Voorzitter Bram Cambier en zijn team prijzen zich 12 ZEELAND Lindy van Anrooij genomineerd als triatlontalent van het jaar John Karelse debuteert als amateurtrainer Zeeuwse juniorenwedstrijd presenteert nieuwe hoofdsponsor en gaat met parkoers verder Axel in. Lindy van Anrooij maakt kans op de eretitel talent van het jaar bij de Nederlandse Triathlon Bond (NTB). De atlete uit Kapel- Ie is in die categorie één van de genomineerden. Naast Van An rooij zijn ook Niek Heidoorn, Menno Koolhaas en Quinty Schoens kandidaat. Van Anrooij kende een uitste kend seizoen. Ze werd bij de cross nationaal juniorenkam pioen en veroverde ook de Euro pese en mondiale titel bij de ju nioren. Lopen en fietsen zijn haar specialiteiten. Daarom had ze bijvoorbeeld ook haar zinnen gezet op het NK veldrijden, maar daar kon ze niet meedoen om de prijzen. Wie uiteindelijk triatlontalent van het jaar wordt, wordt be paald door de leden van de triat- lonbond (vijftig procent) en de disciplinecoördinatoren van de NTB (eveneens vijftig procent). NTB-leden kunnen tot en met 8 november stemmen via de websi te van de NTB. De winnaars worden tijdens het NTB-congres op zaterdag 21 no vember bekendgemaakt. Driebanders Pearle komen op gang Na vier nederlagen en vorige week een gelijkspel haalden de driebanders van Pearle Opticiens opnieuw een punt in de tweede divisie. Nu tegen 't Tapperijke 1 uit Hoeven. Het heeft er alle schijn van dat de motor van Pear le is warmgedraaid. Pearle was dit keer zelfs dicht bij de over winning. Yves Welvaert kwam na winst partijen van Eddie van Goethem en Etienne van Damme slechts twee caramboles tekort voor de eerste teamzege. Cor de Jonge verloor zijn partij ook. Roemeratoe gaat met Oranje verder Zonder Godfried Roemeratoe uit Oost-Souburg - hij zat de hele wedstrijd op de bank - bereikte het Nederlands elftal onder 17 jaar gisteren de eliteronde. Daar- kan de jeugdploeg kwalificatie voor het EK afdwingen. Oranje won met 4-1 van het nog ongesla gen Zwitserland. Daardoor pas seerde Oranje de Zwitsers op de ranglijst. FC Twente-middenvelder Roem eratoe speelde tegen Albanië (5-0-zege) de hele wedstrijd. Te gen Wales (2-1-verlies) en nu te gen Zwitserland speelde hij niet. sport kort De Internationale Ju nioren Driedaagse le vert al generaties lang profwielren ners af. Gerenommeerde profs als John Degenkolb, Bradley Wiggins, Andrey Greipel en Tom Boonen legden als junior in Axel de basis voor een prof carrière. Dankzij een nieuwe hoofdsponsor (SPIE) blijft de Ju nioren Driedaagse ook de ko mende jaren hofleverancier van het profpeloton. De Junioren Driedaagse is vanwege de rijke geschiedenis populair in de wielerwereld. „José de Cauwer, commentator bij de Belgische televisie, is erg lovend over onze wedstrijd ge weest", noemt voorzitter Bram Cambier als voorbeeld. „Daar naast vindt Niki Terpstra, win naar van Parijs-Roubaix in 2014, het een schitterende wed strijd. Dat is natuurlijk erg mooi en het stimuleert ons om de wedstrijd te blijven organise ren." Jonge renners tussen de zes tien en negentien jaar komen dan ook elk jaar uit alle wind- 'Vorig jaar zaten we al in januari vol. Dit jaar wordt het wellicht nog extremer' streken naar Zeeland afgereisd voor de internationale driedaagse. „Ik denk dat onze kracht zit in de uitstekende organisatie. Alle deel nemers worden prima ontvangen en goed verzorgd. Ze krijgen bo vendien een mooi parkoers over Zeeuws-Vlaamse en Belgische bo dem voorgeschoteld." Aangezien tegelijkertijd in Frankrijk met Le Trophée Centre Morbihan