SR Domburg wil straks verrassen Toeslag op medicijnen nog te hoog Vinyl 159 mensen deden dit jaar 2 ZEELAND In Terneuzen worden de laatste tijd opvallend veel fietsen gestolen. De politie houdt extra toezicht. Ttoee jaar geëist tegen veelpleger Tbs Tholenaar mogelijk langer COMMENTAAR Het is het oude probleem: in dunbevolkt Zeeland zijn bepaalde voorzieningen duur. Neem apotheken. Die kunnen buiten kantooruren alleen medicijnen leve ren als daar extra geld tegenover staat. Deze kosten worden hier omgeslagen over weinig mensen. Dus gaat het fout. Zo kan het gebeuren dat het diensttarief, het bedrag dat bovenop de prijs van het medicijn komt, op Walcheren tot 70 euro is opge lopen. Let wel: voor een tweede recept betaalt de klant opnieuw zo'n toeslag. Dat is onredelijk. Gelukkig trekt minister Edith Schippers geld uit voor de apothekers. Die hoeven volgend jaar minder geld door te berekenen. Dit is mooi, maar niet goed ge noeg. Het nieuwe diensttarief is 45 euro. Dat is nog steeds een aan zienlijk bedrag. In Zeeland verwachten we niet dat alles even dichtbij is als in de Randstad. En we zijn ook wel ge wend aan iets hogere kosten voor van alles en nog wat. Maar met vier dienstapotheken in de hele provincie is de ondergrens wel bereikt. Verder zal minister Schip pers voor 2017 met een tarief moeten komen dat aanzienlijk lager is dan 45 euro. Want een nachttoeslag die vier keer hoger is dan elders, is onacceptabel. Het kan nooit de bedoeling zijn om men sen die medicijnen nodig hebben, zo af te schrikken. Het nachttarief van de Zeeuwse apotheken mag zieke mensen niet afschrikken „We maken volgende week zater dag bekend wie de drie dj's zijn. Dat doen we in Tramzicht in Domburg." Geheimzinnig: „De presentatie van de namen zal op een verrassende manier gebeuren. Ook in het programma straks zit ten verrassingen." „Het Glazen Huis komt op het terras van Tramzicht aan de Sin gelzijde. Op het parkeerterrein, waar altijd de kermis staat, komt de grote tent voor de verschillen de optredens." Minderhoud laat al een paar namen vallen: JP The Seeger Session Band en Splendid. Begin dit jaar leek het voortbe staan van de Walcherse versie van Serious Request nog onzeker. Na twee editie SR Oostkapelle en één in Westkapelle zag het er even somber uit. Maar begin juni werd duidelijk dat Domburg de fakkel over wilde nemen. Het Glazen Huis zal daar van 18 december tot en met 24 de spil zijn van SR Domburg. Zaterdag 7 november staat er eerst een Zeeuwse quiz on der leiding van Tonnie van Iersel op het programma (19.00 tot 2100 uur). Daarna volgt de presentatie van de namen en tot slot is er een after party. Minderhoud; „De organisaties van SR Oostkapelle en SR Westka pelle ondersteunen ons. En de Godfather van Serious Request Hans Burgs ook. Daar zijn we na tuurlijk erg blij mee." Op de site van SR Domburg staat de teller nu op 403 euro. Zo liep de wandelploeg SR Domburg 250 euro bijelkaar tijdens de Kust- marathon. Tijdens diezelfde mara thon speelde Stan Bor op zijn gi taar al lopend 153 euro bij elkaar. Dit jaar is het SR-thema 'The next generation', de miljoenen kinderen die moeten overleven in oorlogsgebieden. Het nationale Glazen Huis staat jaar in Heerlen. Almanak Bij het opruimen van zijn zolder vond de Vlissinger een uiterst zeld zaam stukje vinyl, met daarop een muziekje van een Goese punkband die het buiten de eigen familiekring nauwelijks tot enige bekendheid had gebracht. Hoe daar nu eens van af te geraken? Eens