A 61% 39% TO©S 'De cliënten leven op na een fietstochtje' Ingrijpen in conflict over Warren-collectie bepleit Worst 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Halloween hoort heel eng te zijn Uw Mening ONEENS Schoolreisje gewonnen Demi niet in finale K3 paul kusters musical over sinterklaas en witte piet Ramon niet de beste patisserie zaterdag Maikel Harte Steeds meer raak ik ervan overtuigd dat ik eigen lijk niet alles wil weten. Zoals van de week het nieuws dat bewerkt vlees zoals hamburgers, ham en worst, kankerverwekkend is. Dat vind ik nu juist zo lekker, dat wil ik helemaal niet horen. Vooral worst. Boerenkool met worst, heerlijk. Of gewoon een rook worst van de Hema uit het vuist je, niet te versmaden. Ik heb nooit gerookt en ik drink met mate, tot nu toe dacht ik dat Met zulk nieuws komen ze ook niet als het dertig graden en hartje zomer is. mijn enige echte tekortkoming op gezondheidsgebied het feit was dat ik niet sportte, maar nu komt er in één keer een hele grote bij: ik eet graag worst. Dat gaat me nu dus op allerlei ma nieren moeilijk gemaakt worden. Waarschijnlijk staan er straks op pakjes worst allerlei waarschu wingen: 'eten van worst is dode lijk', 'worsteters leven korter', 'worst maakt meer kapot dan je lief is', dat soort boodschappen. Het zal ook wel een stuk duurder worden, omdat de overheid aller lei accijnzen gaat opleggen. Ie moet er niet van staan te kijken als je straks 7,50 voor een pakje worst betaalt. Er zal wel illegale handel ontstaan uit goedkope worstlanden. Straks vraag je Ome Henk om van vakantie in Turkije een slof wor sten mee te nemen. Met zulk nieuws komen ze ook niet als het dertig graden en hart je zomer is, nee, net nu het kou der begint te worden en het worstseizoen begint: erwtensoep, peen en juun, zuurkool, ik heb er net weer allemaal zin in. Gisteravond voelde ik mij toch wat ongemakkelijk toen ik in de supermarkt voor het schap met worsten stond. Ik heb m'n kraag wat verder om hoog gedaan, en op het moment dat er verder niemand in het gang pad stond heb ik stiekem twee worsten in mijn boodschappen- karretje gelegd, onder het toiletpa pier, dat wel. Ze hebben nog nooit zo lekker ge smaakt. Want dat krijg je hè: met dingen die eigenlijk niet mogen. Overblijven op school moet gratis zijn toosenhenk.nl O Ramon Huigsloot, patisse rie-adviseur bij Zeelandia in Zierikzee, heeft de eer ste plek bij het World Cho colate Masters in Parijs niet kunnen bemachtigen. Hij vertegenwoordigde Ne derland gisteren in de Grande Finale van de 'olympische spelen van de chocoladekunst'. Hij stond daar tegenover negen ande re top patisseries, die don derdag al door de jury wa ren geselecteerd. De finalis ten moesten twee opdrach ten uitvoeren. Volgens de jury deed de Franse Vin cent Vallée dat het beste. De groepen 7 en 8 van ba sisscholen De Lichtstraat in Westkapelle en De Klim roos in Krabbendijke heb ben een schoolreis naar Walibi Holland gewonnen vanwege hun succesvolle verkoop bij de Kinderpost zegelactie. Groep 7 en 8 van De Lichtstraal kregen een eervolle vermelding. Zij wonnen met een inge zonden filmpje een creati- viteitsprijs én haalden de lijst met best verkopende scholen van Nederland. Demi Matenahoru (21) uit Middelburg gaat niet door naar de finale van het SBS6-programma 'K3 zoekt K3'. Ze stond gister avond in de halve finale. In het programma gaan de zangeressen van kinder popgroep K3 op zoek naar hun vervangers. Volgende week staan er zes meisjes in de finale, drie er van vormen straks de nieu we K3. Mensen Reactie? Tips? redactie@pzc.nl „Dit vinden ze echt heerlijk", zegt Muller. „Als je veel binnen zit en steeds hetzelfde ziet, sluit je je op een gegeven moment een beetje af. Tijdens het fietsen leven onze cliënten helemaal op door