een Nations Cup wed strijd op het programma staat, is dat geen vanzelfsprekendheid. „Er zijn natuurlijk landen die aan de Nations Cup wedstrijden de voor keur geven. Ze sturen dan echter vaak alsnog een andere delegatie naar hier. Sommige landen moe ten echter een keuze maken, maar dat is gelukkig niet altijd voor ons nadelig. Zo heeft nu al een land onze wedstrijd verkozen boven Le Trophée Centre Morbihan." Waar de organisatie vroeger de ploegen nog moest uitnodigen, melden de ploegen zich nu spon taan aan. „Vorig jaar zaten we al in januari vol. Dit jaar wordt het wellicht nog extremer. Momen teel hebben immers negen ploe gen zich opgegeven voor de editie van volgend jaar, terwijl we nog geen uitnodigingen hadden ge stuurd. De renners komen dus graag hier naartoe." Het is voor organisaties van wielerwedstrijden tegenwoordig niet makkelijk om sponsoren te vinden. Het voortbestaan van de Internationale Junioren Driedaag se is de komende drie jaar echter verzekerd dankzij SPIE. De multi- technische dienstverlener wordt zowel hoofdsponsor als naamge ver van het evenement. „We zijn daar natuurlijk heel blij mee rea geert Cambier opgelucht. „We hebben ook nog een heleboel an dere sponsoren, maar door de overeenkomst met SPIE kunnen we een nog mooiere wedstrijd neerzetten." Terwijl de Internationale Junio ren Driedaagse zo goed als voor zien is, dreigt de Ronde van Zee land van de wedstrijdkalender te verdwijnen. „Het probleem is dat we allemaal in dezelfde vijver moeten vissen", meent Cambier. „We proberen onze sponsoren dan ook extra in de watten te leg gen. Zo konden ze vorig jaar tij dens de eerste etappe genieten van een hapje en een drankje." Op 20,21 en 22 mei 2026 staat de 35e editie van de Internationale Junioren Driedaagse op het pro gramma. Om dat jubileum te vie ren, gaat de organisatie haar websi te vernieuwen. Daarnaast is het GOES. John Karelse debuteerde gisteravond als hoofdtrainer van voetbalvereniging Goes. Hij on derwierp de eerste selectie van de zondag-eersteklasser aan zijn eerste training als amateurcoach. Karelse was in twee periodes in terim-trainer van NAC Breda en tussen medio 2012 en oktober 2012 was hij hoofdtrainer van de Brabantse profclub. In Goes volgt hij Jan Poortvliet op, die in sep tember koos voor een avontuur als trainer-opleider in China. Hu- go Barends zwaaide enkele we ken als interim met scepter bij Goes, maar sinds gisteravond is Karelse er in charge. Sport sport@pzc.nl KAPELLE SAS VAN CENT NEWPORT VLISSINGEN Groene Ster treedt thuis aan in beker De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissin- gen spelen vanavond in een tussenronde van de beker tegen HV/Veerhuys. De af trap in de Vlissingse Baskensburg is om 20.30 uur. De winnaar van deze wedstrijd schaart zich onder de laatste zes tien van het bekertoer nooi. Tegenstander HV/Veerhuys, meer voudig landskam pioen, is koploper in de eerste divisie. Groene Ster Vlissin- gen won in de eerste ronde moeizaam met 1-2 in een spijkerhar de wedstrijd in Ge leen tegen ZW Awt-Gelaen door doel punten van Saïd Bou- zambou en Imad Azza- nagui. TERNEUZEN Prijsuitreiking De prijsuitreiking van het Zeeuwse mara thonseizoen in de dui vensport vindt komen de zaterdag plaats in Terneuzen, in café 't Keldertje aan de Baan- dijk 1. De aanvang is 19.30 uur. Voor dit marathonkampioen schap gelden de mid- fond oud, midfond jong, dagfond en over- nachtfond. Driedaagse trekt door Job de Feijter Bram Cambier, voorzitter Driedaagse foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61