Weduwe en dochter vechten over erfenis PW-leider: Onrust rond vluchtelingen ontstaat door wereldvreemd kabinet mm; Toeval in het vliegtuig NIEUWS 3 Studente vermist in Oeganda Met één slogan heeft Geert Wilders zich ontpopt als koning van de peilingen. Maar hoe moet dat dan, 'grenzen dicht? „Ik snap niet waarom u zulke negatieve vragen stelt." Dat kan. Al zijn het honderden grensovergangen, je kunt die bemannen. Met het leger, met marechaussees." „Ik wil geen muur om Nederland, maar we zul len wel serieus moeten patrouilleren. Het lukt Europa nu immers niet aan de buitengrenzen. Kijk naar de kaart, het is ondoenlijk om Euro pa gesloten te krijgen." „Dat is makkelijker. Kijk naar die waaier van eilanden van Euro pa. In ons land kan het wel." „Ik weet wel dat het een fractie is van de kosten die we krij gen als we het niet doen. Want dat be tekent namelijk dat honderddui zenden mensen ieder jaar zullen blijven komen. Die alleen al in het eerste jaar 36.000 euro per persoon kos ten." „Als ze de juis te papieren heb ben, kunnen ze na controle ge woon door." „Ik verzeker u dat als je de gren zen sluit voor asielzoekers, dus niet voor iedereen, dat ze dan naar andere landen zullen gaan. Dat is juist goed voor onze economie, de werkloosheid, onze identiteit. Het is precies contrair aan wat Angela Merkel doet. Zeg je: Wir schaffen das, kom maar. Dan komt ieder een. Als je zegt: Je bent niet wel kom, je komt er niet in, dan heeft dat een enorm effect. Een enorm effect." „Natuurlijk zal dat tot enige over last zorgen, maar vele malen min der dan als we dat niet doen. Het gaat ons anders miljarden kosten, want het zijn ook niet de atoomge leerden en chirurgen die we bin nenlaten. Het zijn vooral mensen die op zoek zijn naar de geneug ten van onze verzorgingsstaat." „Ik hoef geen doorrekening. Ik hoef niets te bewijzen." „Zeker, zeker. Als u de moeite neemt om de instroomcijfers die ik bij de Algemene Beschouwin gen heb genoemd erbij te pakken, dan ziet u dat we op honderddui zenden per jaar uitkomen. Ga na wat dat kost. Aan uitkeringen, cri minaliteit. Een klein kind kan dat op z'n rekenmachine uitrekenen." „Gewoon doen. Gewoon grenzen dicht. Je hoeft hen volgens de ver dragen helemaal niet als vluchte ling te behandelen, het zijn mi granten. Bijna niemand komt via Schiphol. Als ze in Duitsland of België aan de grens staan, zijn ze al in een veilig land. Daar zullen ze hun verzoek moeten indie nen." „Ik snap niet waarom u zulke ne gatieve vragen stelt." „Iedere vraag is reëel, maar mijn antwoord, daar ga ik gelukkig zelf over." „Dat is ook waarom ik het een nepparlement heb genoemd. De PVV vertegenwoordigt met het ze telaantal nog geen 10 procent van de bevolking, terwijl miljoenen mensen, kijk maar naar de peilin gen, vinden dat we genoeg asiel zoekers in Nederland hebben." „Ik zou het dolgraag willen zoals in Zwitserland. Ik vind dat we een paar keer per jaar bindende refe renda moeten houden. Deze rege ring en Kamerleden vormen een elite die is losgezongen van de bur ger." „Omdat ik het wil veranderen. Samsom roept op zijn Nederlands Wir schaffen es, Zijlstra zegt: dat moet je juist niet doen. Het gevolg is, er gebeurt helemaal niets! Laat de bevolking meepraten." Geert Wilders begint over de open brief namens alle fractielei ders aan de burger. Het asieldebat moet zich niet afspelen in een kli maat van bedreigingen en intimi datie. „Ik heb meegetekend, omdat ik wilde uitstralen dat wij als PVV natuurlijk voor geweldloos verzet zijn en tegen bedreiging. Ik weet zelf hoe het is. Maar de meeste mensen die de brief hebben on dertekend snappen eigenlijk niet wat ze hebben veroorzaakt. Dat burgers er genoeg van hebben en het gevoel hebben dat niemand echt naar ze luistert. Wat u er ook van vindt, ik heb tenminste een oplossing, zij niet." „Ik wil ze geen bedreiging en ge weld in de schoenen schuiven, maar de onrust is ontstaan door dat ze mijlenver van de burger af staan." Lachend: „U zult mijn feestje echt niet kunnen bederven hoor. Jullie doen wel je best, maar