Saïd Bouzambou wederom in beeld bij zaalvoetbalteam Van Drongelen in voorlopige selectie s Werelds beste nockeykeepster geeft gasttraining in Terneuzen 14 Nightrun Goes trekt voor tweede keer door bekende gebouwen Lesley Kerkhove heeft de smaak weer te pakken Crossers rijden wedstrijd over twee of drie uur in Wemeldinge Op vrijdag 6 november wordt in Goes voor de tweede keer een Nightrun gehouden. De organisa tie is in handen van de stichting Jayden, die zich inzet voor de be strijding van neuroblastoom kin derkanker. Het inschrijfgeld voor de funrun - vijftien euro voor de deelnemers aan de vijf en tien ki lometer - gaat naar het goede doel. De route van de trimloop voert door bekende gebouwen in de binnenstad van Goes, zoals thea- ther De Mythe, poppodium 't Beest, café Baarends en de Maria Bij Motorclub de Sproeier in Wemeldinge wordt morgen een meerurencross voor teams ge houden die minimaal uit twee rijders bestaan. 's Middags is er een race over drie uur voor de senioren. Hier voor hebben zich achttien ploe gen aangemeld. Veel ogen zijn ge richt op het team Yerseke met Van den Houten uit beker met Telstar Thomas van den Houten heeft met eerstedivisionist Telstar niet voor een stunt kunnen zorgen in de KNVB-beker. De uit Goes af komstige profvoetballer verloor gisteravond in Velsen met o-i van AZ. De 25-jarige verdediger speelde de hele wedstrijd. Bij de eredivisieploeg, die nu door is naar de laatste zestien, maakte Joris van Overeem het enige doelpunt. Sport kort Magdalenakerk. Op en langs het parkoers wordt er gespeeld met licht en zijn er optredens van ver schillende artiesten. De start van de Nightrun is om 20.00 uur op de Grote Markt. Kinderen kunnen voor vijf euro al om 19.00 uur meedoen aan de funruns over één of twee kilome ter. Wie niet wil hardlopen, kan het parkoers wandelen. De wandelaars starten kort na 20.00 uur. Voor alle drie onderdelen is de voorinschrijving geopend. De eerste editie van de Nightrun in Goes was op 10 oktober 2014. Barney Steketee, Marvin Boone en Carsten Goedegebure. Casper Ovaa uit Oost-Souburg en Vlis- singer Jordan Lee van Maaren vormen met z'n tweeën één van de concurrende teams. Eerder rijden de 50, 65 en 85 cc al een wedstrijd over twee uur. Hierbij komen sowieso acht equipes in actie. De Nooijer en Levski in kwartfinale beker Jeremy de Nooijer heeft zich met Levski Sofia geplaatst voor de kwartfinales van de Bulgaarse be ker. De voetballer uit Vlissingen won woensdag met zijn ploeg van met 3-1 van PFC Nesebar. De stand was bij rust al bereikt. De Nooijer had met een assist een aandeel in de score. De opponent komt uit in de der de divisie, Levski Sofia staat in de hoogste klasse bovenaan. Bouzambou maakte ook vorige week deel uit van Oranje, maar kwam in de twee oefenduels met Portugal niet in actie. Loos veld heeft in totaal vijftien In totaal heeft Aron Winter 32 spelers in de voorlopige selectie opgenomen, met het oog op de oefeninterlands tegen Engeland en Tsjechië. Het duel met Enge land staat 12 november op het programma in 's-Gravenzande en dat met Tsjechië 16 novem ber in Chomutov. Winter maakt donderdag 5 november bekend welke twin tig spelers behoren tot de defini tieve selectie. De voorlopige selectie ziet er als volgt uit: Ilias Alhaft (Sparta Rotterdam), Hidde ter Avest (FC Twente), Juninho Ba- cuna (FC Groningen), Donny van de Beek (Ajax), Martijn Ber- Sombroek heeft op 25-jarige leef tijd al alles gewonnen wat er te winnen valt met Oranje. De doel- vrouwe van Laren stond in 2010 voor het eerst onder de lat bij de nationale ploeg en zegevierde daarna bij de Champions Trophy en het Europees kampioenschap (beide in 2011), de Olympische Spelen (2012), de Hockey World League en het wereldkampioen schap (beide in 2014). Ze staat in middels op 92 interlands. Eén van haar doelen is om volgend jaar in Rio de Janeiro de olympi sche titel te prolongeren. De Noord-Hollandse hockey spelers uitgenodigd om de ko mende twee trainingen bij te wonen. Saïds broer Hoessein is net als vorige keer niet opgeroe pen. Het Nederlands zaalvoetbal team werkt toe naar het WK- kwalificatietoernooi van later dit jaar. Nederland treedt van 10 tot en met 13 december op als gast heer van het mondiale plaatsings- toernooi, dat in het Indoor Sport- Waar Saïd Bouzambou weer is opgeroepen voor het Nederlands team, kreeg zijn broer Hoessein geen invitatie den (PSV), Steven Bergwijn (PSV), Stan van Bladeren (Ajax), Rody de Boer (ADO Den Haag), Tim Brinkman (FC Utrecht), Marlon Coco (FC Vo- lendam), Gino Dekker (Ajax), Rick van Drongelen (Sparta Rot terdam), Laros Duarte (PSV), Carel Eiting (Ajax), Sherel