10 SPORT de ronde van zeeland Doorgaan wielerklassieker in Knieblessure is streep door de rekening voor Braafhart en Axel Nieuwkoop langer bij Feyenoord Inschrijven voor marathon Kerkhove naar halve finales Persoonlijke en Zeeuwse records voor zwemmers op NK korte baan Blijven de nomaden van het smalle zadel over de Zeeuwse polderwegen koersen? Op die vraag komt over twee weken een antwoord. De toekomst van de Ronde van Zeeland is in elk geval ongewis. Mitchell Braafhart vreest door een knieblessure geruime tijd buitenspel te staan. De doelman van FC Axel, koploper in de tweede klasse van het zaterdag voetbal, liep gisteren in Hulst tij dens een keepersclinic van voet- balschool Jong United een op het oog zware blessure op. Braafhart verzorgde aan het eind van de middag samen met Erik de Koeijer (keeperstrainer bij FC Axel) en Terneuzense Boys-doel man Dennis Rijnberg een de monstratietraining. „Er gebeurde niks bijzonders. Ik zette af om een bal te pakken en ineens was het 'knak'", aldus Braafhart. De doelman, die deze zomer Hoek voor FC Axel verruilde, werd met een ambulance afge voerd. „Ik moet nu de uitslag van de scan afwachten. Maar het voelt niet goed." Vannacht om precies o.oo uur start de inschrijving voor de Ma rathon Zeeuws-Vlaanderen, die op zaterdag 16 april 2016 in Hulst van start gaat. Er kan worden in geschreven voor de marathon, de estafettemarathon en de 5 en 10 kilometer. Bij de marathon geldt een limiet van 750 deelnemers, aan de estafettemarathon kun nen maximaal honderd teams van maximaal vier personen meedoen. Voor de editie van 2015 was de estafettemarathon binnen twee uur vol geboekt. Meer informatie is te vinden op de website www.marathonzvl.nl Tennisster Lesley Kerkhove heeft voor de tweede keer in haar carrière de halve finales ge haald bij een 50.000 dollartoer- nooi. De Zierikzeese was in het Amerikaanse Macon verrassend te sterk voor de Turkse Cagla Buyukakcay: 2-6 6-3 6-2. In mei van dit jaar reikte Kerkhove bij een toernooi van gelijke grootte in Tunis al tot de laatste vier. Toen verloor ze. Duidelijk is dat ze met haar optreden in Macon flink terrein gaat terugwinnen op de ranglijst. De laatste weken zakte Kerkhove alleen maar op de ranglijst. Bij de Nederlandse zwemkam- pioenschappen korte baan heb ben Jonathan Davidse en Nikita van den Ouden op de 400 meter wisselslag een prima prestatie neergezet. Jonathan Davidse (DZK) zette in de voorronde een pr van 4.40.31 op de klokken en plaatste zich daarmee bij de bes te acht in de finale. In de finale werd hij achtste maar wist hij zijn tijd opnieuw te verbeteren. Zijn tijd van 4.37.26 betekende een nieuw Zeeuws record voor achttienjarigen. Nikita van den Ouden (DZK) zet te op de 400 meter wisselslag in de voorronde de zesde tijd neer: 5.11.89. In de finale - haar eerste bij een seniorenkampioenschap - werd ze achtste en verbeterde haar pr tot 5.09.05. Op de 200 me ter vrije slag (2.10,84) zette ze ook een pr neer. Manon Aers- sens (PSV) deed dat met 2.08.00 ook. Ruden de Ridder, die bij RTC Eindhoven traint maar uit komt voor DZK) dook op de 100 meter rugslag onder de minuut: 59.45 seconden. Hij kende daar mee een prima opening van zijn toernooi. etiKX HOEK ROTTERDAM. Feyenoord heeft gisteren met Bart Nieuwkoop een ak koord bereikt over een tussentijdse verlenging van diens contract met drie jaar. De Tholenaar, die zich de laatste weken in de hoofdmacht on derscheidde als vervanger van de geblesseerde Rick Karsdorp, blijft de Rotterdamse club nu tot medio 2020 trouw. De negentienjarige Zeeuw is behalve als rechtsback ook inzetbaar als middenvelder. „Een verbintenis voor zo'n lange tijd, dat is niet niks", reageerde Nieuw koop. „Hier spreekt veel vertrouwen uit van de club, waar ik heel erg blij mee ben. Ik voel me op mijn plek bij Feyenoord en het liefst wil ik hier nog heel lang spelen." foto ANP TERNEUZEN MACON TILBURG De Ronde van Zeeland komt voort uit de Ronde van Mid den-Zeeland en werd in 1959 voor het eerst verreden. Het was toen een klassieker voor amateurs. De eerste winnaar was Miel Verstraete. Tussen 1963 en 1969 was de Ronde van Midden-Zeeland een tweedaagse. In 1974 werd het een wedstrijd voor profs. De wedstrijd moest volgens een groep enthousias telingen op termijn de concur rentie met de Amstel Gold Ra ce aangaan. Van 1975 tot en met 1978 maakte de wedstrijd deel uit van de Ronde van Nederland. In 1997 was er een gebrek aan geldschieters en werd de Ron de van Midden-Zeeland niet verreden. In 1998 vond er een doorstart plaats en werd de naam gewij zigd in Delta Profronde. In 2008 volgde een fusie met het OZ Wielerweekend in Zeeuws-Vlaanderen (voor het eerst verreden in 1988). Van 2008 tot en met 2011 was het een meerdaagse wedstrijd: de Delta Tour Zeeland. In 2012 ging de organisatie weer terug naar een eendaagse wedstrijd en kreeg men een nieuwe hoofdsponsor: Zeeland Seaports. De Ronde van Zee land Seaports was geboren. Begin 2015 liep het sponsor contract met Zeeland Seaports af en moest de organisatie op zoek naar een nieuwe hoofd sponsor. Bekende winnaars door de ja ren heen waren Freddy Maer- tens, Johan Capiot, Gerrie Kne- temann, Jan Raas, Jelle Nijdam, Servais Knaven, Erik Zabel, Ty ler Farrar, Robbie McEwen, Mar cel Kittel en André Greipel. Ho Dolrr Mirt l/oicco t*/rtn rlo marl. Red de Ronde van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 101