het wordt een hele mooie uitslag en dan krijg ik van die zure vragen." „Dat is waar, dat is waar. I stand corrected." „Nee, ik zal dat niet doen." „Weet u, neem het allemaal maar met een korreltje zout. Ik maak me daar nul komma nul zorgen over. Hoe groter we worden, hoe moeilijker het wordt ons te passe ren. Partijen als het CDA verko pen hun moeder nog voor de macht." „Heel simpel. Maak ons zo groot mogelijk dan zullen we het min ste water bij de wijn hoeven doen." Dan met een knipoog: „Dat was het heren, ik hoop dat er niet een te zure kop boven dit verhaal komt." DUBBELGANGERS KAMPALA. De kans is klein dat een 21-jarige vrouw uit Amsterdam nog levend wordt teruggevonden in Oeganda. De geneeskundestu- dente verdween bij een rivier vol nijlpaarden en krokodillen. Woensdagavond kwam zij met drie studiegenootjes aan in Mur- chison Falls National Park, het be roemdste wildpark van Oeganda. De meiden liepen stage in hoofd stad Kampala en net begonnen aan een rondreis. In het park ging ze wandelen. Het was bijna don ker. Ze keerde niet terug. Haar vriendinnen sloegen alarm, waar na een grootscheepse zoektocht begon. De volgende ochtend werd haar waterfles gevonden langs de oever van de rivier. Wat er is gebeurd, is onduidelijk. De weduwe van de Georgische oligarch Kakha Bendukidze is in een felle juridische strijd verwik keld met de dochter van de man. Een dochter van wie niemand wist dat zij bestond. Anastasia Goncharova (24) dook plotseling op bij de begrafenis. De rechter heeft nu bepaald dat weefsel van de oligarch naar Londen moet worden gestuurd zodat DNA -tests kunnen worden gedaan, zoals Goncharova wil. De zakenman vergaarde zijn for tuin na het uiteenvallen van de Sovjet-Unie. Bendukidze keerde terug naar Georgië toen hij ruzie kreeg met Vladimir Poetin. In zijn geboorteland werd hij een succesvol politicus. Hij overleed in november vo rig jaar. Zolotova, kunstkenner en schrijfster voor de Russische Vogue, zou zijn erfenis krijgen. Totdat Goncharova opdook, die in Londen woont. De vrouwen zijn nu in drie landen in een juri disch gevecht gewikkeld. Gon charova vindt dat Zolotova geen recht heeft op de erfenis, omdat zij en Bendukidze al jaren uit el kaar zouden zijn geweest. ZATERDAG 31 OKTOBER 2015 'Ik heb een oplossing' door Tobias den Hartog en Laurens Kok foto Shody Careman Nederland heeft 1.027 kilometer grens. Hoe gaat u die dicht gooien? Wilt u ook prikkeldraad? Nederland toch ook? De kosten zijn hoog. Vrachtwagens staan straks weer in de file voor de grens? Maar bij Calais belemmeren files de handel toch ook? Die files moeten we dan maar voor lief nemen? Waarom heeft u uw plan niet laten doorrekenen? Maar u beweert dat het uiteindelijk goedkoper is. Kan het juridisch wel? Met uw twaalf zetels heeft u nog lang geen meerderheid voor uw plan. Is het wel haalbaar? Dit zijn toch reële vragen? Nogmaals, in de Kamer heeft u geen meerderheid. Als de publieke opinie verschuift moet de politiek daar zijn oren naar laten hangen? U bent zelf nog steeds lid van dit 'nepparlement'. U zegt eigenlijk: zij laten een situatie ontstaan waarin het zo uit de hand kan lopen. U stond vaker hoog in de peilingen, maar bij verkiezingen haakten men sen weer af. Ho eens. We hebben u heel veel fei telijke vragen gesteld. U wilt premier worden van uw eigen kabinet. Bent u bereid uw 'minder minder'-uitspraak terug te nemen, zoals de VVD eist? Maar om een coalitie te kunnen vor men? U liet zelf een dag na de vorige ver kiezingen de belofte vallen dat de AOW-leeftijd op 65 zou blijven. j LONDEN. Neil Douglas trof donderdag tot zijn verbazing zijn dubbelgan ger aan naast hem tijdens de vlucht van Londen naar het Ierse Galway. Douglas en Robert Stirling hebben dezelfde oogopslag, tanden, haarkleur en baard. En bleken hetzelfde hotel te hebben geboekt foto Neil Douglas LONDEN. De Londense rechtbank heeft bepaald dat een DNA-test een einde moet maken aan een knallende ruzie over een erfenis van maar liefst 880 miljoen euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 3