Een nieuw begin Asfalt gemaakt van huishoudafval Duurste stukje grond Gevalletje jammer Google rijdt weer door Zeeland en maakt nieuwe F Zo COLOFON 10 ZEELAND Google Street View. De meesten zoeken erop naar hun huis of buurt. Anderen gebruiken het als een modern 'ontdek je nog heel veel. plekje'. De typische Street View-auto rijdt weer door Zeeland, waardoor de regio beter op de kaart komt. Al ontbreekt er Hoewel hele nieuwbouwwijken in Goes nog niet op Street View te vin den zijn, staat het centrum van Brui- nisse er wel goed op. De Google auto kwam hier gelukkig niet te vroeg voorbij. Want begin dit jaar werd op het Kerkplein nog fors verbouwd. In middels serveert Johnny's Taria friet en frikadellen op de plek waar ooit een Marskramer stond. De nieuwe cafetaria is een eerste im puls voor de invulling van een nieuw dorpscentrum. En Google Street View was erbij. 088-0139910. Recyclingbedrijf Heros - de buur man van Yara - en wegenbouwer KWS presenteerden gisteroch tend in alle vroegte hun nieuwe vinding. „Twee jaar geleden heb ben we er al een proefVak van ge maakt bij Heros", vertelt Martin Dees van KWS Infra BV. Hij wijst voor vertrek naar Yara op het weg dek, waar veel zwaar vrachtver keer overheen is genomen. Het ziet er nog prima uit. In het treintje van maritiem in formatiecentrum Het Portaal van Vlaanderen, waarvan Heros-direc- teur Arie de Bode voorzitter is, gaat het vervolgens naar Yara. De Baron Hippolyteweg richting de portiersloge van de kunstmestfa- briek wordt opnieuw geasfalteerd met een mengsel dat toekomst heeft: 25 procent granova (ge maakt van geschoonde bodemas sen uit afvalverbrandingsovens), 50 procent oud, hergebruikt asfalt en slechts 25 procent nieuw asfalt. Vrachtwagens rijden af en aan met het duurzame zwarte goedje, genaamd granofalt. Wegwerkers helpen het asfalt te verspreiden. „Het ruikt wel iets anders", merkt één van hen, „maar wat betreft de verwerking, maakt het niks uit met ander asfalt." Hij had Heros-directeur De Bo de en KWS-vestigingsdirecteur Dees geen groter compliment kun nen geven. Heros verdient de bo terham met het maken van grond stoffen uit afVal; war die naam niet meer mag hebben. „Afval is grondstof', zegt De Bode. Voor KWS Infra is dit ook interessant. Opdrachtgevers, en dat zijn vooral overheden, vinden her belangrijk dat aan het milieu wordt gedacht. Dees: „We kunnen ons met dit product granofalt onderscheiden en dat is nooit verkeerd, zeker niet als je het tegen een prijs kunt aan bieden die te vergelijken is met de andere soorten asfalt." Eindelijk. Nu kan iedereen 'ge nieten' van het duurste lapje grond van Zee land. Beter be kend als: de Mid delburgse (bo demloze) bouw put. Op de hoek Zuidsingel, Kor te Noordstraat en Konings- straat moest een theater en een drie- laagse par keerkel der ko men. De bouw wordt in 2005 - vier jaar na het besluit - stilge legd. De wand van de bouwput lekt; het begin van een drama. De grond verzakt, huizen raken beschadigd en worden deels on bewoonbaar. Tot november 2014 staat de put vol water om verde re schade te voorkomen. Let op: kijk op Street View van uit de Koningsstraat naar de bouwput en je ziet hoe die er in 2009 uitzag. Kennelijk kon de au to van Google er niet komen. In middels is het water in de put vervangen door zand en gras. To tale kosten: 20 miljoen euro. Waren ze maar een maandje later met die Street View-auto over de A58 bij Heinkenszand gereden. Dan had de nieuwe Sloeweg richting de Wester- scheldetunnel er in volle glorie op gestaan. Nu moeten we op Street View waarschijnlijk nog jaren aankijken tegen een weg die nog niet helemaal klaar is. Ty pisch een gevalletje 'jammer'. 11; QQ AM Street View flit! Krant niet ontvangen? Onze excuses. Bel onze bezorgservice: 088 0561510, of meld het op: www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Vragen? Bel: 088-0139910 Uitgever Erik van Cruijthuijsen Sales manager Kees van Zalinge Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid T: 088-0139995 E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright@wegener.nl Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118- 43 4000 T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl www.pzc.nl Redactie Walcheren, Bevelanden. Schouwen-Duiveland en Tholen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen T: 0118- 434021 E-mail: walcheren@pzc.nl; bevelanden@pzc.nl; schouwen-duiveland@pzc.nl; tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informa tie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt in trekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy sta tement op www.pzc.nl door Harmen van der Werf SLUISKIL. De bezoekers van kunst- mestfabriek Yara in Sluiskil-Oost wacht een primeur. Ze rijden straks over een nieuwe weg naar de portiersloge waarvan het asfalt voor een kwart bestaat uit resten verbrand huishoudelijk afval. De weg tussen Yara en Heros in Sluiskil-Oost wordt gedeeltelijk geasfal teerd met 'huishoudafval'. foto Ronald den Dekker door Jeffrey Kutterink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 42