alle prikkels en indrukken." Stiching Arduin, gehandicap tenzorg, hield 4 juli een 'Bene fietstocht' om geld op te halen voor de aanschaf van ten minste één rolstoelfiets. Ze sprokkelden 10.000 euro bij elkaar met de ver kochte stempelkaarten en spon sorgeld. Genoeg voor twee rol stoelfietsen. „Van de fietsenmaker mogen we elektrische ondersteuning op de fietsen 'lenen', zodat het min der zwaar trapt. We hadden net niet genoeg geld om dit ook met een te betalen", legt Muller uit. De lachende gezichten van Anne en Hamza zeggen genoeg: ze genieten. Vooral in het park van Middelburg is veel te zien, maar ook de fietspaden langs de 'drukke weg' zijn geliefd. Als er auto's of scooters voorbij rijden, reageert Hamza enthousiast. Het kan hem niet snel genoeg gaan. Ook de schapen in het wei land langs de weg richting Abee- le vallen in de smaak bij de twee cliënten. En die oranje blaadjes die onder de wielen knisperen zijn echt mega fascinerend. „De wind door hun haren, al le geluiden, kleuren, mensen en de dieren van de kinderboerde rij: dat vinden ze geweldig", zegt 'Alle geluiden, kleuren, mensen en de wind door hun haren, dat vinden ze geweldig!' Verhoeven. „In de tijd waar we normaal gesproken een rondje wandelen, kunnen we nu een veel grotere afstand afleggen en meer zien. De beleving wordt daardoor veel intenser." Hamza en Anne zitten ge woon in hun eigen rolstoel. „Dat is echt een uitkomst", vindt Mul ler. „Vooral voor mensen met een lichamelijke beperking zoals Anne. Zij kunnen niet in een ge wone stoel zitten." De fiets is niet alleen voor de cliënten van Stichting Arduin. 'Fietsenmakker' verhuurt ze voor 25 euro per dag. Het conflict tussen Molegraaf en de ZB (Zeeuwse Bibliotheek) is de afgelopen tijd hoog opgelo pen. Twee cahiers van het dag boek van Warren zijn zoek en Molegraaf heeft geen toegang tot het depot waar de collectie ligt. Dat zou tegen de afspraken zijn. Bovendien kan hij niet verder met zijn biografie over Warren. De ZB beweert dat Molegraaf wel toegang heeft tot de collectie en onderzoekt de vermissing. GroenLinks vindt dat Zeeland gebaat is bij een toegankelijke col lectie en een afgeronde biografie. Temmink vraagt of de provincie, die een belangrijke subsidiever strekker van de ZB is, om te on derzoeken of er mogelijkheden zijn om in te grijpen of te bemid delen. Daarnaast moet uitge zocht worden of er al aangifte is gedaan van de vermissing van de cahiers, vindt GroenLinks. Tem mink wil ook weten of de rest van de Warren-collectie nog wel compleet is. •v 261 reacties FF TV/ITTeREM BAT BE VOOR STELLING WEL ZO BEGINT, MAAR BAT ER NOG KAARTEN ZIJN... ZIERIKZEE KRABBENDIJKE MIDDELBURG MIDDELBURG Bas Berrevoets in nieuw designprogramma BNN Bas Berrevoets, afkomstig uit Middelburg, is vanaf maandag te zien in 'Oud en Nieuw', het nieuwe pro gramma van BNN. Tien de signers gaan met elkaar de strijd aan door van gebruik te spullen nieuwe produc ten te maken. In de eerste aflevering maken ze een sa lontafel van bouwafval. Het programma is vanaf maandag wekelijks te zien op NP03, om 20.30 uur. Hamza (I) en Anne (r) genieten van de ritjes op de rolstoelfietsen die Ar duin kocht met de opbrengsten van de Benefietstocht, foto Lex de Meester door Elodie Kint MIDDELBURG. „Daar gaan wel", roept begeleidster Carla Muller als ze de weg op rijdt met de rol- stoelfiets. Hamza begint meteen te lachen en maakt vrolijke gelui den. Aylin Verhoeven fietst erach teraan met Anne in de stoel. Aylin Verhoeven, begeleidster door Cornelleke Blok MIDDELBURG. Gerwi Temmink, statenlid van GroenLinks, vraagt het dagelijks provinciebestuur naar mogelijkheden om in te grij pen in het conflict tussen Mario Molegraaf, erfgenaam van Hans Warren, en de ZB.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2