Jordy de Jonge is klaar met motorsport Franca Treur schrijft geschenk Week van het Zeeuwse Boek Bouwgronden moeten 1 januari 2017 beschikbaar zijn Bedrijven die weg moeten voor bouw Nieuwe Sluis bij Terneuzen, krijgen in november aanbieding. TERNEUZEN. De tijd begint te drin gen voor de verwerving van gron den voor de bouw van de Nieuwe Sluis bij Terneuzen. De gronden moeten 1 januari 2017 beschikbaar zijn. Dat lijkt ver weg, maar bedrij ven moeten wel op tijd elders on derdak kunnen vinden. In totaal twintig bedrijven, par ticulieren en 'objecten' aan de Schependijk, het Buitenhoofd en de Buitenhaven moeten weg. Jan van Gorp, woordvoerder van de Vlaams Nederlandse Scheldecom- missie die de bouw regelt, meldt dat eigenaren in november een aanbieding krijgen op basis van een onafhankelijke taxatie. Op de Schependijk zitten de grootste, te verkassen bedrijven, waaronder Navimar (scheepsbeno- digdheden), houthandel Jonge- neel en industrieel dienstverlener TMS Industrial Services. Een woordvoerder van Navimar laat weten nog in onderhandeling te zijn en verder geen mededelingen te willen doen. Han van Rooijen van Jongeneel - dat 44 vestigingen heeft in heel Nederland - meldt hetzelfde. Hij voegt toe dat Jonge neel in elk geval een vestiging in Terneuzen houdt. TMS dat deel uitmaakt van een concern met vestigingen in Mid delburg, Moerdijk en België, heeft al verder gekeken, hoewel er ook nog geen overeenkomst is over de grondaankoop. TMS maakt in Ter neuzen met behulp van computer gestuurde machines onder meer metalen constructies, leidingwer- ken en machineonderdelen voor bedrijven in de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone. Dat is precisiewerk. De bouw van de Nieuwe Sluis kan overlast geven; trillingen en stof. Jo Krijn, financieel directeur bij TMS, wil dan ook weg zijn, als de werkzaamheden beginnen. Bij TMS Terneuzen werken zo'n veer tig mensen in de werkplaats en 120 a 130 in de buitendienst, bij be drijven in de wijde omtrek. 'We willen graag mee werken aan verhuizing, maar het aanbod moet wel alle kosten dekken' TMS wilde graag naar het Main tenance Valuepark, het park voor onderhoudsbedrijven in de (pro ces) industrie. Nog voordat vorige week bekend werd dat Dow die in vestering met een jaar heeft uitge steld, is TMS met de gemeente in overleg getreden over een andere locatie, de Techniekstraat tegen over de skihal. Krijn: „We hebben tien maanden bouwtijd nodig en kunnen niet te lang wachten. Het is dan zo 1 januari 2017." Rijkswaterstaat wil langs 'min nelijke weg' eruit zien te komen met alle partijen in het Nieuwe Sluis-gebied. Lukt dat niet, dan volgt een onteigeningsprocedure. Volgens woordvoerder Van Gorp hoeft zo'n procedure 'niet meer dan een jaar' te duren. KLOOSTERZANDE. Het is een blikvanger van formaat, het enorme hert in de tuin van jagershut The Deerhunteraan de Hulster- weg in Kloosterzande. Eigenaar Alain Borm tikte het metalen gevaarte van 3,5 meter een halfjaar geleden op de kop bij een faillissementsveiling in Noord-Holland. Het is het ideale tuinbeeld voor Borm, eigenaar van metaalbewer- kingsbedrijf Bormstaal, veilinghuis Handel en Wandel en fervent jager. Het beeld stond al die tijd in een van de fabriekshallen van Bormstaal en heeft nu een definitief plekje gekregen in de tuin van de jagershut, (het voormalige huis van plezier Club77) waar Borm bevriende jagers een slaapplek biedt als zij in het jachtseizoen de polders van Oost-Zeeuws-Vlaanderen bezoeken. „We hebben voor een stevige fundering moeten zorgen voor het beeld, maar nu staat het als een huis!" PAGINA 8 9 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl WOENSDAG 28 oktober 2015 Zeeland Tijd dringt voor Nieuwe Sluis door Harmen van der Werf Jo Krijn, financieel directeur TMS foto Ronald Den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 69