PORTRET 13 parante gemeente zijn, maar daar valt nog heel veel over te zeggen." „Weet ik niet. Wel binnen mijn eigen club uiter aard, maar wat andere partijen van me vinden, maakt me niets uit. Ik ben niet op de wereld ge zet om vrienden te maken. Bij vergaderingen geef ik alleen de burgemeester, de griffier en mijn eigen mensen een hand. Verder ga ik niet. Ik hou niet van die protocollen. Het is allemaal poppenkast. Ik ben van de oppositiepartij en als ze me onderuit kunnen halen, zullen ze dat niet laten. Maar ik ben Jezus niet. Als iemand mij een tik geeft, keer ik hem niet mijn andere wang toe, maar geef ik een tik terug. En liefst iets harder." „Ik kan niet tegen gekonkel, het onrechtvaardige dat je vaak ziet. Daarom zou ik nooit een goede wethouder zijn. Dat draaien en keren, dat is niets voor mij. Ik snap niet dat de SGP dat wel kan. Ik moet altijd kunnen zeggen wat ik wil. Bij collegebesprekingen kom ik uit fatsoen wel pra ten, maar het is verloren tijd. De SGP wil Leef baar Reimerswaal toch niet, want ze zijn als de dood voor ons. Ze nemen liever een zwakkeling zoals Hans de Kunder, want ze denken: die Weststrate neemt geen blad voor de mond, die overklast ons. Daar hebben ze wel gelijk in." „Dat was in een debat over het vluchtelingenpro bleem. Daar heb ik een duidelijke mening over: dat zijn niet de mensen die hulp nodig hebben. Zo heeft iedereen een mening. Dat mag, maar Ju- melet moet zich wel bij de zaak zelf houden. Van mijn vrouw en kind blijf je af. Als je mijn ge zin aanvalt, val je mij aan. Dat accepteer ik nooit. Dan gaat het bloed tot het plafond." „Sommigen denken van niet, maar daarbij is de wens de vader van de gedachte. Als ik ermee stop, verwacht ik wel een verschuiving van ze tels en daarmee in de macht van de SGP. Op 'Dat geniepige, daar ben ik niet van. In besloten heid wordt iemand afgebroken, maar als het erop aankomt, kruipen ze allemaal weg' Marien Weststrate Krabbendijke sta ik goed bekend. Er zijn men sen die me haten, maar ik weet ook dat er SGP' ers zijn die in het stemhokje een andere keuze maken dan hun zondag in de kerk is aangera den. Hoe lang ik doorga, hangt vooral af van hoe mijn achterban daarover denkt. Ik hoor het wel." „Ik geniet van de politiek, zie uit naar elke verga dering. Maar ik doe dit niet voor mezelf, maar voor iedereen die in Reimerswaal woont. Als ie mand in de penarie zit en bij me aanklopt, dan probeer ik die naar eer en geweten te helpen. Van welke partij iemand is, daar kijk ik absoluut niet naar. Ik vraag ook nooit: ga je nu op me stemmen? Dat interesseert me geen bal. Ik wil geen pluimen, geen bloemen. Ik hoef het alle maal niet. Als ik doodga, mag er ook beslist geen advertentie van de gemeente komen. Aan de raadstafel maken ze je eerst jarenlang uit voor weet-ik-wat en dan word je ineens de hemel in- geprezen. Het is allemaal flauwekul. En ook geen toespraken op mijn begrafenis. Ik kan me dan niet meer verweren, dus ze moeten gewoon hun smoel houden." ZATERDAG 31 OKTOBER 2015 Heb je nog vrienden in de raad? Ben je daarom ook nooit wethouder geworden? Terwijl je er niet voor terugdeinst anderen aan te val len, eiste je onlangs excuses toen raadslid Andries Ju- melet verwees naar de buitenlandse achtergrond van je vrouw. Kan Leefbaar Reimerswaal zonder Marien Weststrate? Wat drijft je om dit te blijven doen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 13