reageren, dacht hij, op dat Facebook-berichtje waarin een trendbewust winkelier 'een goede prijs' bood voor Ip's of singles uit de punktijd. Hij kreeg meteen een reactie terug: „Onze zeer bescheiden omzet maakt het nog niet mogelijk uw hoog gewaardeerd collectors item in ons as sortiment op te nemen." Kruispunt gaat later open Het drukke kruispunt van de President Rooseveltlaan en de Irislaan in Vlissingen gaat later open. Dat komt doordat het asfalteren er van is uitgesteld. Het kruis punt is vanaf vrijdagmid dag 6 november weer open. De gemeente is daar bezig met het leggen van nieuwe riolering, nieuwe stoepen en rijbanen en extra parkeervakken. Dat gebeurt ook in de Hercules Segherslaan en de Irislaan. De Irislaan is tot en met 23 november afgesloten. Het werk in de Hercules Segh erslaan (Irislaan tot Wil lem van de Veldelaan) be gint aanstaande maandag 2 november, en duurt tot 18 december. Stadsraad over verkeer in kern Tweerichtingsverkeer op de Singel, verkeersveilig heid op Roosjesweg en par keerperikelen in en om Domburg staan woensdaga vond onder meer op de agenda van de Stadsraad Domburg. Die vergadert dan vanaf 19.30 uur in het Schuttershof. De agenda vermeldt verder de stand van zaken rond de Visie Domburg, het Leefbaarheidsfonds van de gemeente en de zitbankjes in Domburg. Traveling Piano op kinderopvang De Traveling Piano staat tot donderdag 5 november bij kinderdagverblijf Zee ster in Vlissingen. De pia no stond afgelopen weken op diverse locaties van Kin deropvang Walcheren. Kin deren mogen er samen met een volwassene op spe len. Bijvoorbeeld met peda gogisch medewerkers, een muziekdocent, of ouders. Het idee achter het project is dat muziek kinderen helpt ontwikkelen. Huishoudelijke zorg goedkoper De inkoop van extra huis houdelijke zorg wordt in de Oosterschelderegio tijde lijk goedkoper. Per 1 novem ber bieden de gemeenten voor ruim een jaar een kor tingsregeling aan. De rege ling is bedoeld voor inwo ners die 75 jaar of ouder zijn of die een indicatie voor WMO-voorzieningen of persoonlijke verpleging en/of verzorging hebben. De gemeentelijke bijdrage wordt 17,50 euro per uur in plaats van de huidige 12,50. TERNEUZEN. Een golf van fietsen diefstallen teistert Terneuzen. Tenminste, die indruk krijg je als je mensen uit de stad spreekt. Iedereen kent wel één of meerde re gedupeerden. Op de sociale media gonst het van de berich ten. Terneuzenaren posten be richten en foto's over diefstallen, die vervolgens massaal gedeeld worden. De mountainbike van Yorick Lauret (23) werd twee maanden geleden gestolen uit de fietsen stalling voor zijn flat. Kelsey Oudijk (23) overkwam hetzelfde: haar Gazelle-fiets was verdwenen nadat ze hem een nachtje liet staan bij een bistro in oud-Terneuzen, waar ze werkt. De fiets was voorzien van twee sloten. Ze baalt er behoor lijk van. „Het was een oud bar rel, maar ik had 'm geleend van mijn oma", vertelt ze. De fiets van Donja Odijk (36) werd woensdag gestolen bij kun stinstelling Toonbeeld. De fiets van de 12-jarige Chelsey Snap werd meegenomen uit de straat waar ze woont. „Hij stond niet op slot, maar dat leek wel zo, om dat er geen sleutel in zat." Het kettingslot van de moun tainbike van Robin de Ritter (18) werkte niet, toen hij naar zijn werk ging bij supermarkt Jum bo. „Toen ik terugkwam, was-ie weg." Aangifte 159 mensen deden dit jaar aangif te bij de politie van fietsendief stal. Tot en met september was er een duidelijke hausse te zien, met