Flor- anus (Sparta Rotterdam), Ti mothy Fosu Mensah (Manches ter United), Jeremy Helmer (AZ), Frenkie de Jong (Willem II), Joris Klein Holte (Vitesse), Sam Lammers (PSV), Julian Le lieveld (Vitesse), Abdelhak Nou- ri (Ajax), Yanick van Osch (PSV), Bilal Ould-Chikh (Benfi- ca), Danny Mühl (AZ), Segun Owobowale (ADO Den Haag), Kenneth Paal (PSV), Pablo Rosa- rio (Almere City FC), Jari Schuurman (Feyenoord), Frank Sturing (NEC), Calvin Verdonk (Feyenoord) en Michel Vlap (sc Heerenveen). ster is studente geneeskunde. Ze komt mede namens de stichting Spieren voor Spieren, waarvan ze ambassadrice is, naar Terneuzen. Olympia zal haar morgen ook een cheque overhandigen voor dat goede doel. centrum in Eindhoven wordt ge houden. De selectie voor de trainingsac tiviteiten ziet er als volgt uit: Saïd Bouzambou (Groene Ster), Moha- med Darri (zw 't Knooppunt), Ennes van Maasbommel (zw 't Knooppunt), Jamal El Ghannouti (zw 't Knooppunt), Manuel Kuyk (zw 't Knooppunt), Tevfik Ceyar (zw 't Knooppunt), Jeroen de Groot (zw 't Knooppunt), Anes Belija (FS Gelko Hasselt, Bel gië), Amir Molkarai (Hovocubo), Mats Velseboer (Hovocubo), Yos- hua St. Juste (FC Eindhoven), Zakaria Amrani (FC Mariene), Ka- rim Mossaoui (TPP-Rotterdam), Mike van den Nieuwenhuijzen (zw Eindhoven), Zaid El Morabi- ti (ASV Lebo). MACON. Tennisster Lesley Kerkho ve heeft na weken van tegenslag weer eens bemoedigende resulta ten geboekt. Binnen 24 uur won de 23-jarige Zierikzeese twee par tijen. De Schouwse is deze week actief in Macon, in de Amerikaanse staat Georgia. Het is haar vijfde toernooi op rij in de Verenigde Staten. Bij de eerdere vier strand de ze steeds in de eerste of twee de ronde, maar nu heeft ze al de kwartfinales bereikt. Kerkhove won eerst dik (6-2 6-0 in 52 minuten) van de Bulgaarse Elitsa Kostova. Vervolgens kreeg ze in ruim twee uur de Britse Nao mi Broady eronder: 6-7 6-4 6-4. Dat is knap aangezien die 118e staat op de wereldranglijst, meer dan 150 plekken hoger dan de Zeeuwse. Ze was in Macon ook als tweede geplaatst. Bij de laatste acht treft Kerkhove de Turkse Cagla Buyukakcay. Drie jaar geleden was er een andere tophockeyster te gast in Zeeuws-Vlaanderen. Toen gaf Maartje Paumen, nog altijd de aanvoerster van het Nederlands team, een clinic bij Rapide in Hulst. Sport sport@pzc.nl GOES VELSEN KEMER Krappen op WK snel klaar in enkelspel Karin Krappen (foto, boven) heeft op het wereldkampioen schap darts in het Turkse Kemer de tweede ronde van het singletoernooi niet weten te bereiken. De Vlissingse verloor gis teren al in de eerste ronde van de Ameri kaanse Lisa Ayers. Het werd 3-4. Krappen had in de wedstrijd tot twee keer toe een voor sprong, maar zag de Amerikaanse toch te rugkomen tot 3-3. In de beslissende leg gooide Ayers de partij uit met een zestien darter. Krappen ging in het koppeltoernooi en het teamtoernooi SOFIA Maastricht derde ge worden bij de man- sters 50. De Walche- naar neemt volgende maand deel aan Mis ter Universe in Duits land. Volgend jaar gaat hij naar het WK in Oostenrijk. DOHA Atlete Kerkhove strandt in series Shirley Kerkhove is er op het WK atletiek voor gehandicapten niet in geslaagd ver der te komen op de 400 meter. De 22-jari- ge hardloopster uit Zuiddorpe liep giste ren in Doha in haar se rie de vijfde tijd (1.04,55) en was daar door uitgeschakeld. Woensdag snelde de Zeeuws-Vlaamse nog naar het brons op de 800 meter. door Jan Dagevos ZEIST Saïd Bouzambou is ander maal opgeroepen voor het Neder lands zaalvoetbalteam. De speler van Groene Ster Vlissingen is door bondscoach Marcel Loosveld uitge nodigd voor twee trainingen van Oranje. Het Nederlands zaalvoet balteam traint komende zondag in het Topsportcentrum in Rotter dam, dinsdag 3 november staat er een oefensessie gepland in sport hal Maaspoort in 's-Hertogen- bosch. ZEIST Rick van Drongelen maakt deel uit van de voorlopi ge selectie van het Nederlands elftal onder negentien jaar. De voetballer uit Axel speelt bij Sparta Rotterdam. TERNEUZEN. Joyce Sombroek, in 2014 uitgeroepen tot 's werelds beste keepster, geeft morgen een clinic bij de Terneuzense hockey- vereniging Olympia. Zij is samen met Anne Veenendaal, die eerder dit jaar haar debuut maakte in het Nederlands team, van circa 13.00 tot 16.00 uur op sportpark De Vliegende Vaart. WEMELDINGE (met viertallen) ook al vroegtijdig onder uit MAASTRICHT Bozkurt derde bij World Grandprix De Vlissingse bodybuil der Aziz Bozkurt (fo to, onder) is bij de World Grandprix in Joyce Sombroek, de keepster van Oranje, verzorgt zaterdag bij Olympia een clinic, foto Koen Suyk/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68