Street View flitst door de straten Ely Engo is direct van waarde voor Waarde Beslissing Veerhaven te verlaten roept meer dan alleen vragen op Terneuzen wil de band met het water herstellen, maar loodst Sinterklaas dit jaar via een zijkanaaltje de stad in. MEGA-|rt DAAGSE Stel je voor dat het Sin terklaas-comité in Bres- kens zou besluiten Sin terklaas voortaan per koets te laten aanko men en niet langer met de stoomboot in de haven. Of dat Sinterklaas in Walsoorden plotse ling op zijn schimmel om de hoek van de straat tevoorschijn komt. Ie dereen zou tegen het breken met jarenlange tradities in opstand ko men. In Terneuzen gebeurt het ge woon. De Veerhaven aan de Wester- schelde in Terneuzen, waar de Goedheiligman met zijn volgelin gen sinds jaar en dag voet aan wal zet, wordt zonder slag of stoot in geruild voor de Binnenhaven (de Oostelijke Kanaalarm). Lig je aan open water, heb je dus een ideale plek voor een Sinterklaas-intocht, neem je daar doodleuk, zonder scrupules afscheid van. Omdat de Binnenhaven aan de Beneluxweg, bij het waterschapskantoor en winkelcentrum Schuttershof, in tiemer en warmer zou zijn. Wat zeer valt te betwijfelen. Wie beslist zoiets? 'Jeugdorgani satie' Terneuzen Sinterklaasstad, onderdeel van ondernemersvereni ging Bizzy Stad, kennelijk. Was dat besluit wel unaniem? Als dat besluit unaniem was, is het des te erger. En wat te denken van de rol van de gemeente Terneuzen? Dat die ermee heeft ingestemd en een vergunning heeft verstrekt, is min stens zo erg. Terneuzen worstelt, zoals be kend, met zijn imago. Welnu, de Sinterklaas-intocht verplaatsen van de Veerhaven naar de Binnen haven doet dat imago in elk geval Heb je een ideale plek voor een Sinterklaas intocht aan open water, neem je daar zonder scrupules afscheid van. geen goed. In het verleden is het al eens gebeurd en dat was (herin nert oud-Citymanager Bram Stof fels zich) geen succes. Terneuzenaren laten zich er graag op voorstaan dat ze een ferm werkvolkje zijn, opgegroeid en vereenzelvigd met de water kant. Daar hoort een ruige, stoere Sinterklaas-intocht bij, logischer wijze op de plek waar de band van de stad met het water nog eens dik wordt onderstreept. En waar duizenden toeschouwers jaarlijks vanaf de dijk een pracht- zicht hebben op de aankomst en intocht. De Oostelijke Kanaalarm kan daar niet aan tippen. In Nederland woedt al enkele jaren een felle Zwarte Piet-discus sie. Zwarte Piet staat symbool voor de Nederlandse identiteit, is Nederlands cultuurgoed, vinden voorstanders van Zwarte Piet. Elier en daar verkleurt Zwarte Piet. In Terneuzen niet, maar Ter neuzen gooit wel eigen cultuur goed overboord, spottend met het maritiem erfgoed ook. Burgemeester Jan Lonink zou het lef moeten hebben om zater dag 14 november te weigeren Sin terklaas in de Binnenhaven te ver welkomen. Als keihard statement, om te tonen dat hij wel hecht aan een goede Terneuzense traditie. MEUBEL Google maps Street View google.nl/streetview SPORT 8 9 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl ZATERDAG 31 oktober 2015 Massa's toeschouwers op de Scheldeboulevard in Terneuzen bij de intocht van Sinterklaas vorig jaar. foto Adri van de Wege Intocht Sint verkwanseld ANALYSE door Wout Bareman en Harmen van der Werf pot interieur axel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 106