KRO zendt documentaire uit over vier vrienden die omkwamen bij auto-ongeluk Fijne feestdagen met Kras Het drama van Erp Martyn, Sjoerd, Rens en Wessel zijn met zijn vieren op stap als het noodlot toeslaat. Hun ouders vinden steun bij elkaar. 479 499 549 Wat ver schrikke lijk, denkt Marjo Lem- men uit Someren. Het is vrijdagavond 20 februari, ze heeft net Hart van Nederland zit ten kijken. Ze zet de televisie uit en gaat slapen. Nog geen idee dat het item dat ze net heeft gezien over haar zoon Sjoerd (16) ging. In Erp heeft Hariëtte Stoffelen zojuist hetzelfde programma geke ken. De moeder van Martyn (19) is er iets minder gerust op als ze hoort van dat vreselijke ongeluk op de Gemertsedijk in Erp. Mar tyn is immers met vrienden gaan gamen in Gemert. Dezelfde kant op. De ouders van Wessel Bloe- mers (18) uit Someren-Eind heb ben op dat moment al 112 gebeld en worden met de minuut onge ruster. „Op de site van De Tele graaf werd bericht over een onge luk. Drie doden en een zwaarge wonde. De velgen op de nieuwsfo to leken precies op die van onze Wessel", vertelt moeder Angela. „Maar voor mijn gevoel klopte het niet. Wessel, Martyn en Rens zou den met z'n drieën weggaan. Ik wist niet dat Sjoerd óok in de auto zat." Willem en Ingrid Rovers uit Gemert, de ouders van Rens (20), komen dan net terug van een con cert. Willem: „Ik had verwacht de jongens bij ons te treffen, maar al leen mijn dochter was thuis. 'Ze zullen wel naar McDonald's in Veghel zijn gegaan,' dacht ik." Na middernacht gaat de bel in Someren, in Someren-Eind en in Gemert. De ouders van Sjoerd, Wessel en Rens krijgen het aller ergste nieuws te horen. Hun zo nen zijn even voor tienen frontaal tegen een boom gebotst op die Ge mertsedijk in Erp. Ze waren op slag dood. De ouders en het zusje van Mar tyn worden op dat moment door de politie met gierende sirenes naar het ziekenhuis in Tilburg ge bracht. Jos, de vader van Martyn: „De artsen zeiden meteen dat de situatie heel ernstig was. Maar ik dacht: 'misschien overleeft hij het tóch. Komt-ie voor mijn part in een rolstoel, als-ie maar blijft le ven'." Een paar uur later sterft hun oudste alsnog. Acht maanden geleden is het pas. Of al, het is maar hoe je het bekijkt. De KRO zendt morgen een documentaire uit over 'de jon gens', waaraan alle gezinnen mee werkten, omdat ze vinden dat hun zonen niet mogen worden vergeten. Marjo: „Ze waren nog veel te jong om te sterven. Ik vind het fijn als hun namen nog wor den genoemd." Want ook al ko men de tranen dan geheid en ra kelt het van alles op; het voelt goed om te vertellen over de jon gens. Over Wessel, die volgens zijn moeder altijd alles beter wist en van muziek hield. Wessel had veel vrienden, met wie hij heel wat uurtjes doorbracht in het 'hok', achterin de tuin van zijn ouders. Beetje chillen, beetje ga- men. Sjoerd kwam daar ook vaak. Dikke maatjes was hij met Wes sel. Zijn moeder Marjo typeert hem als heel sociaal: „Na zijn dood ben ik er pas achtergekomen hoeveel vrienden hij had." Rens dan. Een rustige en vriendelijke jongen. Vroeger verlegen, maar op het roc in Helmond, waar hij Wes sel en Martyn had leren kennen, had hij zijn draai helemaal gevon den. „Ze namen elkaar zoals ze wa ren", zegt de vader van Rens. Mar tyn was de kletskous van het stel. Uren kon hij praten over bussen, zijn passie. Graag ging hij dan ook met zijn vader mee, die buschauf feur is. Als Jos zijn brood was ver geten: „Haalde Martyn een bal ge hakt en stond-ie plots bij de bus halte: 'alsjeblieft pa'." Vóór het ongeluk kenden de ouders elkaar niet. Inmiddels heb ben ze hun eigen WhatsAppgroep- je en vinden ze steun bij elkaar. Hariëtte: „We begrijpen precies wat de ander bedoelt. Huilt de één, dan legt de ander een arm om hem heen. Pas zijn we met z'n allen naar de plek van het ongeluk geweest. Gek genoeg was dat fijn. Zwaar, maar fijn." Vrijdagavond 20 februari 2015. Rond 21.45 uur botst een auto met daarin vier vrienden frontaal tegen een boom op de Gemertsedijk in Erp. Het is nog al- tijd onduidelijk hoe het ongeluk heeft kunnen gebeuren. Sjoerd Lemmen (16) uit Someren, Wessel Bloemers (18) uit Someren-Eind en Rens Rovers (20) uit Gemert zijn op slag dood. Martyn Stoffelen (19) uit Erp wordt nog naar het ziekenhuis in Tilburg vervoerd, maar bezwijkt enkele uren later, op 21 februari. De wereld is Kras. Familie van de jongens op de plek van het ongeluk. De jongens: Wessel (linksboven), Rens (linksonder), Martyn (rechtsboven), Sjoerd (rechtsonder), foto's portretten privébezit, grote foto KRO Die nacht, toen de bel ging door Linda Akkermans Kruispunt: Een monument voor vier vrien den, zondag, 23.05 uur op NPO 2. S Kerst in Berlijn Ontdek deze wereldstad met talloze highlights. O.a. stadstour en boottocht inbegrepen. Klantbeoordeling 8,1 Zie: Kras.nl/12305 Kerst aan de Bodensee Populaire 3-landenreis met excursies naar o.a. het Donaudal, Lindau, Mainau en de Rheinfall. Inclusief vele feestelijke extra's Zie: Kras.nl/12303 B Kerstreis Lüneburger Heide Ontdek dit verrassende stukje Duitsland met o.a. Hamburg (incl. gids!), Hannover en Celle. Inclusief vele feestelijke extra's Zie: Kras.nl/12852 B Kerst in Wenen Beleef een onvergetelijke kerst in Wenen, de stad van opera's, componisten en Habsburgers. Klantbeoordeling 8,6 Zie: Kras.nl/12291 5 dagen v.a. 7 dagen v.a. 7 dagen v.a. 8 dagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 15