hoe kom ik daar? Node gemist Street View, Gevonden foto's ZEELAND 11 Twitter Flip Feij @Lantvanbelogte "Bij ons in de kerk sloegen ze hallo- ween altijd over" #gespreksflard #Walcheren20i5 Streektaal Online Top 5 Uw reactie Veel plekken in Zeeland staan helemaal nog niet zo scherp op de kaart bij Google. Wat te denken van Noordzee Residence in Cad- zand-Bad. Het gigantische park met vele honderden recreatiewoningen zie je wel op Google maps. Maar ga je naar Street View, dan vlieg je terug naar 2009 en beland je op een knollenveld. Een an dere plek die snel verandert en nog niet door Street View is opgemerkt, is Waterdu- nen, langs de kust tussen Groede en Breskens. De afgebrande Protestantse kerk in Hoek staat er ook nog. Wie door Street View 'surft*, ziet ook dat her en der hele nieuwbouwwijken er nog niet op staan. De Google 'flits'-car heeft dus nog genoeg te doen. tekening. De Willem Ruysstraat is, zoals Street View laat zien, een oud stuk Ko ningsweg, tussen de Keersluis brug en de Timmerfa briek. De weg is ver noemd naar het schip De Willem Ruys, dat is gebouwd door de naast de weg ge legen scheepswerf De Schelde. Hadden politie, brandweer, Delta en Connexxion maar op Street View gekeken. Dan hadden ze al lang kunnen zien waar de Wil lem Ruysstraat in Vlissingen ligt. Ze zochten zich het apezuur naar de 'nieuwe weg', omdat die nog niet in het geheugen staat van na vigatiesystemen. Om al te grote brokken te voorko men, stuurde de gemeente Vlis singen de hulpdiensten en bedrij ven onlangs een extra duidelijke Google maps Street View Met Google Street View kun je letterlijk virtueel 'rondrijden'. Street View zit ingebakken in het kaartenprogramma Google Maps. Om straten te indexeren, rijden auto's met speciale fotoca mera's rond. Street View is zo wel te bekijken op een compu terscherm (in een internetbrow- ser) of vanuit de app van Google maps. Vanuit maps kun je mak kelijk naar Street View. Sleep het poppetje rechtsonder in het scherm (Pegman) naar de straat die u wilt bekijken en laat hem daar 'vallen'. Zodra je Pegman er gens hebt neergezet, beland je in een andere wereld. Kijk er eens rond en ontdek dat je er ook door de tijd kunt reizen. ZATERDAG 31 OKTOBER 2015 Halloween is dit jaar populair der dan ooit; ook in Zeeland. Zo is de stoomtrein in Goes omgetoverd tot een Halloween express en zijn er door heel de provincie griezeloptochten. Maar christelijk? Nee, dat is het feest niet. Het is altijd weer mooi om te le zen, de bijdragen van onze Streektaal-medewerkers; van daag weer op pagina 13 van dit katern. Ook op de website zijn de bijdragen van Engel Rein- houdt, Frans van der Heijde, Henk Blom en Rinus Willemsen (terug) te lezen. Maar als je het écht goed wilt meekrijgen, is het nog veel mooier om het te horen. En dat kan ook op de website. Elke week spreken onze dialectspe cialisten hun tekst in, zodat je het Schouws, Walchers, Beve- lands of Zeeuws-Vlaams kunt horen zoals het hoort. www.pzc.nl/streektaal 1. Opeens was Kyaro zijn fiets kwijt: op klaarlichte dag 2. Anti-kraak in voormalige Lidl Terneuzen 3. Buurtbus brengt dorpen in Zeeland in verbinding 4. Verkommerde winkelruimte aan Oostwal in Goes ziet er weer fris uit 5. Middelburg is weer bereik baar vanaf A58 via nieuwe turborotonde Veel reacties op onze website op het bericht over de buurt bus, die een onmisbare schakel is geworden in het openbaar vervoer. 'Op zich goed dat ze er zijn maar met 600.000 werklo zen is het een smerige bezuini ging deze door vrijwilligers te la ten rijden', vindt M. Cammaert. Paul schrijft: 'Bevalt prima. 2de auto de deur uit en indien het nodig ismet het busje of op de fiets.' Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie G facebook.com/depzc @pzcredactie st door de straten google.nl/streetview

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 43