Minder huizen China schaft één-kindbeleid af 'onder watermaar Zeeland blijft achter Blijf van mijn fiets af. Klachten over continurooster Scholen eisen steeds vaker dat ouders betalen voor het verplichte overblijven. Die bijdrage is volgens de wet echter vrijwillig. Kunst met pompoenen ROTTERDAM. Ouderorganisatie Ouders Onderwijs kreeg al lan ger klachten over de kosten van het 'continurooster', maar de afge lopen paar weken gaat het om tientallen meldingen over evenzo veel scholen, zegt adviseur Kaja Sa- riwating. Met een continurooster eten de leerlingen veelal in de klas de lunch die ze zelf hebben meegeno men. Daarna mogen ze buitenspe len. Ze gaan tussen de middag niet meer naar huis. Scholen wil len niet altijd de leraren ervoor la ten opdraaien en huren extra per soneel in. Bijna de helft van de ba sisscholen hanteert dit model. Scholen rekenen enkele tien tjes, oplopend tot honderd euro per jaar, voor de lunchpauze. Som mige scholen huren pedagogisch medewerkers in, zodat de docen ten zelf ook even pauze hebben. Andere scholen schakelen de hulp in van vrijwilligers, die een bijdra ge ontvangen. Ook gebruiken ze het geld voor de aanschaf van spul letjes om buiten te spelen. De basisscholen mogen ouders om een vrijwillige bijdrage vra gen. Ouders zijn niet verplicht de portemonnee te trekken, zo is wet telijk vastgelegd. „Met een conti nurooster moeten de kinderen tus sen de middag op school blijven, ouders hebben daarin geen keuze. Daarom mogen scholen die kos ten niet doorrekenen", aldus Sari- wating. Maar dat verzuimen de scholen nogal eens te vermelden, blijkt uit meldingen van Ouders Onderwijs en een rondgang van deze krant. „We zeggen bij de intake dat er kosten zijn, we gaan niet met vette letters noemen dat die vrijwillig zijn. Ouders moeten zelf op de hoogte zijn", verklaart Scholen rekenen enkele tientjes, oplopend tot honderd euro per jaar, voor de lunchpauze. Tabe Sneijer, directeur van De Ze vensprong in Oud-Beijerland. „Als je de opvang professioneel wilt doen, mag je van ouders ver langen dat ze iets bijdragen", vindt directeur Menno Maas van CBS Oostergeest in Warmond. Scholen roepen daarom staatsse cretaris Sander Dekker (Onder wijs) op de regels aan te passen, zodat de overblijfkosten ook bij een continurooster verplicht kun nen worden. Staatssecretaris Dekker heeft vooralsnog geen plannen de wet te veranderen. Zijn woordvoerder stelt dat scholen een redelijk alter natief moeten bieden als ouders de overblijfkosten niet kunnen of willen betalen. Dat kan bijvoor beeld door voldoende tijd in te rui men om een kind toch naar huis te laten gaan voor de lunch. PEKING. De Chinese Communisti sche Partij heeft gisteren besloten een einde te maken aan het beleid dat echtparen maximaal één kind mogen hebben. Het persbureau Xinhua meldde dat het maximum nu voor iedereen twee kinderen wordt. De maatregel moet de ver grijzing van China afremmen. Decennia lang golden er, op wat uitzonderingen na, beperkin gen op de gezinsomvang in China. Die beperkingen werden in 2013 al aanzienlijk versoepeld. De politiek was indertijd be doeld om de bevolkingsgroei in China binnen de perken te hou den. In Binnen&Buiten voor hem mag het elke dag Halloween zijn Kyaro de Ritter uit Terneuzen had zijn nieuwe fiets gewoon bij school op slot gezet. En daar werd hij op klaarlichte dag gejat. Door een man in een busje. Terneuzen wordt geteisterd door een golf van fietsdiefstallen en de politie is extra alert. www.pzc.nl Editie WALCHEREN VRIJDAG 30 oktober 2015 Steeds meer zon 257e jaargang nr. 256 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 17 Bijdrage overblijf vrijwillig door Ellen van Gaaien pagina 11: Overblijven gratis, school meldt niets O pagina 11: 'Vorst opent deuren hoogste niveau handelsmissie' 8 711688 555530 PAGINA 27 en ZEELAND 1 ZEELAND 2 3 foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1