augustus als topmaand. Toen werden dertig fietsen gesto len. De laatste maand is het weer rustiger, met negen diefstallen, maar dat komt wellicht doordat de politie extra alert is in Terneu zen. „Door het extra toezicht hebben we afgelopen nacht in de Erasmusstraat nog een fietsen diefstal kunnen verijdelen", zegt MIDDELBURG. Tegen de 45-jari- ge Middelburger Leendert van E. is gisteren in Middelburg de ISD-maatregel gevorderd. Dat is een verblijf van twee jaar in een instelling voor stelselmati ge daders. Na een tip van een vriend dat er bij een cafetaria in Vlissingen een boel geld viel te halen, brak hij op 23 juli van dit jaar daar in, ontdekte dat er niets te halen viel en vertrok. De politie kon hem een paar straten verder aanhouden en achter de tralies zetten. Van E. heeft sinds 1992 105 misdrijven op zijn naam staan en heeft al eens de ISD-maatre- gel opgelegd gekregen. Uitspraak over twee weken. politiewoordvoerder Alwin Don. De afgelopen weken zijn meerde re fietsendieven aangehouden. De politie Zeeuws-Vlaanderen waarschuwde begin vorig week via Facebook voor een fietsen dief die zich voordeed als mede werker van Dethon. De dief zou met een wit busje fietsen wegha len, met de mededeling dat hij in opdracht werkt van de ge meente Terneuzen. Of deze man inmiddels ook aangehouden is, kan de politie niet vertellen. Eigenaar Jack Faas van Faas Tweewielers in Terneuzen zegt dat het schering en inslag is met fietsendiefstallen. „Dat is al ze ker zes maanden zo." Onlangs was hij zelf slachtoffer: een man maakte een proefrit op een fiets, maar bracht die nooit meer te rug naar de fietsenzaak. „Terwijl 'Het was een oud barrel, maar ik had 'm geleend van mijn oma' hij z'n identiteitskaart had afge geven." Verder wil hij er niet veel over kwijt. „Straks durft nie mand z'n nieuwe fiets meer bui ten te zetten." Een rijwielhandelaar uit Axel overkwam dinsdag hetzelfde als Faas. Een 59-jarige man uit Ter neuzen bracht een fiets na een proefrit niet terug. Hij kon de zelfde dag aangehouden worden door de politie. Volgens verzekeraar Enra heb ben dieven het vooral gemunt op elektrische fietsen. Het aantal diefstallen van e-bikes is in het hele land de afgelopen twee jaar verdubbeld, zegt directeur Dou- we Boeijenga. In Zeeland is de stijging iets minder extreem. Daarom moedigt het bedrijf per brief klanten aan om een tweede hangslot te gebruiken. MIDDELBURG. Het Openbaar Mi nisterie in Middelburg heeft gis teren op advies van deskundi gen de rechtbank verzocht de tbs met dwangverpleging, die in 2007 aan de 47-jarige Jacobus Adriaan B. uit Tholen werd op gelegd met twee jaar te verlen gen. In die tijd kan er - mits B. meewerkt en medicatie ge bruikt - gedacht worden aan een verlofregeling. B. verblijft op een long-stay-afdeling. B. werd destijds veroordeeld tot zes jaar cel en verpleging van rijkswege voor poging tot moord, bedreiging en brand stichting. Het vonnis was con form de eis. door Annemarie Zevenbergen DOMBURG. De grote vraag 'wie zijn de drie dj's die zich laten insluiten in het Domburgse Glazen Huis' is bijna beantwoord. Er zit in ieder ge val een 'nieuw gezicht bij uit een nieuwe kern' licht Martijn Minder- houd van Serious Request Dom burg (SR Domburg) een tipje van de sluier op. Opgeven voor de quiz kan via: quiz@srdomburg.nl Tip? redactie@pzc.nl VUSSINGEN DOMBURG VLISSINGEN GOES Wie zet z'n door Cornelleke Blok Kelsey Oudijk (23) uit Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34