Een boek vol confetti City of Dance naar rand van Middelburg Street View flitst door de straten Ely Engo is direct van waarde voor Waarde Recreatiesector beleeft dankzij 'topzomer' wel een goed jaar In een koude en natte septembermaand presteren recreatiebedrijven met overdekte voorzieningen nog redelijk goed. MEGA-|rt DAAGSE VLISSINGEN. Zeeuwse recreatiebe- drijven hebben een redelijke, maar geen overweldigende herfst vakantie beleefd. De gemiddelde bezetting van verblijfsaccommoda- ties als campings, hotels, vakantie huizen en bed breakfasts kwam uit op 45 tot 50 procent. Die balans maakt VW-direc- teur Patrick Polie op. Het najaar is als seizoensverlenger belangrijk voor recreatie-ondernemers. Dit jaar viel het naseizoen een beetje in het water. September was koud en nat, de afgelopen herfstvakan- tieweek wel weer iets milder. Polie: „De bulk van de toeris tische overnachtingsmogelijkhe den in Zeeland vind je op cam pings. We hebben 90.000 cam pingplaatsen op een totaal van ruim 130.000 verblijfsplaatsen. Je ziet dat campings met elk-weer- voorzieningen ook in een natte september nog aardig wat gasten ontvangen. Op gewone campings was het stiller." Arthur van Disseldorp, de Zeeuwse regiomanager van de Re- cron, de koepelorganisatie van re creatieondernemers, schetst een zelfde beeld. Hoewel campings een topzomer achter de rug heb ben, toont de koude september maand volgens hem aan dat bedrij ven die innoveren en investeren een langer seizoen kunnen draaien en zo meer rendement ha len. Van Disseldorp zegt dat drie mooie zomers een onderliggend probleem van de Zeeuwse recrea tiesector maskeert. „Er is nog een flink aantal on dernemers dat niet innoveert, zich specialiseert of investeert in kwaliteitsverbetering. Dan praat ik over 40 procent van de recreatie- bedrijven. Het zijn gemiddeld de wat kleinere bedrijven, die goed zijn voor 20 procent van de bed den. Zij blijven stil staan. Ze zeg gen nu dat ze geen probleem heb ben, want het staat toch vol? Maar als we straks achter elkaar twee slechte zomers hebben, piepen ze." Ook Polie geeft aan dat zich een duidelijke scheiding aftekent tussen investerende, innoverende recreatiebedrijven en de achterblij vers. „Waar wordt geïnvesteerd, zie je betere resultaten." Door de mooie zomer is het aantal overnachtingen in Zeeuwse toeristische accommodaties met drie procent gestegen naar ruim 9,8 miljoen. Ook besteedden toe risten 4 procent meer in winkels en horeca. MIDDELBURG. Na afloop van de presentatie van het Zeeuwse boekenweekge schenk van Franca Treur lag de vloer van de Kloveniers doelen in Middelburg vol confetti. De schrijfster werd verrast op een regen vol kleu ren tijdens een bijeenkomst waarvoor zo'n honderd figuranten van de speelfilm Een dorsvloer vol confetti naar Treurs gelijknamige roman - waren uitgenodigd. Ik zou maar nergens op rekenen heet het geschenk voor iedereen die de komende week in Zeeland een boek koopt. Een berg confetti is iets waarop Treur niet had gerekend. foto Ruben Oreel MIDDELBURG. De festivals City of Dance en Go Dutch verhuizen van het centrum van Middelburg naar de rand van de stad. De ge meente stelt gemeentegronden aan de Oude Veerseweg - ten oos ten van de N57 - ter beschikking. Het dance-evenement en het Nederlandstalige muziekfeest vin den elk jaar in juli plaats. City of Dance maakt op zaterdag gebruik van de Markt, Plein 1940 en Hof van Tange. Go Dutch is op zondag op Hof van Tange. Beide evene menten trekken duizenden bezoe kers vanuit het hele land naar Mid delburg. Tegelijkertijd is er zeker uit religieuze hoek bezwaar tegen de evenementen, met name tegen het Go Dutch festival op zondag. Organisator Martin Priem klopte zelf bij de gemeente aan voor een andere locatie. MEUBEL I PAGINA 10 11 SPORT 8 9 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl ZATERDAG 31 oktober 2015 Toeristisch naseizoen: 'n zesje door Frank Balkenende t pot interieur axel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33