanni van Bronck- horst gaf gisteren aan dat 'de kans dat Marko Vejinovic weer terug keert in de basiself groot is'. De oe- fenmeester liet de voor 3,5 mil joen van Vitesse overgenomen vormgever midweeks tegen Ajax op de bank, maar zou tegen ADO Den Haag weer willen voortbordu ren op de formatie die al weken lang min of meer de vaste basiself was. En dat is dus zonder Tonny Vilhena en met Vejinovic. „Ik heb het Marko voor de wedstrijd tegen Ajax uitgelegd", zegt Van Bronck- horst. „Ik dacht tegen Ajax meer een type als Tonny Vilhena nodig te hebben. En die heeft het ook goed gedaan." Dat Ajax volgende week weder om de tegenstander is en dat bij deze uitleg dus wederom Vilhena boven Vejinovic zal worden verko zen, daar wilde Van Bronckhorst niet hardop over filosoferen. „Ik ben nog niet bezig met die wed strijd, eerst ADO Den Haag uit zien te winnen. Dan kijk ik pas naar de volgende wedstrijd." Ruben Schaken is op tijd fit voor het duel met zijn oude liefde Feyenoord. De flankaanvaller kampt met een voetblessure en be perkte de training van gisteren tot het lopen van rondjes. Trainer Henk Fraser rekent echter op Scha ken die vandaag aansluit op de groepstraining. ten stoppen met rennen." „Ik heb zijn methode geanaly seerd en besproken met artsen. Het snijdt grotendeels hout, maar kan niet alles verklaren. Niet de speciale energie die deze zeer mid delmatige teams op de belangrijke momenten aan de dag legden. Bo vendien: als een sensationele trai ningsmethode bestond, dan had de hele wereld die toch al om armd?" „Op het EK van 2008 in Zwitser land en Oostenrijk zijn verdachte hemoglobinewaarden gevonden. Die waren tijdens het toernooi ge stegen, terwijl die waarde juist daalt door fysieke inspanning. On derzoekers weten dat aan uitdro ging. Dat is je reinste onzin. Op het WK 2014 in Brazilië, waar met veel hogere temperaturen werd ge speeld, bleven die waarden gelijk. Artsen zeggen nu dat de resulta ten uit 2008 onderzocht hadden moeten worden." zijn plaats afstaan aan Fischer, Schone of sinds kort El Ghazi. Leuk allemaal, maar de eerste associatie met dit Ajax is toch niet dat het een geoliede machine is. De uitschakeling in de voorronde van de Champions League tegen Rapid Wien, de matige prestaties in de Europa League nemen de eu forie over de prima resultaten in de competitie weg. En dan kwam daar woensdag ook nog het beker- verlies tegen Feyenoord bij. „Ze ker de uitschakeling tegen Wien zorgde voor een lang rouwmo- ment." De competitie moet dit sei zoen troost bieden. ZATERDAG 31 OKTOBER 2015 Wat heeft u verbaasd in uw zoek tocht? Guus Hiddink op de sterke Zuid-Koreaanse schouders. foto AFP Wat wilt u bereiken met dit boek? Tot slot. Vond u Duitsland ook zo op merkelijk fit op het laatste WK? Is dat niet gewoon aan de trainings methode van Verheijen toe te schrij ven? 143,7 Op het EK 2008 werd Oranje in de kwartfinale uitgeschakeld door Rusland. Uitblinker bij de Russen, Andrej Arsjavin, werd omschreven als 'een wielrenner die de zwaarste bergetappe in de Tour de France heeft volbracht'. De ploeg van bondscoach Guus Hiddink liep in totaal liefst 143,7 kilometer. Frank de Boer heeft zijn basis dit seizoen vroeg com pleet. Alleen de spits blijft een vraagstuk, foto Pro Shots Heeft u nieuwe bewijzen van doping gebruik gevonden?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 55